Kako ugasiti radio na Sanderu Stepway 2022.

prethodna tema - sledeća tema

Trumpeter


sokoll

Mora da postoji opcija sa kratkim /dugim drzanjem tastera pa nije sveto pismo.
Takođe, tajmer ga sigurno gasi barem dok se ne snađeš. Čak i moj punoletni Logan to ima.

A brže ćeš se snalaziti ako uneseš malo više pozitivnr energije i radosti zbog novog i lepog autića :lux:

maestral5747

ugasi se kad daljinski zaključaš vrata
i daj nam sliku tog čuda

dekiv68

Citat: Trumpeter poslato 25.05.2022. - 05:42
Jučer preuzeo vozilo, znači Sandero Stepvej bez onog tableta već ima mali LCD displej na komandnoj tabli. Nabadam one kontrole za muziku na ručici, šetam se kroz menije ali nigde nema komande da jednostavno isključim radio. Izvadim kontakt ključ, radio i dalje svira.
Iako sam neki IT blenem u onaj displej ko debil.
:lol1:
Uputstvo se ne odnosi na ovaj model već neki stari, tamo pričaju kako se koristi CD

Jel tvoja Dacia sa Dacia Media Control

Sa novim Media Control sistemom sa radiom, Bluetooth® telefonskom vezom i integrisanim prikazom na ekranu za vozača od 3,5", možete da kontrolišete audio sistem preko upravljača. Za još praktičnije iskustvo u vozilu, Dacia aplikacija Media Control olakšava pristup omiljenom sistemu za navigaciju na telefonu i prikazuje interfejs za radio na ekranu. 2 zvučnika su ugrađena u prednja vrata.

Na mom Sanderu originalni LG radio se gasi nakon 10 minuta pošto je motor isključen

Trumpeter

#19
Jeste moj sandero ima taj Dacia Media Control. Preko onih komandi na volanu i onih dugmića na poluzi ispod volana jedinono što sam pronašao je da se muzika isključi a na displeju je precrtan zvučnik. E sad ako im je precrtan zvučnik simbol za isključen radio a ne za mute onda ebem ih u logiku.

szs

Koliko sam ja skapirao taj model bez medianav tableta...sve radi preko app na telefonu
Kada udješ u app pa u radio?
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

maestral5747

kad izađeš iz auta i uzmeš mobitel, radio se gasi :D

slavko_bgd

Jel' može na Sandero Stepway 2022 da se ugasi panel klime/ventilacije kad se ventilator stavi na "0"? Ono da ne svetli ništa?

Trumpeter

Jutros na parkingu opet lutao kroz menije, na kraju popizdeo, zaključam kola a instrument tabla svetli, vratim se posle 20 minuta ona ugašena. Koja je tu logika i kome treba i čemu služi da instrument tabla po zaključavanju auta ostane upaljena još neko vreme meni nije jasno.

Zoran

To je još jedna moderna budalaština.
Sam svoj gazda - vazda.

Trumpeter

Isto kao ono automatsko gašenje motora na leru, umesto da tu opciju uključujem sam ako mi treba ona je defaultu uključena čim sednem u kola.

Loganovac

Citat: Trumpeter poslato 26.05.2022. - 06:16
Jutros na parkingu opet lutao kroz menije, na kraju popizdeo, zaključam kola a instrument tabla svetli, vratim se posle 20 minuta ona ugašena. Koja je tu logika i kome treba i čemu služi da instrument tabla po zaključavanju auta ostane upaljena još neko vreme meni nije jasno.

Citat: Zoran poslato 26.05.2022. - 06:28
To je još jedna moderna budalaština.

