Veliki servis

prethodna tema - sledeća tema

Gde ste uradili veliki servis?

U ovlascenom servisu
60 (37%)
U neovlascenom servisu
63 (38.9%)
U privatnoj reziji
31 (19.1%)
Nema potrebe
8 (4.9%)

Ukupno glasova: 162

zac

Poslusao bih Sasu i jashu..  :wave:

Deki

#571
Urađen redovan mali servis (na 52000 km.) i Veliki servis (na 5 godina) kod Reno Save.

Na njihov predlog "učlanio" sam se u program "5+" koji donosi neke popuste i uslugu Pomoć na putu.

1 kom. - Set zupčastog = 11040,00
1 kom. - Set PK+Španer = 7968,00
1 kom. - Pumpa vode = 4883,00
1 kom. - Filter vazduha = 1346,00
1 kom. - Filter ulja = 1225,00
1 kom. - Filter klime = 00,00 (doneo sam svoj sa aktivnim ugljem - 850,00)
1 kom. - Kočione pločice = 4352,00
5 lit. – ELF Evolution sxr 5w40 = 3602,00
3 lit. - Glaceol antifriz = 2084,00
1 lit. - Glaceol koncentrat = 770,00
Servisna usluga 5.69 x 1600, 00 = 8000,00
Renault 5+ i Pomoć na putu = 1295,00
--------------------------------------------
Ukupno = 46565,00

Vraćeno: Ostatak ulja za motor i Antifriza

Svi delovi koje je trebalo menjati u okviru velikog i malog servisa su bili u original Renault pakovanju.

Cela procedura počev od zakazivanja pa do preuzimanja auta veoma korektna.

Svi smo mi deca. Jedina razlika je u našim igračkama.....

roolet

mnogo, ali barem si kvalitetno obavio posao  :aplause:
inace, servis je dobar, ja idem tamo, necete verovati ponekad bude jeftiniji nego drugde, npr. amortizeri za espas-a su par 17.000, svuda su 20+ (kyb)
pozz

zac

#573
Citat: roolet poslato 29.06.2014. - 17:51
mnogo, ali barem si kvalitetno obavio posao  :aplause:

Ne znam ste podrazumeva kvalitet...nismo saznali koje delove ugradjuju....ja samo mogu da kazem da je previse, nikada ne bih dao dva velika servisa za cenu jednog.  :ne:

Citat: mladja04 poslato 28.06.2014. - 15:10
A ostali delovi Continental? Daju mi igodinu dana garancije na uradjeni posao i delove. 4-5000 za ruku.

Ne znam sta znaci Continental delovi...osim ako se odnosi na kajis...a i kajis nikada ne bih uzeo Continental kada za istu cenu kupis Gates u Euro Autu..a Gates se stavlaj i fabricki...videces kad skines taj stari sa auta.
Sto se tice spanera i pumpe, moj ti je savet takodje u Euro Autu kupis SKF koji se proizvodi u Evropi...znaci kvalitetni delovi.  :wave:


Zoran

Gates kaiš iz prve ugradnje je stvarno kvalitet. Okačio sam ga o klin na tavanu zajedno sa vodenom pumpom i svjećicama iz prve ugradnje.
Sam svoj gazda - vazda.

mladja04

Planiram kupiti sve originalne delove. Gde je najjeftinije poruciti ih? Posto sam iz Ks a platio bih pouzecem.

Da li ove firme koje ste naveli ili ima neki glavni prodavac od koga svi kupuju?
Ja mogu i ovde u nekoj prodavnici kupiti ali se svi ugrade u cenu.

Hvala

jasho

#576
Originalni delovi može ali u RNS mreži prodavnica i servisa ili preko Željkovog sajta u Niš i to će da te košta i tad ne vidim svrhu onda ne ići u ovlašteni servis pa da te oleše za 40-50000 dinara, a i maj na umu da si ti van garancije :doh:

Znači juriš zamenske jeftinije delove koji su kvalitetni, znači Gates set zupčastog ili Hutcsinson jer jedan i drugi rade te delove za Renault (znači ono što platiš u RNS prodavnicama servisima na kojima piše Renault za upola manje isto to ali ti piše ova dva prizvođača) vodena pumpa već smo ti rekli proverene zamenske Valeo, SKF, svećice možeš u RNS made in Renault za 900 din komad ili iste te samo piše Eyquem za 350 din komad sa sve dve elektrode. :ne:

Da skratim priču , poslušaj Keku izčitaj forum, polako skupljaj svakog meseca po nešto, većina prodavaca koji su ti naveli mogu da ti pošalju robu post ekspresom za 200-300 din,  tako da na kraju nećeš ni da osetiš na svom džepu i kad dođe vreme nađi krštenog majstora da ti to sve ugradi za 5-6000 din!  :ziveli:

Btw to ću sad i ja da počnem da radim jer imam još 12-13000 km do drugog velikog servisa na 120000 km u mom slučaju na 117000 km :to:

jasho

#577
Akcija  :to: za :mojeovce:

p.s.
meni stiglo na mejl danas

Keka

Bilo...

