Veliki servis

prethodna tema - sledeća tema

Gde ste uradili veliki servis?

U ovlascenom servisu
60 (37%)
U neovlascenom servisu
63 (38.9%)
U privatnoj reziji
31 (19.1%)
Nema potrebe
8 (4.9%)

Ukupno glasova: 162

Zoran

Ove peraje ne nbezbjeđuju dovoljno brzu cirkulaciju. To može dovesti do pregrijavanja motora na velikoj vrućini pri velikom opterećenju.
Sam svoj gazda - vazda.

Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Pobeda

Претходни(први) власник је старији човек и није водио прецизну евиденцију о томе где је сервисирао ауто (за разлику од мене) тако да не знам где је стављена та пумпа.
Последњих годину дана је антифриз био на истом нивоу. Што се тиче прегревања, никада није ишло изнад 4 цртице, углавном је био на две.

У сваком случају хвала свима на коментарима, мене никада нешто претерано није занимало све ово око аутомобила али сам пратећи форум почео много више да се интересујем и учим. Не може да шкоди  :D

speedo

Procurila vodena pumpa Valeo, kao što već napisah u temi o pumpama. Dobra stvar u svemu tome što će servis biti nanovo odrađen, a moj jedini trošak je antifriz - jer sam insistirao na onom originalnom zelenkastom (Glaceol RX tip D). I ostaviću majstorima na kafu jer je reklamacija prošla bez ikakvih problema.

U izboru su ovaj put Metelli i Hepu vodena pumpa. Ako neko ima nešto pametno da kaže koja bi bila bolja -  ima vremena do ponedeljka.

Metelli je 55KM (oko 27 eur), a Hepu 69KM (oko 35 eur), Hepu navodno njemačka, Metelli talijanska.

Kad odradim servis napisaću šta i kako je bilo.

Zoran

Ja sam imao Meteli. Mislim da je zamijenjena nakon 110000 km. Nikakvih problema nije bilo.
Sam svoj gazda - vazda.

Turbo

Imao hepu i mogu je preporuciti.Zamenjena posle 60000km.Nigde nije pisnula.

Zoran

Zupčasti je stvarno dobro skrojen pa nikome nije preskočio a bilo je curkanja ulja i antifriza kod mnogih članova.
Sam svoj gazda - vazda.

hobbista

Metelli je nekada bio dobar, pa jedno vreme nije, pa je poslednjih godina opet dobar. Uostalom, kupili su i Graff.
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

arhitekt

Danas u Banjaluci odradio veliki i mali servis na svojoj Dačiji Stepway 1.6. Kao što sam ranije čini mi se i napisao, ovlašteni servis mi je tražio oko 1100 KM (oko 550 evra) a ovaj drugi, "neovlašteni", jedan od poznatijih banjalučkih servisa koji rade Renoe i Dačije, mi je tražio 376 KM (oko 180 evra).

Uradio sam u ovoj za mene povoljnijoj varijanti. Konačna cifra je bila na kraju malo veća od predračuna i izašla je 406 KM (oko 200 evra) zbog toga što se morala ugraditi druga garnitura remena, španera i vodene pumpe. Naime iako je auto kupljeno 2011. u njemu nije serija motora iz 2008.kako bi po dokumentaciji trebalo biti, već serija motora koja se proizvodila za Megana od 2003. Tek kad je majstor skinuo dijelove remena, pumpe i španera se to utvrdilo, što recimo nije pokazao broj šasije kad su ga pretraživali u sistemu..  :hm:

Malo čudno ali eto, ispade tako.   

hobbista

Nije čudno. Za razliku od PSA koji su prilično pouzdani sa delovima prema broju šasije kod Renault grupe to nije slučaj.
Novi setovi su počeli 2010. a stari su ubacivani i 2011. tako da je sve moguće u ova dva godišta :ne:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

speedo

Nakon više od sedam dana igranke sa idiotima koji nabavljaju dijelove epilog je sljedeći:

Valeo pumpa montirana prošle godine procurila na ležaju, kad je skinuta jasno se čuo zvuk prilikom okretanja peraja. Tokom vožnje to je bilo nemoguće za primjetiti, ali ovako "na suho" jasno se čuje.

Ugrađena pumpa Airtex, španske proizvodnje sa tri godine garancije, uz nju je došao klasičan dihtung i nije predviđeno da se nanosi dodatno diht masa.

Danas mi je malo falilo da vratim nazad fabričku pumpu...sedam dana ljudi obećavaju da imaju Meteli i Hepu pumpe, i kad je konačno stiglo i trebalo da se odradi ispostavi se da to nije pumpa za moj motor - koji ima noviju varijatnu. Obrni - okreni sat - dva traženja jedino su uspjeli naći ponovo isti Valeo, a to nisam želio po drugi put da isprobavam...na kraju su momci iz druge prodavnice našli ovu Airtex koja po njihovim podacima ide za Clio 1.6 16v. I Valeo i Airtex inače imaju identična ili vrlo slična peraja kao i originalna pumpa. Bio sam solidno iznerviran pa nisam slikao ništa, a problematična Valeo pumpa je svakako vraćena nazad.

Komentar gazde servisa u kojem sam radio je da je naprosto veoma slab kvalitet pumpe i da Valeo barem kad se radi u vodenim pumpama treba izbjegavati.

Inače ostatak razvoda k'o nov nakon nekih otprilike 7000 kilometara, ali to je i očekivano.

Nadam se da više neću imati problema do narednog velikog servisa - i još jednom napomena svima - recite NE Valeo pumpama.

Zoran

Sretna vožnja, izbjegavat ću Valeo pumpu, hvala.
Sam svoj gazda - vazda.

lovac

#1302
Juče sam odradio veliki i mali servis stepwaya, kod mog majstora.
Prešao sam 80.000 km, auto je staro 5 i po godina.

Majstor mi je zamenio pumpu za vodu, zupčasti kajš, zatezač zupčastog, mali (kanalni) kajš, podmazao zatezač malog kajša. Kaže: nema potrebe menjati ga.
Svi ugrađeni delovi su Continental, made in Germany (tako piše na ambalaži). Ne znam odakle ih on nabavlja.
Zamenjena je rashladna tečnost, kočiono ulje, motorno ulje (5W40 syntetic Elf), filter ulja, filter goriva, filter vazduha, kabinski filter - i sve to sam platio 270 € (materijal oko 220, ruke 50).

Verujem da bi u ovlaštenom servisu platio bar 100 € više za ovo što je obavljeno.  :lux:

Zoran

Platio bi ti to duplo
Sam svoj gazda - vazda.

samsung

Samo da proverim posto spremam delove za veliki servis.... Logan 1.6mpi iz 2005.g ima bese dva ista rolera pk kaisa a pk kais ide 5x1750?
pozdrav iz St.Pazove