Veliki servis

prethodna tema - sledeća tema

Gde ste uradili veliki servis?

U ovlascenom servisu
60 (37%)
U neovlascenom servisu
63 (38.9%)
U privatnoj reziji
31 (19.1%)
Nema potrebe
8 (4.9%)

Ukupno glasova: 162

kiconix

Za VW grupaciju u setu idu INA roleri i spaner sa Gates kaisem.

Keka

Uzmes posebno Gates kais, a posebno spaner SNR (Japanski Koyo), treba da bude jeftinije od tog seta, a to je prva ugradnja.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Aleksabgd

#782
Kupljeni su danas delovi za veliki servis .
4 l 5w30  sxr - 2600 din
3l glacelf g 12 -1350 din
purflux filter ulja i vazduha 1550 din
filter polena 390 din
set zupcastog kaisa 3650 din
pk kais 750 din
dihtung poklopca ventilla 350 din
vodena pumpa 4995 din
svecice 4 kom 680 din
filter gasne i tecne faze za tng 700 din


ukupna suma 17015 din
Ostaje da se vidi da li treba da se promeni spaner pk kaisa( Ina 2900 din)










Aleksabgd

 Uradjen je veliki servis, majstor je uzeo za 3500 dinara. Pumpa nije procurela, zupcasti kais nije imao fizickih tragove ostecenja mada je bio pomeren za jedan zub. Ventili nastelovani, odstupanja minimalna u odnosu na preporucenu toleranciju.
Subjektivni utisak da se sada cesce pali ventilator i da je malo toplije u kabini.

Ukupna suma 20500 dinara.  :to:

Ljota

I,zasto si menjao pumpu?

dejanz

Aleksabgd koji je to povoljan majstor,  jel neki servis ili je prijateljska cena?

Loganovac

Citat: Ljota poslato 25.07.2015. - 22:51
I,zasto si menjao pumpu?

Ne razumem ovakva pitanja. Da li to znači da pumpu ne treba menjati dok ne procuri ili šta? Naknadna zamena pumpe znači istovremenu zamenu i seta zupčastog po onom starom pravilu da se jednom rašpanovan zupčasti više ne vraća. "Skuplja dara nego maslo"...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Ljota

Moj logan puni 10 god. i za sobom ima dva velika servisa u ovlascenom servisu Renoa u Nisu! Na moje trazenje na drugom velikom servisu da promene vodenu pumpu dobio sam odgovor da je pumpa dobra i da ne postoji razlog za zamenu! Da ce na svakom narednom malom servisu kao i do sada voditi racuna o tome i naravno i da ih i ja obavestim ukoliko u voznji registrujem da nesto nije u redu! Meni to izgleda sasvim u redu i ako su iznenadjenja uvek moguca pa i sa novim zamenskim pumpama! Po struci i stecenom znanju mogu da razumem i tvoj i njihov rezon i bas zato ne zelim da nikom popujem, citam lekcije i budem pop nad popom!
I jos jedna zanimljivost iz ovlascenog servisa sa kojom se ti najverovatnije ne slazes je da su odbili da provere i presteluju ventile!
Obrazlozenje je da ni za tim nema  potrebe! Praksa je pokazala da motor 1.4 Mpi veoma cesto moze da predje i 400 000 km bez stelovanja ventila! Izuzetak su kako kazu plinasi jer su u obavezi da to rade na svakih 30 000 km!

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


kiconix

Menjaj servis, hitno!!!!!!!!!!!!

nik

Sledeci put ih pitaj kada se vrši kontrola i po potrebi štelovanje ventila i na kojoj kilometraži to preporučuje proizvodjač. Raštelovan ventil može da izgori za par hiljada km, a onda priča o 400.000 pada na teret vlasnika.
Najkraće bih rekao- neozbiljno.
Kića ti je dao najbolji savet

Aleksabgd

Citat: dejanz poslato 26.07.2015. - 08:01
Aleksabgd koji je to povoljan majstor,  jel neki servis ili je prijateljska cena?

