Kako ugasiti radio na Sanderu Stepway 2022.

prethodna tema - sledeća tema

Trumpeter

"kupio si mrežu računara na 4 točka"
Ko bi rekao da moji Cisco sertifikati naći primenu u Dačiji
:)
Hvala na odgovoru, do sada sam vozio Punta i očigledno izgubio korak sa novim tehnologijama, da si me samo video kako sam energično smotao u prvoj krivini nenavikao na servo, skoro se zakucao u parkirani auto.
:)

saša61beograd

#31
Dođosmo do treće strane i nazire se rešenje!Aleluja!Rešenje je da se navikavamo,ima ko će da pali i gasi umesto nas.

slavko_bgd

Citat: Trumpeter poslato 26.05.2022. - 09:41
"kupio si mrežu računara na 4 točka"
Ko bi rekao da moji Cisco sertifikati naći primenu u Dačiji
:)
Hvala na odgovoru, do sada sam vozio Punta i očigledno izgubio korak sa novim tehnologijama, da si me samo video kako sam energično smotao u prvoj krivini nenavikao na servo, skoro se zakucao u parkirani auto.
:)

Nema na čemu. Samo nemoj da ti primenjuješ svoje Cisco sertifikate na Dačiji. :)  :hihi1:

Kupio si zaista dobar auto, daj sebi priliku da uživaš. Lepota življenja je u traženju i nalaženju vrline a ne u traženju mane.

MediaControl(MC) je za ljude koji na svom mobilnom imaju sve što im u svakom trenutku treba, koji neće da plaćaju apdejte za raznorazne mape već koriste Google, Waze ili šta god već, koji nisu audiofili (samo 2 zvučnika) i ne žele da plaćaju skupe audio-sisteme itd. Ono što se meni najviše dopada kod MC-a je slot za mobilni i to što kad se izvadi mobilni iz auta - nigde nema radija. "R&Go" koji sam pomenuo je imao držač za mobilni koji se ubadao u radio i koji je bio nezgrapnije rešenje od ovog sada. I pozicija mu je bila mnogo niža od ove u Dačiji što je zahtevalo spuštanje pogleda u vožnji a to nije baš dobro.

Što se tiče Punta vulgaris, ostavljaj ga polako u vremenu kojem je pripadao.  :ziveli:

Citat: saša61beograd poslato 26.05.2022. - 10:10
Dođosmo do treće strane i nazire se rešenje!Aleluja!Rešenje je da se navikavamo,ima ko će da pali i gasi umesto nas.

Tako je. Kao što auto sam zaključa vrata ako su bila otključana daljinski a u programiranom vremenu nijedna nisu otvorena. Kao što ne može da se pokrene motor niti da se zaključa auto ako je handsfree kartica detektovana u gepeku. Kao što motor neće da se ugasi u S&S-u ako nisu ispunjeni uslovi da se ugasi ili će čak da se pokrene kada neki kontroler smatra da treba...Znači, ima neko/nešto ko/što misli o tome a naše je da li ćemo ili nećemo to da prihvatimo.

Trumpeter

Pored dileme da li se gasi svetlo u frižideru kada zatvorim vrata, sad je tu i misterija da li se gasi radio kada zaključam auto jer definitivno ne postoji neka komanda kojom bi to uradio.
Upario sam telefon sa  Dacija media control ali ni tu nema opcije da ugasiš radio već jedino da ga utišaš ili prebaciš na mute.
Inače audio kvalitet je sasvim ok, radio hvata gomilu stanica ovde  u BG i bez spoljne antene koju sam odmah skinuo kao i ratkapne da uštedim trud lokalnoj ekipi koja redovno operiše u mom kraju.

papicdu1

radio gasiš dužim pritiskom na srednji gumb(desna ručica)

Trumpeter

#35
Elem kako stoje stvari. Definitivno nema neku komandu da se radio isključi već pritiskom na taster sa precrtanim zvučnikom muzika prestaje, a da li se sistem isključuje ili samo "mute" to će ostati misterija. Isto se dešava kad otvorim vrata tako da se neću više baviti sa tim.
Inače medija control odlično radi kad se poveže sa telefonom, na displeju telefona je tad ceo set komandi za radio.

maestral5747

Ne razumijem kako radi taj sistem. Dali može radio raditi i bez mobitela? Gdje piše koja je stanica, itd?

Trumpeter

Može da radi i bez mobilnog, oskudne informacije pokazuje na onom monohromatskom displeju između obrtomera i km sata. U suštini sistem uopšte nije loš, dapače. Sledeća stvar na kojoj ću raditi je ugradnja zadnje kamere koja će bežično slati sliku na telefon. Na Aliexpresu ima dosta interesantnih rešenja.

kiconix


Trumpeter

Tutorijal koji sam dobio je od nekog pređašnjeg modela Dačije, pa u njemu mogu pročitati  kako se koristi CD  :D

kiconix



kiconix


glavonja3

Je li mogu poruke da budu duze od jedne reci? Ja ne kontam inace sta je pisac hteo reci  :(

Raja

Za neovlašteno "prčkanje" po novom autu može se izgubiti garancija.