Zeder na Dacia vozilima

prethodna tema - sledeća tema

Trumpeter

Ključ Zedera držim na zgodnom i skrivenom mestu u kolima.
A jesi li razmišljjao da ključ zedera držiš na istom snopu sa ključem automobila. Veruj mi mnogo je praktičnije nego svaki put vaditi ključ iz skrivenog šteka.

kiconix

Vezano za Zeder (iglu), pitajte u drugim kucama.
Negde moze, negde ne.
Ja sam iglu stavio pre preuzimanja vozila, iako imam kljuc/karticu.
Stvarno mi nije problem da otkljucam i zakljucam.
Ne bavim se filozofijom ali mirnije spavam.

rubiroza

Uzeo sam Stepway u HIT auto-u i odmah stavio AMR bravu. Na svim vozilima koje sam do sada imao, stavljao sam Zeder i nekako sam bio miran. Hteo sam i da na novi Stepway stavim Zeder, ali sam zbog garancije ipak uzeo AMR. Iako je princip isti, nekako mi je lakse da zakljucam Zeder. Kod AMR-a volan mora da bude u odredjenoj poziciji. Zeder ne dozvoljava startovanje motora kada je brava aktivirana kao neki znak upozorenja.

sokoll

Rekao bih da je samo stvar navike, a što se tiče upozorenja jel se dobija neka nalepnica za staklo?

rubiroza

#34


Zalepili su na prednje prozore crnu, malu nalepnicu sa belim slovima "Renault security"  :cul:

dekiv68

koja je cena tog AMR, ako nije tajna?

rubiroza

#36


Naravno da nije tajna. U servisu HIT auta sam sa ugradnjom platio 40.000din. Ugradnja je trajala 5 sati.
https://www.amr.rs/index.html

Nema svrhe, nema potreba a nije ni po pravilima Foruma citirati post neposredno iznad vašeg posta.

svrle

Citat: kiconix poslato 07.05.2022. - 13:20...
Ja sam iglu stavio pre preuzimanja vozila, ...

Igla je ugradjena u ovlascenom servisu? Ne?
I ako nije problem, koliko je to tada kostalo?

kiconix

Pise pre preuzimanja.
Znaci u ovlascenom.
Cena je bila 240e.

Veterinar

Ja sam ugradio naknadno. Uz dogovor, platio 180 evra, kao i prosli i pretprošli put.

svrle


Sir Oliver

#41
Interesuje me mišljenje,  s obzirom da to niko ne pominje...
Nije li višestruko jeftinije a jednako pouzdano, staviti prekidac i izmestiti OBD?
Koja je razlika izmedju Zedera i ovoga sto sam ja naveo?
Edit
Sad videh da je sasa61beograd pomenuo ovo, ali me interesuje strucno misljenje, vredi li davati toliko para za Zeder ili oko 80e za ove dve zastite. Jesu seljačke, ali verujem da vrse posao.
I drink to make other people more interesting.

Trumpeter

Ja stavio Lavlju kandžu sa idejom da je zamenim za Zeder kada prođe garancija, godinama koristim LK i na prethodnim automobilima tako da mi je ta rutina stavljanja i skidanja prešla u šablonske pokrete o kojima ne razmišljam već to ide onako automatski. Toliko sam navikao na tu rutinu da neću prelaziti na Zeder i po isteku garancije.

kiconix

U mom slucaju, izmesten OBD i ugradjena igla.
Igla je fizicka a obd elektronska zastita.
Mozda nepotrebna ali mirnije spavam.
Izmedju ostalog, jeftiniji i kasko.
I tako....

Veterinar

#44
Ako se ne varam, sa izmeštenim OBD-om može da se okreće volan, a sa iglom ne. Da li je to značajno, ne znam, ali prijatelju su pokušali da izguraju Lagunu sa parkinga, i došli su do prvog drveta. Šta znači izmešten OBD? Na koliko mesta može da se izmesti? Ne mislim na odgovor "neograničeno mnogo", nego kako to izgleda u praksi?