Veliki servis

prethodna tema - sledeća tema

Gde ste uradili veliki servis?

U ovlascenom servisu
60 (37%)
U neovlascenom servisu
63 (38.9%)
U privatnoj reziji
31 (19.1%)
Nema potrebe
8 (4.9%)

Ukupno glasova: 162

badja007

#1365
Uradio Veliki Servis

Menjao kais,vodenu pumpu,paknove i spone.Sve kosta 90€ ruka+reglaza trapa 1500din i oko 100€ delovi..
Sve ukupno oko 200€

Sa 50,000km i 12godina ekstremne voznje brdsko planinskim putem kais i pumpa izgledaju ovako..
Inace zavisno od puta,za 10-15 predjenih km puta treba mi dobar 1-sat voznje..

Ostalo od delova nista nije menjano..

MitarMrgulic

Nakon 12 god. prvi veliki servis :) hrabro :D

Koji je motor u pitanju?

hobbista

#1367
1.4 ili 1.6 po setu zupčastog  :cul:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Vladan P

Zajedno smo skupa !

MitarMrgulic

Drugari,

Uradio sam veliki servis prije nepune 2 godine, na Meganu 1,5 dci, na kilometraži od oko 60 000 i starosti oko 4,5-5 godina (auto je proizveden 2011. ali je na cestu izašao u maju 2012.).

Koliko se sjećam, ugrađeni su zamjenski djelovi jer nije više bio u garanciji, mislim da je Motrio, na koji oni daju garanciju od 1 god., a akcijski veliki servis je koštao oko 450 KM ( cca 230-240 eur).

Zanima me, koji je sad interval za drugi redovan servis, je li ok pridržavati se perioda od 6 godina, pa koliko se god kilometara napuni (ja prelazim ispod 15 000 km godišnje, tako da svakako neće biti preko 70-80 hiljada km) ili se treba držati nekih drugih orijentira?

kiconix

Sta pise u naslovu?

badja007

#1371
Citat: MitarMrgulic poslato 16.05.2018. - 21:52
Nakon 12 god. prvi veliki servis :) hrabro :D

Koji je motor u pitanju?
1,4mpi benzinac u pitanju,kupljen 2006god..
Vozen iskljucivo po takvim planinskim putevima gde kilometraza puta nije bitan faktor i uzima se jedino rad motora, i za koliko vremena motor prevali tih 50,000km ako se predje svega 10km za sat u nizoj brzini..

Ovo je samo test i ovo nikom ne bi preporucio..

Pre oko nedelju dana sam bio na neki pomen po ovakvim zabitima.,usput se zaglavio na putu,auto posle bio vucen traktorom,.pri povratku auto od jednih prijatelja prokuvao pa sam vozio i nih a bilo nas osmoro i svaki bar preko 60kg,jedino cerka imala 35kg..
Sto znaci da je test prosao..

MitarMrgulic

Pitam za iskustva, jer mi je jedan kolega forumaš u BiH, po broju šasije, skenirao i poslao plan održavanja iz baze podataka, dakle po orginal Renault-Dacia specifikaciji, iz njihove baze, u kojoj se navodi da je veliki servis za moje auto na 6 godina ili 160 000 km, pa sam "udarao glavom o zid" što ga uradih na 4,5 godine starosti, a auto izašao iz garancije, mogao sam vući do ovih dana i imati originalni dio u autu do 90 000 km.

Onda sam doznao da samo kod nas na Balkanu, distributeri uvjetuju garanciju tim velikim servisom na 60.000 km ili 4 godine, koji je smišljen vjerovatno samo da izbije novac iz džepa ljudima, jer ti sklopovi tehnički i mehanički, mogu mnogo duže, što i sam proizvođač veli u fabričkom planu održavanja :)

Zato me zanima ako neko zna, koliko realno može taj sklop kad je original, a koliko kad je zamjenski.... sorry ako je  :offtopic: ali priča je unutar Renault grupacije ;)

Zoran

Mitre, tvoj motor nema zupčasti nego lanac. Ništa ne brini, lanac bi trebao durati bar 100000 km bez obzira na godine upotrebe  :ziveli: .
Sam svoj gazda - vazda.

Aleks

Žoki,  Mitar misli na dCi.

bugi

Imao sam renoa 1.5dci isto u planu odrzavanja veliki servis na 160 000 ili 6 godina, na konkretnom autu je bio uradjen na 170 000. Tako da mogu mnogo vise da izdrze od onoga sto kaze domaca knjizica

MitarMrgulic

Da Zoki druže, pitam za Megana, kojeg sam dao supruzi kad mi je stigla Dacia, a koji sad ima cca 90 000 na satu i nedavno je navršio 6 god :)

Zoran

Sam svoj gazda - vazda.

LeNgenda

Ja se junacim, veliki servis ce biti u desetoj godini i sa oko 90.000 km.

Pa kom opanci, tom i dzeri.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.