Dacia Sandero Stepway Eco-G 100

prethodna tema - sledeća tema

szs

Zorane, znaš me, znam te
Volimo kola i domaćini smo što se para tiče
Dačija tvoja i ona moja stara 1.4 nije ni BLIZU ove moje 1.5 a od nove je 2 kontinenta daleko
Na cenu je uticala (pored poboljšanja kvaliteta) inflacija i potražnja na tržištu
Mi ovde pratimo Dačiju ali SVI su poskupeli i SVI su pokušali da prebace troškove kovida i inflacije na krajnjeg kupca
Staro pravilo (koga se ja držim, što se vidi iz priloženog)
Ako ti se ne svidja, poljubi pa ostavi
Analogno
Nadješ ono što ti odgovara i po ukusu i po džepu
Tu se svaka priča završava prilikom kupovine
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

Capriolo

Citat: szs poslato 07.02.2022. - 18:26
@Capriolo
Što znači da uzimaš dok ne poskupi ili si skroz odustao od kupovine Dačije?
Trenutno sam odustao od kupovine, jer moj bračni drug misli da sada nije trenutak za to, a ne želim da to uradim protiv njene volje, a i do sada sam uvek njoj davao da bira boju (pa bi takva njena saradnja sada izostala). Bolje i "sutra" da platim znatno skuplje kola, nego da kupim sada i ona gundja godinama.

MitarMrgulic

Citat: dekiv68 poslato 25.11.2021. - 10:20
Zato što sam nov TCe90 LPG (običan, ne Stepway) platio 8.790 eura (uz beskamatni kredit kod Societe Generale banke mesečna rata bila 104e), a novi Stepway Eco G-100 sa istom opremom iznosi skoro 14.000e

Koje godine je bila ta cijena od 8790 eura za LPG?

Zoran

SZS - sve si u pravu. Ja u ovoj gunguli ne želim kupovati auto . Vozim stari a za višak novca kupim željezo ili odem sa Lijepom Slađanom negdje u život
Sam svoj gazda - vazda.

dekiv68

Citat: MitarMrgulic poslato 07.02.2022. - 20:35
Koje godine je bila ta cijena od 8790 eura za LPG?
april 2016.g

dekiv68


dekiv68

Dacia Sandero Stepway 1.0 eco-g nakon 1 godine korištenja
https://www.youtube.com/watch?v=x3u-DUVUdPE
Osvrt kolege vlasnika iz Varaždina nakon prve godine vožnje

Andrix

Zanimljivo, da li je i u Srbiji bilo takvih slucajeva ??
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Mare

U potpunosti se slažem sa recenzijom, a naročito u vezi sa polugicom aktuatora.

Veterinar

Citat: Veterinar poslato 30.06.2017. - 09:43
Pre nekoliko meseci pojavio se čudan zvuk iz motora kada se ubrzava u II i III stepenu prenosa na oko 2300 o/min. Kao klinci sekli smo plastične čaše i stavljali na točkove bicikla pa bi se čuo zvuk koji proizvode žbice kad se sudaraju sa plastičnim percima.

Koliko mogu da cujem zvuk sa snimka, to je neki slican zvuk. Kod mene je bio prisutan često kod 0.9tCe motora. U servisu sam bio okarakterisan kao "Stevo Žigon", ali nikada nije bilo nikakvih problema u vožnji, vezano za taj zvuk.