5 god. fabričke garancije

prethodna tema - sledeća tema

Deki

Možda bi trebalo uzeti u obzir i to da se produženjem garancija produžava i važenje veoma korisne, naročito prilikom putovanja, Renault Assistance usluge.
Svi smo mi deca. Jedina razlika je u našim igračkama.....

Vihor

To mu dodje ko neko osiguranje na putu, kao sto ima u AMSS.

Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

LeNgenda

To jeste AMSS, Renault Assistance nema svoja vozila, nego saradjuje sa AMSS-om.

Dobra je to stvar.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

Vihor

Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

Veterinar

... ali ti ne otklone veci kvar o svom trosku... Gresim li?

mrprofy

Po meni je tu najbitnije pitanje koliko kvalitetno odnosno kako ce oni otklanjati eventualne kvarove u tih 5 godina, jer ako je sudeci po trenutnom kvalitetu pruzenih usluga mnogih servisa onda se to ne isplati. Ako za svaki veci kvar treba vozom ili autobusom da se vracate iz Panceva ili iz Jagodine, onda im i nije neka servisna mreza, a mi smo svi to platili kroz cenu proizvoda. Svi se masaju za zamenu filtera, a da vam neko uradi neku ozbiljniju stvar treba da se dobro raspitate itd... kakva je to usluga i kakvi su to servisi. Meni su u Hitu i ogrebali kola a tek sam posle shvatio da se ustvari neki baja posluzio mojim kolima kada je isao u probnu voznju pa je nekoga zagradio, a ovaj je meni verovatno kljucem presao preko haube... Kakva onda garancija od 5 godina u ovoj Amazoniji :cekicem:

Zoran

Imam Sandera pola godine (29000 km), garanciju sam već napustio poslije prvog servisa. Najviše vjerujem dijelovima iz servisa ili ovlaštenih uvoznika (Zašto bi u servisu kupovao: ulje, gume, sijalice,ležajeve...). Sam zamjenim sve što treba i put pod točkove...Neće oni meni ništa čačkati a ja da ne smijem gledati. Gledamo operacije na kucajućem srcu a ovo je tajna. Malo sutra.

                                                                                                                                                                                                                                 Zoran
Sam svoj gazda - vazda.

dzaga

Imam produženu garanciju (5 godina) koju sam dobio prilikom kupovine vozila 2008. godine (ili klima za 1EUR ili produžena garancija). Istina kupovao sam Logana u periodu sajma automobila a u tom periodu dileri daju razne povoljnosti. Ne znam kako će to funkcionisati kada istekne redovna garancija ali je u svakom slučaju bolje imati nego nemati, naročito kada se putuje u inostranstvo.

dizelas

U momentu kada mi je početkom godine Astra stala jer joj je bez ikakve najave otišla ECU pumpe goriva, što je poznata boljka dti motora i desi se skoro svakom primjerku jednom, i to na oko 150 000 km (srećom meni se desilo 200 m od majstora), prvo što mi je palo na pamet je koliko bi me to koštalo da mi se desilo daleko od kuće i majstora, i kako bi bilo fino da imam kakvu-takvu garanciju. U tom momentu, i dugo nakon toga, mi je jedini bitan kvalitet auta bila dužina garancije bez obzira koliko to košta. I to sve u kontekstu priče da sam bio planirao put autom na ljetovanje u Grčku, što sam i uradio kasnije, ali sam sve vrijeme bio u malom grču "šta ako stane?" Učlanio sam se ja i u AMK BIH, ali pomoć na cesti se svodi na besplatno šlepanje do 75 km i još neke sitnice. A šta ako auto ostane u kvaru 1 000 km od kuće? Plaćati majstore u EU ili šlepanje do kuće? I jedno i drugo - bankrot.   

