5 god. fabričke garancije

prethodna tema - sledeća tema

vojo76


krle


vojo76

Vreme je da dam kaparu pa da se vozim kao čovek  :hihi1:

Terza666

hmmm ... sve se kockice slazu... :aplause:

mladen895

Hyundai već godinama u Ameriki daje od 3 do 5,7 ili 10 godina garancije,zavisi ko koliko voli da finansira fabriku,dilere,servisere...a oni propisuju pravila igre  :mojeovce:
Kad se mora,sve  je tesko.

mladja73

svaka prica ima dve strane medalje...
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

vojo76

duga garancija svakako nije štetna, a mi je lako možemo 'izgubiti' ako je ne želimo   :)

Keka

5 godina servisiranja po astronomskim cenama  :aplause:

Racunajuci cenu radnog sata, serviseri su placeniji od najskupljih hirurga u Srbiji  :fiju:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Deki

Produženje redovne garancije sa 3 godine na 5 godina je i do sada bilo moguće po ceni od 264€.

Ovo je lep marketninški pristup kao što se svojevremeno besplatno dobijala metalik boja ili nešto drugo.

Trebalo bi dobro napraviti računicu i videti da li se po sadašnjim cenama u ovlašćenim servisima (koje će kao i sve verovatno da rastu) budućim kupcima ovo uopšte isplati ili je to ustvari obezbeđenje sigurnog dodatnog prihoda za servisere. :ces:
Svi smo mi deca. Jedina razlika je u našim igračkama.....

Vihor

Postoji mogucnost produzenja garancije, ali ne ulazi bas sve, treba to proveriti i sracunati se. Ja sam se raspitivao i slali su mi te papire sta ulazi sta ne, ali nisam jos stigo da to lepo procitam i prostudiram, mislim (ne mogu da garantujem) da to negde ima na hrvatskom sajtu dacije.
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

Korvin

Evo sta kazu za ovo na sajtu Dacia Hrvatska (koliko shvatam produzena garacija vazi za sve kao i redovna):
---------------------------------------------------------------------------------
Do 5 godina bezbrižne vožnje

Ugovor o produženom jamstvu na 5 godina ili do 100.000** prijeđenih kilometara daje pravo na zamjenu ili popravak pokvarenih mehaničkih, elektronskih i električnih automobilskih dijelova (zajedno s izvršenim radovima) osim troškova održavanja i troškova koji su posljedica uobičajenog habanja*. Ugovor daje i pravo na besplatnu pomoć na cesti 24 sata na dan, 7 dana u tjednu*.

Ugovor o produženom jamstvu Dacia potpisuje se unutar 12 mjeseci od datuma kupnje novog vozila. Usluge iz ugovora pružaju se po isteku redovnog jamstva proizvođača, tj. po isteku 36 mjeseci od datuma prve registracije upisanog u prometnu knjižicu vozila.

Ugovor o produženom jamstvu Dacia povećava vrijednost vašeg vozila prilikom prodaje vozila kao rabljenog i  prenosiv je na novog vlasnika.

* Pogledajte opće ugovorne uvjete dostupne kod vašeg ovlaštenog prodavača.
** Ugovor o produženom jamstvu Dacia završava u trenutku kada se ispuni prvi od dva navedena uvjeta. Vrijeme se računa od datuma kupnje novog vozila, a kilometri se računaju od nultog kilometra.

dovla

Sve su to finansijski strucnjaci izracunali u €.

dusko

Pre 5 dana sklopio sam ugovor o produženoj garanciji sa mog Sandišu.
Ugovor o produženoj garanciji (prema uslovima ugovora) obuhvata sve sklopove i agregate kao i redovna trogodišnja garancija koja se dobijala kupovinom vozila (u mom slučaju pre godinu dana). I uslov za opstanak garancije je isti tj. održavanje i opravke u ovlašćenim servisima i u redovnim terminima prema servisnoj knjižici. Naravno da se garancija prenosi na eventualnog  novog vlasnika vozila kao i obaveze u vezi održavanja.
Produžena garancija prestaje da važi (prema ugovoru) u slučaju totalne štete na vozilu kada se proceni da opravka vozila nije ekonomski isplativa(procenitelj osig. društva) i u slučaju krađe vozila ako isto u roku od 30 dana ne bude vraćeno vlasniku. Naravno Garancija ne važi u slučaju radova na vozilo od strane neovlašćenih lica(servisa)
Cena produžene garancije(sa tri na pet godina) je 246 evra  u dinarskoj protivvrednosti po zvaničnom srednjem kursu NBS u trenutku uplate (odnosno potpisivanja ugovora)
Hvala na strpljenju!  :-)1

jasho

Ne bih ja care, za te pare (i manje uzeo bih kasko) :doh:

Loganovac

Ja, na primer, potpuno razumem čoveka. Ne bi trebalo tako lako odbaciti mogućnost produženja opšte garancije na vozilo, kad znamo da je to jedan od načina (pored nesumnjivog kvaliteta, naravno) na koji se Hyundai probio na svetskom tržištu. I to uglavnom zbog toga što većina kupaca poistovećuje dužu garanciju sa većom pouzdanošću, ne razmišljajući mnogo o ukupnoj ceni pređenog kilometra. Neće ljudi da misle, neće da rizikuju. Mi ovde računamo sve troškove, sabiramo, oduzimamo, i opet svako ima svoj rezon. Moram opet da pomenem da smo maltene svi platili ugradnju plinskog uređaja 300 evra više da bismo zadržali trogodišnju garanciju...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.