Veliki servis

prethodna tema - sledeća tema

Gde ste uradili veliki servis?

U ovlascenom servisu
60 (37%)
U neovlascenom servisu
63 (38.9%)
U privatnoj reziji
31 (19.1%)
Nema potrebe
8 (4.9%)

Ukupno glasova: 162

zac

Ni meni, ja sam delove, bez pumpe za vodu i spanera PK, platio 11000 din.  A servis sam sam radio, doduse imao sam trosak umeto pumpe, a to je lancanik uljne pumpe i semering...to mu dodje kao da sam kupio pumpu za vodu.

Keka

Nesto tu debelo ne stima, ostaje da covek razjasni o cemu se radi.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Ayrton

Svratio sam do auto servisa Krstevski.
Citat: doktor86vv poslato 01.06.2014. - 00:38
Veliki servis u Reno servisu Krstevski za moju daciju stepway 1.6 benzin izlazi oko 15.000 dinara!
To je cena bez malog servisa, znači bez ulja i svih filtera.
Ugrađuje setove PK i zupčastog kaiša marke Dayco, filtere Purflux i Meca, ulje  je Elf a antifriz Total G12.
Inače majstor deluje vrlo korektno, a u radionici je sve pod konac.
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

hobbista

Dakle to je zupčasti sa španerom, rolerom i pumpom za vodu, i PK sa španerom/rolerom u ceni?
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Keka

Opet je malo....u Profaco sva ulja i antifriz su oko 5500 din. Filteri su oko 2000.

Delovi u prodavnici kostaju najmanje 20.000 ako se radi po knjizi (svecice 4x345, set zupcastog 1600+3000, set PK 1350+2380+6680, pumpa za vodu 4000)

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Loganovac

... antifriz, kočiono ulje + redovni servis (ulje, filer ulja, filter vazduha, možda i filter goriva)...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

sasa djordjioski

#546
Blizi mi se zamena zupcastog kaisa pa me interesuje koji set da uzmem po preporuci i zna li mozda neko cenu ja danas bio u euro autu gates kais 1460 din. i spaner 3000 skf,vodena pumpa isto skf al skupa ko za oci 5000 din koje su preporuke

Keka

Danas sam dobio SMS reklamu iz nekog ovlascenog servisa, za zamenu seta zupcastog i seta PK kaisa, daju pumpu gratis.

Znajuci njihove cene, to je daleko od gratis.

http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=239.msg143801#msg143801
http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=239.msg143573#msg143573
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Zoran

#548
Saša, dijelove koje si našao su jako dobrog kvaliteta. Ja bi to ugradio i  :driver:

Evo mojih sličica:

     
Sam svoj gazda - vazda.

zac

Auuuu..pa taj lezaj je kao vencic na biciklima....kako su ga konstruisali da ne moze da se menja...mamu im.  :ljut:

Zoran

Bar da su kuglice zgusnute. Samo 6 komada u jednom vijencu. Tu praktično samo 2 primaju opterećenje...Na biciklima su kuglice tik jedna do druge. Šta je tu je. Pumpu treba zamijeniti na svakom velikom servisu inače lako se može desiti havarija.
Sam svoj gazda - vazda.

mladja04

#551
60000 km sam presao, Stepway 1.6 benzin + plin

Veliki servis u Euro car Stanic u Vrnjackoj Banji je oko 60000. Podrazumeva zamenu svih mogucih fitera (4 komada), zupcasti i svi zupcanici i roleri koji uz to idu (tako nesto mi rece), kais rolera, pumpa, svecice, ulje, antifriz, stelovanje ili ciscenje dizni i ventila, poklopac neki... i mozda sam jos nesto zaboravio

Ustedeo bih oko 9000 din jerje pumpa na akciji 1 dinar (Reno akcija za servis). I mozda, ali retko, je dobar neki kais rolera pa da sve iznese oko 40000, u najboljem slucaju.

Sta da radim, uf?!

Celu temu sam procitao, ne videh da je neko skoro objavio cenu velikog servisa u ovlascenom servisu.

Iz Krusevca sam, a ovde nema nikog ko radi Dacijina vozila. Molim za preporuku... Hvala.

roolet

To je preterana cifra, kupi sam delove po spisku i odnesi nekom krstenom majstoru da ti uradi servis. Pod uslovom da taj zna zupcenje, ali koliko mi se cini komplikovanije je kod dci motora nego kod benzinaca, uz alat nije problem.
Pa mene na espace-u ne izadje toliko, sta je njima...

Keka

Moraju da zarade za onaj dinar za pumpu  :Smiley:

U privatnoj reziji full delovi za servis (renomirani proizvodjaci) plus dva lezaja prednjeg tocka izadju oko 30.000 din, nerenomirani proizvodjaci i manje.

Ruke oko 50 evra.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


mladja04

Gde kupiti te sve originalne delove? Nemam pouzdanog majstora :-( Znate li nekog ko mi je blizi?

Ja sam iz Krusevca.