Citat: mladja04 poslato 25.06.2014. - 09:39
Veliki servis u Euro car Stanic u Vrnjackoj Banji je oko 60000.

Ustedeo bih oko 9000 din jer je pumpa na akciji 1 dinar (Reno akcija za servis).

Usteda  :bonk:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


sasanikol

Prešao sam "čak" 40.000 km za 9 godina. Doduše, pretežno su to bile duže relacije, do mora i natrag, 1.500 do 2.000 km.
Bio sam u dilemi da li da radim veliki servis, ali posle pretrage na ovom forumu, mislim da ipak nema dileme - vreme je. Pitam se samo da li pre ili posle mora, ali zbog mogućeg rizika ću ipak pre mora. Ali, tražeći po sajtovima i okretajući telefone, naiđoh na dosta zbunjujućih stvari. Prvo - cene delova strašno variraju. Recimo pumpa za vodu je čak 9.451 u Hit autu (kažu marka Reno :Smiley: !!!, a ne znaju ko je pravi proizvođač), a ima i za 4.200 Valeo u jednom servisu. Set zupčastih od 4.800 (Daik, ako sam dobro zapisao, pa do 14.800 din. A sve zajedno, veliki servis bez zamene ulja i filtera je kod većine servisa 28.000 do 32.000. Ovo poslednje je uz akciju 5+ u ovlašćenim servisima. Ali, kod dva "manja" servisa dobijam ponudu manju za trećinu. Sutra mi preostaje da pokušam da dođem do marke delova koje mi ugrađuju, da bih doneo pravu odluku. Znam da se ponavljam, ali bi mi mnogo značili vaši saveti u vezi ovoga. Pročitao sam puno vaših prethodnih postova, ali mi treba neko svežije iskustvo.

Zoran

Kada uradiš veliki servis pređi bar 200 km prije puta na more, da budeš siguran da je sve u redu.
Sam svoj gazda - vazda.

sasanikol

Pred odlukom sam - treba mi pomoć, a možda će ove moje informacije nekom i pomoći.
Dakle, za Logana 1,6, benzinac sa klimom i servo uređajem, ponuda u Hit autu je ipak preskupa: zamena
seta zupčastog i PK, i pumpe za vodu je 35.000 uz akciju 5+ (dobijam 35 % popust za delove i imam pomoć
i podršku na putevima Evrope), a bez akcije 5+ imam pumpu "za 1 dinar"  :Smiley:, pa je isto to 36.300.
Jedva im izvukoh marku zupčastog - Power greep. Cena je slična u Kompresoru i u Reno Sava. Nešto je manje
(oko 30.000) kod Trefa i Pantera. Ostaje Marković (Gočka ulica na Ibarskoj) i Krstevski. Kod njih je oko 20.000.
Ali, Krstevski ugrađuje marku zupčastog i PK DAYCO, a pumpu VALEO, a Markovića je sve HUTCHINSON. Uz to,
Marković daje i 4 god. garanciju!!! :to:.

Dakle, zanima me sledeće:
1 - vaše iskustvo sa ova dva servisa
2 - da li dati prednost setu HUTCHINSON u odnosu na DAYCO?
3 - da li je rizik da radim za 20.000 ono što drugi naplaćuju 30 do 35.000,
     a delove bih samo platio oko 18.500 do 20.000, kada bi ih kupio
     u KIT KOMERCU, EURO autu ili u CAGE IMPEX RENO-u?
Po ranijim postovima, većina je zadovoljna servisom Marković, a o Krstevskom se izjasnio
samo AYRTON i zadovoljan je. Ima li svežijih iskustva?

Zoran

Zupčasti Dayco je kod mene izdržao 110 000 km. Dobar kvalitet.
Sam svoj gazda - vazda.

VaskezNS

"Gates Power Grip" - prva ugradnja zupčastog u Dacia Renault 1.6 - http://www.gates.com/products/industrial/industrial-belts/synchronous-belts

"Hutchinson Poly-V" - prva ugradnja PK u Dacia Renault 1.6 - http://www.hutchinsonaftermarket.com/e-cat-detail.php?artl_id=3247&view=&fam_id=50027&vehicule=1.6 MPI|1.6_MPI&generation=Logan|10230&moteur=K7M.7.10|14098

Tako je bar bilo na mom motoru.
Ovo je mesto za sLogan ;-)

sasa petrovic

Ljudi ako nije problem, treba mi vase misljenje u vezi velikog servisa.
Logan 1.6, NOVEMBAR 2009., presao 16.500 km. Radjeni redovno mali servisi za vreme trajanja garancije kod Žive u Pančevu! Da li da se spremam za veliki servis obzirom na godište ili da sačekam još malo obzirom na kilometražu.
Pitao kod Žive u Pančevu mali servis ( ulje, filter ulja, filter vazduha + zamnena filter klime+ zamena rashladne tečnosti 9.500 din.Da nije malo mnogo ? HVALA !