Momci, opustite se. Danas se automobili prave za manje nad*kane i opterećene ljude, jednostavno trebalo bi da verujete svom računaru u vozilu. Ništa mu neće faliti što ostane još malo da radi, pogotovo ako je utišan jer u tom režimu troši jako malo energije. Neko će možda da zapita (recimo ja  :D ) kome trebaju "Follow me home" svatla koja svetle još neko vreme kad izađeš iz auta, ja i prozore strogo podižem pre nego što ugasim motor da ne bih nepotrebno praznio akumulator. Međutim, neko je sve to lepo smislio i morate da naučite da se jednostavno ne opterećujete time. Auto je super, uživaj bre u njemu, pogotovo dok je još nov, a ne da mi tu zakeraš da li ovako matori čestitamo rođendane...   :lau:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Trumpeter

To za čestitanje rođendana matorim ljudima
:hihi:

Nemami mi druge nego sad za vikend da parkiram u nekoj hladovini, restartujem mozak i isključim inžinjersku logiku i svo poznavanje tehnologije pa da kao prosečna debela američka domaćica prođem kroz sve opcije pa ćemo videti da li sam tad nešto shvatio.
:)

Zoran

Kada sam ja polagao vozački,svi potrošači su se gasili,pa onda motor inače si pao? Zar je tu nešto trebalo izmišljati.Uživam u životu ali primjećujem budalaštine za"naše dobro".
Sam svoj gazda - vazda.

slavko_bgd

Kada smo ti i ja polagali automobili su imali 6, 8 ili 10 osigurača, danas deca polažu na vozilima koja imaju od 10 do 50 računara.


Citat: Trumpeter poslato 26.05.2022. - 06:41
Isto kao ono automatsko gašenje motora na leru, umesto da tu opciju uključujem sam ako mi treba ona je defaultu uključena čim sednem u kola.

To je zakonski uslov iz razloga što je vozilo homologovano sa aktivnim S&S sistemom. I mene to nervira ali mi je već postala navika da čim pokrenem motor isključim S&S. Isto pitanje je bilo kod Renault vozila: zašto kada setujem MultiSense na "Sport" on se nakon ponovnog pokretanja motora resetuje na "Neutral" i odgovor je identičan.

Što se tiče MediaControl sistema u Dačijama:
- osnov tog sistema je R010 radio ili "R'N'Go" (koji sam imao u službenom Twingo3), samo što je MediaControl mnogo lepše integrisan u vozilo i naravno mnogo je moderniji nego nešto od pre 8 -9 godina
- radio u Dačiji je obična kutija koja nema svoj interfejs i displej kao da kažemo "normalan" radio ili neka multimedija
- radio je umrežen sa vozilom, displej instrument-table je sada displej radija i komande na volanu i "satelitu" su jedini HMI;
- ideja MediaControl-a je da se ljudima koji su vezani za mobilni telefon omogući najjednostavnije korišćenje telefona tokom vožnje i meni se ta ideja dopada.
- priča o isključenju radija zbog potrošnje struje? Pa onog momenta kada se radio stavi na "mute" zvučnici kao najveći potrošači struje ne rade. Jer iz radija samo izlazi zvuk, zar ne?
- "power latch" ili "sleep time" koje je kod Dačija mislim 11 minuta: ništa novo. Smatra se da ako se vozač u tih 10 minuta vrati u vozilo da su računari u "stand-by" modu i startuju praktično odmah, nema butovanja. Ako vozilo stoji duže od 10 minuta smatra se a je parkirano i računari po svom algoritmu idu u "sleep-mode". Ovo je vezano za strategiju napajanja MediaNav (LG) uređaja u prethodnoj generaciji Logan2/Sandero2, što je napisao dekiv68 malo iznad;
- pitao sam da li se MediaControl isključuje automatski kada se otvore vrata, u smislu da li se prekida zvuk iz zvučnika iz razloga što na svim Renault i Dacia vozilima koja sam vozio do sada i koja sada službeno vozim to baš tako radi.
- pitao sam kako se isključuje displej grejanja/ventilacije da bih napravio analogiju sa nekim multimedijama u različitim vozilima: ne isključuje se čak ni kada ventilator stavimo u "0". Mi samo isključimo duvanje, isključi se automatski kompresor klime ako je bio uključen ali je panel HVAC i dalje uključen i ne možemo ga isključiti;

Ne vidim nikakvu dramu u tome što se radio fizički ne može u potpunosti isključiti niti što je tabla ( i verovatno još neki kontroleri) aktivna 10-ak minuta nakon zaključavanja vozila.
Nikome ne smeta što su kod nekih vozila sa handsfree sistemima neki računari uvek aktivni i isključuju se tek nakon 7 dana neaktivnosti.

Želim ti da te auto lepo služi i čuva, kupio si mrežu računara na 4 točka  :ziveli: