Kako ugasiti radio na Sanderu Stepway 2022.

prethodna tema - sledeća tema

Trumpeter

Jučer preuzeo vozilo, znači Sandero Stepvej bez onog tableta već ima mali LCD displej na komandnoj tabli. Nabadam one kontrole za muziku na ručici, šetam se kroz menije ali nigde nema komande da jednostavno isključim radio. Izvadim kontakt ključ, radio i dalje svira.
Iako sam neki IT blenem u onaj displej ko debil.
:lol1:
Uputstvo se ne odnosi na ovaj model već neki stari, tamo pričaju kako se koristi CD

kiconix

Ja se nadam da se ti sa nama salis sada.
Za svaki slucaj

Trumpeter

Čoveče lepo rekoh da ja nemam taj tablet već samo mali LCD displej između obrtomera i km sata.

kiconix

Izvinjavam se, nisam razumeo.
Na toj rucici, oba dugmeta istovremeno, treba da bude mute .
A za gasenje, kao gasenje, uputstvo.

nikola56

Vrlo prosto-skini klemu sa akumulatora.
   Šalu na stranu, koliko vidim na YT na tom ekrančiću se ,,šetaš" sa dugmićima na desnoj strani volana, tu sa OK odabereš radio i verovatno ima opcija za isključenje.
    Takođe verovatno postoji opcija za priključenje mobilnog telefona na sistem uz skidanje aplikacije za kontrolu media: ,,Dacia Media Control"-i u tom slučaju mobilni ,,glumi" onaj veliki displej iliti tsablet kako ti kažeš, pa onda preko njega kontrolišeš ceo media uređaj

Trumpeter

U menijima nema opciju za isključivanje, a i da ima, onda bi to značilo da u vožnij moram da prolazim kroz menije i foldere da bi isključio ebeni radio

Loganovac

u vožnji nema potreba da ga isključuješ, dovoljno je da ga "mute"-uješ ili utišaš.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

MitarMrgulic

Ima smisla i da se isključi, da ne vuče džaba struju čovjeku, ako mu ne treba...

kiconix


speedo

Najbolja opcija je obratiti se prodavaču auta. Za objašnjenje kako se radio gasi i za objašnjenje zašto su priložili pogrešno uputstvo za rukovanje. A radio bi trebao imati i tu opciju da se ugasi, bez obzira na (ne)potrošnju struje ili bilo čega drugog. Možda se gasi smanjenjem tona do kraja.

Capriolo

Citat: kiconix poslato 25.05.2022. - 11:03
Koju struju?
Placa po kilovatu?

Ja sam iz uvodnog posta razumeo da on "ne može" da ugasi radio ni nakon gašenja motora i vadjenja ključa iz kontakt brave ?
Ako ne ugasi radio kada uveče parkira kola, preko noći bi radio mogao da mu "pojede struju"(osim ako i Dačija ima sistem zaštite od toga, da se posle 15 ili 30 minuta automatski isključuju svi potrošači).

Trumpeter

Kakva budalaština, valjda je primarna funkcija svakog interfejsa da ima jasne komande da nešto uključiš i isključiš, pa posle sve ostalo. Rekoh da su dali uputstvo za radio na starim dačiijama koje nema veze sa ovim sada. Na nekoliko sajtova ljudi traže isti odgovor. Izgleda da ceo sistem mora biti povezan sa telefonom i onom njihovom aplikacijom ali to nigde jasno ne kažu. Nikad nisam siguran da li se gasi svetlo u frižideru kada zatvorim vrata tako i sa ovim da li se sam gasi posle nekog vremena neaktivnosti ili ide u neki standby režim.

MitarMrgulic

Citat: kiconix poslato 25.05.2022. - 11:03
Koju struju?
Placa po kilovatu?

Ne plaća po kilovatu, ali plaća radnim vijekom trajanja samog uređaja, mogućnošću iscrpljivanja akumulatora, pa ako ćemo "mak na konac" i bobicu većom potrošnjom (kada na testnim stazama rade testove potrošnje, obavezno se vozi sa svim isključenim uređajima :)

U svakom slučaju, važno je da se svaki uređaj može jasno i efektno ugasiti kada se ne koristi, osim ako nema neki ekstra razlog i potrebu da bude upaljeno (kao npr. sistemski uvezani mrežni računari, koji su uvijek u nekom sleep modu, da se mogu raditi update aplikacije i slično).

Zoran

Capriolo, moj Sandero 2009 to godište,nakon 15 minuta sam ugasi svjetlo u kabini ako vrata nisu dobro zatvorena
Sam svoj gazda - vazda.

slavko_bgd

Citat: Trumpeter poslato 25.05.2022. - 05:42
Jučer preuzeo vozilo, znači Sandero Stepvej bez onog tableta već ima mali LCD displej na komandnoj tabli. Nabadam one kontrole za muziku na ručici, šetam se kroz menije ali nigde nema komande da jednostavno isključim radio. Izvadim kontakt ključ, radio i dalje svira.
Iako sam neki IT blenem u onaj displej ko debil.
:lol1:
Uputstvo se ne odnosi na ovaj model već neki stari, tamo pričaju kako se koristi CD

Kad otvoriš vrata da li se radio isključi?