5 god. fabričke garancije

prethodna tema - sledeća tema

dzaga

#30
Dzule, saglasan sam sa tvojim stavovima. Pre svega zbog sopstvenog iskustva u zadnjih, skoro, četrdesetak godina.

fanatic

   Naravno da svako ima pravo na svoje mišljenje pa sam tako i ja po sopstvenoj matematici rešio da se odreknem bilo kakve garancije.
MCV mi je imao 720km kada sam mu ugradio plin kod svog prijatelja, naravno za 480e a ne za 1050, kupio sam kuku za prikolicu za 115e evra a kod ovlašćenog prodavca-servisera je bila 300, muziku sam ugradio za 10min. i nisam njima platio, ugradio sam automatsko paljenje svetla što oni nisu hteli da mi urade itd.
Ne idem kod njih ni na jedan servis niti na godišnji servis plina koji se takodje plaća već to radim u sopstvenoj režiji i verujte mi da više imam poverenja u sebe nego u one uobražene sveznalice u servisu koji bas deru a da ne pričamo o iskustvima tipa na malom servisu nisu zamenili filter ulja i slično.
Meni moj kalkulator kaže da za vreme garancije štedim nekih 1000-1200e i ne trčim za svaku sitnicu kod njih što naravno štedi i vreme a kamoli pare i živce.
Prodavačica u auto kući mi je lepo rekla da i ako se desi nešto sa motorom i menjačem (garancija važi samo na ova dva elementa a ne na sve komponente) da je veoma teško dokazati svoju nevinost u smislu da sam koristio kvalitetno gorivo, pravilna eksploatacija itd. i da se nerago prihvataju da krupne kvarove priznaju kao njihovu grešku a samim tim i da besplatno otklone kvar. Nigde još nisam čuo da je neko imao prodlem sa motorom 1.6 bar u prvih 100.000km a ja toliko neću moći da prodjem za 10 godina. I na kraju, kako sam negde već video da motor 1.6 16v sa predjenih 40.000km košta 600e onda je računica potpuno jasna.
Vreme će pokazati da li sam pogrešio ili ne !!!

Zoran

#32
Fanatic, samo da se javim da znaš da nisi jedini. Ja imam sandera 1.4 starog 15 mjeseci sa 53 000 km uradio sam prvi servis kod ovlaštenog a sve ostalo sam radim. Vrijeme će pokazati koliko sam u pravu ali za sada mi je super.
Sam svoj gazda - vazda.

silent

Juce stiglo pismo (sa karticom) od Dacije, za produzenu garanciju na 5 godina. Svaka im cast, nisam ocekivao, jer je auto kupljen pre tacno 9 meseci, vec sam mislio da su zaboravili sta su obecali :) Sve u svemu, njihov potez je za svaku pohvalu  :too:

Samo, nisam bas shvatio deo koji pominje pomoc na putu - da li i ta pomoc traje koliko i produzena garancija, znaci 5 godina? Vazi i u inostranstvu?

bocca

to i mene buni. dobio sam istu karticu juce, ali kad istekne tih 100000km ili 5 godina da li dacia asistencija vise ne vazi??? ili ako se odreknem garancije posle 30000km???

Veterinar

Rekao bih da "asistencija" prestaje prekidom garancije po bilo kom osnovu.

sphex

...ja još ne dobih produženu, iako sam je "kupio", tj kad kupih auto beše sajamska akcija....
we brake for nobody!

msegovic

#37
I ja jos nisam dobio produzenu garanciju...pitao i kazu bice uskoro (a najkasnije do isteka prve godine)...

Ali sam dobio stoni Dacia kalendar... :woo-hoo:


... i danas dobih karticu za produzenu garanciju.

lovac

Šta znači produžena garancija i kako se to može ostvariti?

sphex

To je bila akcija povodom sajma automobila, kada sam ja kupovao auto. Standardno je 3 godine, a ta akcija je bila ako u određenom periodu oko trajanja sajma kupiš auto, dobijaš 5 godina garancije, ili kako je zovu produžena garancija.
we brake for nobody!

Veterinar

Mislim da postoji mogućnost da neko, kome je auto još pod garancijom, po određenoj ceni (lupam, 250 evra) garanciju produži.

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


vujanovgoran

Dizla je dizla
i opet dizla!!!

zac

Vala bas..  :fiju:  ..da im dam love za generalnu motora da bi mi produzili garanciju za 2 god...  :Smiley: :Smiley: :Smiley:

ropee

Ja sam prilikom kupnje Lodgy-a , kupio dio za gotovinu , ostatak na kredit putem Renault financiranja , te sam dobio gratis produženo jamstvo , isto tako i moj otac prilikom kupnje sandera .