Veliki servis

prethodna tema - sledeća tema

Gde ste uradili veliki servis?

U ovlascenom servisu
60 (37%)
U neovlascenom servisu
63 (38.9%)
U privatnoj reziji
31 (19.1%)
Nema potrebe
8 (4.9%)

Ukupno glasova: 162

Ayrton

Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

zac

Eee...to je vec humanija cifra...skoro 21 000 dinara povoljnije od prve ponude.  :to:

silent

Slažem se da je vrlo korektna ponuda, čak kod Save nije zaračunato štelovanje ventila, što bi još podiglo cenu.

Delovi su: Elf ulje i kočiona tečnost, Glacelf rashladna tečnost, Purflux filteri, Eyquem svećice, vodena pumpa neka na slovo S.. (zaboravih koja  :c:), rekoše mi da je prva ugradnja za Fiat i Lančiju (na znam da li je za Dačiju) i da se pokazala kao kvalitetna, bez reklamacija.

Za set PK kaiša i zupčastog ne pitah koji je proizvođač, ali se uzdam u izbor i najvažnije garanciju servisa na to što u(g)rade.

Zakazah servis za sledeći četvrtak, pa šta Bog dá


zac

Da nije pumpa SKF ???

jasho

#994
Pumpa je Saleri, već smo pisali o tome na ovoj istoj temi par strana u nazad http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=1117.msg167345#msg167345, konkretno ja, jer je meni kod Krstevskog ista ugrađena, evo fercera već godinu dana bez greške... Repetitio est mater studiorum  :whistling:

silent

Nije SKF, biće da je ta Saleri. Hvala Jašo  :to:

zac

Saleri...da, trebalo bi da su to dobre pumpe. Rade ih italijani...Mislim da idu u Fijate kao prva ugradnja..  :to:

silent

#997
Na 47.500 km i posle 6 godina urađen veliki servis u AS Krstevski. 33.900 dinara je konačna cena.

Pored dole navedenog urađeno je i štelovanje ventila (kaže Slađan da je bilo potrebe, nisu svi bili u normi) sa zamenom dihtunga, stavljen je metalni.

Prekontrolisan i nivo ulja u menjaču, kao i famozna manžetna i sve je ok.


Turbo

Kad si vec sve radio trebao si zameniti ulje u menjacu.

silent

Razmišljao sam i o tome, ali bilo mi nekako rano na 47k km  :ne:

zac

Ma nemas potrebe za tim, malo je presao ....A samo da te pitam..nije mi jasna stavka 3. na racunu " KOCIONO ULJE DOT 4 ....4...KOMADA .."

Zanima me u kakvim "komadima" su sipali kocionu tecnost.....ako zanemarimo cinjenicu da su za kocionu tecnost napisali da je ULJE   :fiju: a ona nema ni jednu jedinu karakteristiku bilo kog ulja.  :crazy:

Inace ovako...cene su ok...mislim da si dobro prosao.

silent

Mislim da je u pitanju kočiona tečnost proizvođača Ate. Možda se "komad" odnosi na ambalažu u kojoj je pakovano, ne znam...

zac

Da..ali kako onda 4. komada ambalaze...a za ceo sistem potrebno je nesto vise od 0.5 l  :ces:

Raja

 4x125ml=0,5l

Loganovac

Citat: žac poslato 22.04.2016. - 20:43
ako zanemarimo cinjenicu da su za kocionu tecnost napisali da je ULJE   :fiju: a ona nema ni jednu jedinu karakteristiku bilo kog ulja.  :crazy:

Hidraulični sistemi decenijama koriste hidraulična ulja i to je termin koji je sasvim adekvatan i odomaćen (u prodavnici tražiš pola litra AT ulja), uostalom pokušajte da ukucate "ulje za kočnice" u Guglu i sve će vam se samo kasti. Nekad je kočiona tečnost de facto bila ulje, ali viša, manje viskozna frakcija i sa posebno definisanim standardima u pogledu tačke ključanja, antikorozivnih osobina i još koječega bitnog. U novije vreme kočione tečnosti se prave na bazi ne-znam-tamo-nekih-valjda-glikola, međutim ne vidim ništa strašno ako se nazovu uljem.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.