Dakle:
nov ili polovan auto: nov
tehnički komplikovan ili jednostavan:što jednostavniji
garancija ili ne: što duža - to bolja.

speedo

Ko mnogo putuje, a putuje i daleko onda se osiguranje plaća. Postoje i skuplje članstvu u AMK koje pokriva i veće troškove kvara i prevoza u inostranstvu, a postoje i privatne firme koje se bave istim poslom. To solidno košta, ali je kakva-takva utjeha i garancija.

skiter69

danas sam se prijatno iznenadio.
kada sam kupovao stepwey-a( u aprilu 2010g), reklamirao se sa paketom opreme , popustom i produženom garancijom 5god ili 100000km.posle izvesnog vremena , zapitao sam u servisu gde je naznačeno da ja imam produženu garanciju, kada svuda u servisnoj knjižici piše 3god. objasnili su mi da kod prvog servisa će kompjuter izbaciti da sam ja ugovornim brojem ostvario 5god garancije. nisam baš bio siguran u to, kad ono danas iznenadjenje.stiglo preporučeno pisamce sa karticom, na moj broj ugovora o pravu na produženu garanciju 5 god ili 100000km(kartica ko kreditna,ili ti platna)
svaka čast na poslovnosti za ljude iz reno/dacia  :dobro: :aplause:

perke21

 :respect: Evo i ja da se pridružim čestitkama za Renault Nissan Srbija. Moj Stepway je iz marta 2010. i stigla mi je danas kartica. Lep gest. Možda za Srbiju ima nade.  :hall:

wvojin

Citat: speedo poslato 07.09.2010. - 22:19
Ko mnogo putuje, a putuje i daleko onda se osiguranje plaća. Postoje i skuplje članstvu u AMK koje pokriva i veće troškove kvara i prevoza u inostranstvu, a postoje i privatne firme koje se bave istim poslom. To solidno košta, ali je kakva-takva utjeha i garancija.

Za one koji se ne odluce za produzenu garanciju, jedno od resenja je AMSS. Zuta kartica za inostranstvo. Uz nju dobijete gratis za Srbiju.
http://www.amss.org.rs/index.php?option=com_content&view=article&id=60&Itemid=65
Nije kao i Renault Assistance ali je 10 puta jeftinije.
Sta znam... :ne: Ja nisam ni mogao da biram produzenu garanciju. Pitanje kako bih odreagovao kada bih sedeo i potpisivao Ugovor za novi auto... Ko zna  :ne:
Dacia Logan 2005, 1.4MPI + LPG,
Dacia Logan 2010, 1.5 dCi

dzaga

Uzeo sam i produženu garanciju i AMSS za inostranstvo, što je sigurno-sigurno je.

dzule

ja cu u dogledno vreme sigurno potpisati ugovor na petogodisnju garanciju, imam jos fore do isteka godine.
nemojte zaboraviti da smo mi jako cudan narod, a da ta garancija u slucaju prodaje auta pre tok roka ide sa autom...naravno prvi i osnovni razlog je taj sto dobijam i 24 h pomoc na putu, i to bilo gde u kontinentalnom delu evrope, sto je za svaku pohvalu...i naravno da mi to daje osecaj sigurnosti...inace sam i forda, dok sam ga vozio odrzavao u ovlascenom servisu koji je za svaku pohvalu bio i koji nije bio puno skuplji od mog prijatelja majstora koji mi je odrzavao audi 80 kockicu, pa posle i malo forda, dok nisam shvatio da ima zasto je neko ovlasceni serviser, jer se cesce srece sa nekim nekarakteristicnim kvarovima.
a sad, da li cu platiti 1000 dinara skuplje u ovlascenom servisu, i imati garanciju 5 godina ili 100.000 koje naravno necu preci za pet godina, pa tih hiljadu popijemo u dve ture pica, i to bez kafice-hocu......
kao sto mi nije bitno da li je potrosnja 7,5 ili 8...udobno se i lepo vozim, a za ostalo...opet bih se osvrnuo na turicu pica u kafancetu...za to nam nije zao, a za ostalo....
no da rezimiram, da uzecu petogodisnju garanciju za mog sandera