Zeder na Dacia vozilima

prethodna tema - sledeća tema

MitarMrgulic

Pozdrav drugari,

Još ovu godinu i Logan MCV će polako izaći sa leasinga, a samim tim i obaveznog kaska.

Iako Dacie ne spadaju u rizičnu grupu vozila koja se učestalo kradu, razmišljam o nekom vidu zaštite.

Ima li neko Zeder na Dacia autu i koliko je pogodna za ugradnju istog. Ima li neka bolja opcija zaštite pogodnija od Zedera koja im bolje paše, ili je možda najbolje uzeti neki djelimični kasko, koji bi pokrivao rizik od krađe?


Mare

Ja bih iašo na kasko.

Raja

Uzmi zeder, imam ga od kad sam kupio auto. Zaključam bravicu ispod volana i miran sam. Ne znam, pretpostavljam da je i zeder "provaljen" ali nema
one silne gvožđurije što se nabacuje na volan ili na menjač. Ključ u bravu, klik-klak i gotovo. Pa neka kradu, to im je posao.  :doh:

slavko_bgd

#3
Logan2/Sandero2 su pogodni za Zeder. Dobar alarm isto tako radi posao i ja sam pre za dobar alarm nego samo za Zeder. Izmeštanje i adaptiranje OBD-a sigurno otežava brisanje imo linije i neovlašćenu offline dodelu ključa/kartice ali nisam siguran da li je efikasno protiv kloniranja ključeva/kartica. Najsigurnija zaštita je ona koju sam napraviš i za koju niko ne zna, tipa skrivenog prekidača. Jedna odlična zaštita koju sam video na jednom automobilu je mikroprekidač na šalt-ručici ispod kožice ručice menjača koji služi za davanje kontakta kada se ključ okrene u bravi. Druga dobra zaštita koju sam video je običan magnet koji mora da se ubaci u pikslu da bi se aktivirao kontakt. Ja bih svoj auto štitio alarmom i dodatnom "unikatnom" zaštitom ili Zederom. Alarm prvenstveno za "kokošare" i zaštitu unutrašnjosti vozila. Svaki vid zaštite je bolji od nikakvog.

Ljuba82

Stepway 2012. Zeder tj Šapa + alarm, baš iz razloga koje Slavko navodi!

Elegantno rešenje bez ikakvih problema, verujem da je tako i u novijim vozilima!

MitarMrgulic

Heh, kod nas u BiH, to se uglavnom veže za vozila iz VW grupacije....ja sam 2011. godine, imao Seat Toleda, koji je došao sa Cobra alarmom, pa ja još ugradio Zeder, za svaki slučaj :)

Sve sam mislio, bit će savjeta u stilu "za Daciu ne treba ništa, ili treba nešto malo", kad vidim sličan ozbiljan pristup.

Šalu na stranu, možda ugradim Cobra alarm radi komocije (ne da mi se ključati Zedere i Kandže, imao već) a nije puno skuplje, kod nas je Zeder oko 200 eura (barem bio prije par godina) a Cobra je oko 280 eura.

Uglavnom, vidjet ću.

Opcija je to što bi auto bilo kod kuće u garaži, a na poslu na čuvanom parkingu, tj. ne bi imao puno javnih parkinga, osim kad negdje odem, hajde, vidjet ću još šta mi je  najbolja opcija :)

kiconix

Dovoljan je jedan odlazak ne mesto koje nije cuvano.

MitarMrgulic

Ako Logan II MCV dobro podnosi Zeder, vjerovatno će biti ta varijanta...

Ugradi se za jedno prijepodne, nije komplikovano zaključavati itd.

Kobra mi je preskupa, imamo je na Meganeu, a osim toga, moraju se stalno nositi oni koderi po novčaniku ili sl.


kiconix


Ja imam iglu na Capturu, ne znam sta tu treba da se podnosi.  :ne:

Raja

Pa to ti pričam Mrguliću Mitre, gurneš ključ u bravicu ispod volana (klik-klak) i gotovo. Pa ako će da kradu, nek' kradu. To im je posao.  :badmood:

dekiv68

Citat: kiconix poslato 29.04.2022. - 07:59
Ja imam iglu na Capturu, ne znam sta tu treba da se podnosi.  :ne:
Koja je razlika između igle i zedera?

kiconix

Sistem je isti.
Razlika je u velicini, igla je manjih dimenzija.

sokoll

Igla je dodatna oprema za Logana koji treba da mi stigne, tako da pretpostavljam da dobro podnosi.
Doplatio sam 280e nije baš jeftina...

Trumpeter

#13
U kojoj auto kući si kupio Logana. Kad ih pitam, Zeder ni slučajno jer se gubi garancija na celo vozilo ali zato mi nude nešto bukvalno isto drugo što oni ugrađuju pa se onda ne gubi garancija.
U suštini te uslovljavaju da ti samo oni prodaju to isto.
:ranting:

sokoll

Hit auto. Oni to zovu AMR brava