USB i Media Nav Evolution

prethodna tema - sledeća tema

mtadic

Imam problem kada u MediaNav Evolution ubacim USB sa muzikom jer mi sistem javi da ne prepoznaje USB stik. Ne znam sta je problem. Da li je potrebno nesto uraditi da bi MediaNav Evolution sistem prepoznao USB.

kiconix

Probaj drugi USB.
Kod mene radi samo jedan od 5 koliko ih imam.

duster

Probaj neki stari do 2Gb.

acalisse

USB mora biti formatiran kao FAT32, ne sme kao NTFS.
Nije bitna veličina, ja imam 32gb, sasvim normalno radi. Biran je format.

speedo

Meni se desilo možda par puta za sve ove godine da Alpine radio neće da prepozna USB, iako je do tada radio bez problema, i izbacuje error poruku. Formatiram ga i snimim opet sve isto i radi.

mtadic

Hvala na informacijama. Proverio sam svoj USB i on je formatiran na NTFS tako da cu USB formatirati na FAT32 pa cu da probam.

Loganovac

NTFS!  :doh:  To je to, 100%.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

mtadic

Forumasi zalim da se pohvalim da sam resio problem sa USB. Problem je bio sa formatom USB-ea. Kada sam ga formatirao na FAT32 problem je bio resen. Hvala jos jednom na korisnim informacijama.

Vladek

Ima li neka propisana količina memorije za USB?
Imam više USB stikova:

  • oni koji su veličine 8 GB i formatirani kao FAT32 rade uredno
  • USB veličine 64 GB, isto formatiran kao FAT32, Media Nav ne prepoznaje

Druga stvar koja mi se zna desiti ej da imam pjesme spremljene po albumima u 2 foldera, npr. ROOT -> Folder1 -> Folder1.1 -> mp3 pjesma
Zna mi se desiti da nakon određenog broja pjesama, npr. iz  Foldera3, krene da svira ispočetka pjesmu iz Foldera1.1
Wartburg 353 (1987) 2000. - 2003., Daihatsu Charade (1990) 2001. - 2010., Renault Thalia (2003) 2010. - 2019., Dacia Logan MCV (2019)...

acalisse

@Vladek,

Što se tiće kapaciteta USB-a, moja pretpostavka je da je 32GB najveći dozvoljeni limit za usb.
Ako pogledaš članke od pre par godina, ni jedan uređaj nije podržavao više od 32GB, to je pitanje hardware-skog kontrolera u uređaju.
Koliko god oni nadograđivali software, novijim verzijama, hardware je i dalje isti kao kad se počeo proizvoditi.

Što se tiće foldera i muzike, to je do podešavanja player-a unutar uređaja.
Ako ti podešeno na shuffle a otpeva poslednju pesmu iz jednog foldera, zna da pređe na naredni folder.
Ima nekoliko opcija, ne znam ih napamet, ali može da se podesi da vrti samo pesme iz izabranog foldera, i tako dalje,
Moraćeš malo da se igraš sa opcijama u player-u.

Vladek

Na shuffle sam prvo pomislio, ali nije do toga. Budem još malo pročačkao opcije. Hvala na info!
Wartburg 353 (1987) 2000. - 2003., Daihatsu Charade (1990) 2001. - 2010., Renault Thalia (2003) 2010. - 2019., Dacia Logan MCV (2019)...

slavko_bgd

MediaNav 3 ( verzija do 913) i MediaNav 4 prepoznaju USB kapaciteta do 32GB. Isto važi i za RLink kod Renault vozila.

Vladek

#12
Hvala na info! Već sam izludio, jer baš mi se trefilo da imam par komada USB od 8 GB i par komada od 64 GB.


Napomena:  nije potrebno, pa zato nije ni dozvoljeno, citiranje prethodnog posta u celosti. Umesto QUOTE (CITIRAJ) klikni na REPLY (ODGOVORI).
Wartburg 353 (1987) 2000. - 2003., Daihatsu Charade (1990) 2001. - 2010., Renault Thalia (2003) 2010. - 2019., Dacia Logan MCV (2019)...