Majstor je u Krnjaci radi iskljucivo mehaniku.Ne bavi se elektronikom i dijagnostikom. Godina odrzavam kola kod njega. Veliki majstor i jos veci covek.

zac

Citat: Ljota poslato 27.07.2015. - 20:42
I jos jedna zanimljivost iz ovlascenog servisa sa kojom se ti najverovatnije ne slazes je da su odbili da provere i presteluju ventile!
Obrazlozenje je da ni za tim nema  potrebe! Praksa je pokazala da motor 1.4 Mpi veoma cesto moze da predje i 400 000 km bez stelovanja ventila! Izuzetak su kako kazu plinasi jer su u obavezi da to rade na svakih 30 000 km!

Do sada sam podesavao na oko 14motora ventile, svi su 1.4 MPI..... ni na jednom, bas ni na jednom, zazori nisu bili dobri...odstupali su makar dva ventila...a u vecini slucajeva su bili pretegmuti.

Citajuci savete tvog servisera dolazi se do zakljucka da taj majstor ne zna nista ili te zaHebava...  :ne:

saša61beograd

Citat: kiconix poslato 27.07.2015. - 21:15
Menjaj servis, hitno!!!!!!!!!!!!
Godine i godine iskustva i hiljade i hiljade obavljenih popravki u tom servisu nije dovoljno da se daju bilo kakvi saveti (naročito bez prethodne konsultacije sa našim Forumom)!!!
A sad ozbiljno.
Pumpa za vodu:i na našem forumu i na Reno forumu Srbija bilo je dosta slučajeva da je jedna pumpa odradila dve ture kaiševa.E sad baš da odradi i treću turu,to mi je nešto preoptimistički.Mada,najbolja pumpa za vodu,montirana u idealnim uslovima i od strane 100% kvalifikovanog čoveka je upravo ona prva,fabrička.Dva velika servisa,120.000km i malo preko toga,mislim da je vrlo moguće.Ja lično,posle mnogo godina na forumu i zanimanja za ovu problematiku nisam načisto koju pumpu da stavim,zato odlažem veliki servis kao da idem kod zubara.
Ventili:opet negde na našem forumu bio je neko ko je posle par stotina hiljada km prvi put kontrolisao zazor i sve je bilo ok (znači,otvori,zatvori i teraj dalje).Znači,moguće je i to.

Loganovac

Moguće je i da se dobije loto sedmica, ne sporim. I nikome ne treba popovati, svako je vlasnik svog auta, svojih para i svoje sudbine, naravno. Međutim, ova tema postoji da bi ljudi raspravljali o problematici vezanoj za veliki servis. Da, na našem Forumu mogu se naći iskustva članova kojima "dobra" pumpa nije dočekala sledeći servis, o čemu bi trebalo blagovremeno obavestiti cenjene ovlašćene servise kako ne bi živeli u neznanju. A RNS bi trebalo da im zbog takvog ponašanja i takvih izjava oduzme licencu. Mi ovde možemo da pametujemo koliko hoćemo, odluka je naša, auto je naš, pare su naše, dok je njihovo da slede servisnu knjižicu i propisane intervale održavanja baš zato što su ovlašćeni i da u skladu s tim savetuju vlasnike vozila, bar dok imaju licencu. U suprotnom, postavlja se pitanje koliku težinu ima podatak "vozilo održavano u ovlašćenom servisu"?
Na kraju, još jedno akademsko pitanje za razmišljanje: vozilo u garanciji, odeš na veliki servis, majstor te "prijateljski" posavetuje da ne menjaš vodenu pumpu, jer njegovo "oko sokolovo" i neizmerno iskustvo garantuju da nema sile da ne sačeka sledeći. Pristaneš, zamene sve osim pumpe. Posle nekog vremena pumpa ipak blokira, zvekne zupčasti, izubivaju se ventili, šteta ogromna! Da li će iko u servisu tada da stane iza svoje ranije usmene izjave da pumpu nije trebalo menjati ili će izjaviti da je vlasnik tako zahtevao i da je u tom trenutku formalno i praktično izgubio garanciju? Šta kažete, ko će da plati tu popravku? Ajde čik ti iskusni pametnjakovići neka napišu u servisnoj knjižici da nema potrebe za zamenom pumpe na velikom servisu i neka zviznu pečat? Šiiipak!
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.