Redovni servis TNG uređaja

prethodna tema - sledeća tema

gile


slavko_bgd

Citat: jasho poslato 14.11.2013. - 09:40
Pregled sistema, (boca, ventil, creva), čišćenje filtera tečne faze od opiljaka, zamena filtera gasne faze, dijagnostika i podešavanje ukoliko ima potrebe! Nek me majstor Slavko dopuni i ispravi ako sam nešto zaboravio ili pogrešio?!  :ziveli:

Pozz

Sve si rekao  :dobro:

:ziveli:

Zeleni Jova

Sada sam zvao auto gas servis Lucar u Novom Sadu, da zakažem servis gasa. 115.000km sam prešao
Moja dilema:
U ovlašćenom servisu su mi rekli, da na 105.000km moram da radim veliki servis gasne instalacije (zamena creva, filtera...itd)
Kada sam zvao Lucar (imaju dobar renome u Novom Sadu), i kada sam im objasnio pojam termina "veliki servis" iz ovlašćenog servisa, oni su se našli u čudu, kao "Ne diraj ono što radi, zašto da menjaš?"
Tako da sam tada radio mali servis, u tom Lucaru.
Od tada sam prešao 10.000km, i sledi mi mali (?) servis ovih dana...
Da li su upravu, kada mi kažu da ne moram nužno da menjam delove, već da vozam dok ne rikne?

Keka

Filtere treba zameniti na svakom servisu.

Creva treba zameniti ako pokazuju zamor, tj ako su naprsla.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


bleumineral

#124
Poštovani forumaši koije imate instalacija LPG-a.
Ja imam instalacija Landi Renzo iz fabrike. Fabrika kaže da moj  motor je specialan konstruisan za LPG-a.
Ima i specialan kod u dokumenti. Kažem vama iz moije eksperijencije da svećice rade bez problema ili su NGK-a skupe ili su naijeftiniije koie sam kupila u Rumuniji. Moj savet je da ne trošite na marke. I takođe hoču da vam kažem da imam jedan  komšija taxist, ko vozio 300 hilijada kilometara i NIJE PROMENIJO NIJEDAN FILTER iz lpg-a i takođe ni ijedna svećica. I rade bez probleme. I ima instalacije Landi Renzo aftermarket ne kao ja iz fabrike. I znate svi da režima taxija je težak za motore.

vujanovgoran

Rumunija je u EU, te su standardi i kontrole za gorivo daleko stroziji nego kod nas. Prljavstine u nasem plinu ima puno, pa filter moramo menjati.
Dizla je dizla
i opet dizla!!!

bleumineral

#126
Daleko od toga... Ima i ovde lijudi koije hoce novce juče i prave gluposti, ali u pravu ste, mi koij primetimo nema više da kupuijemo kod nijh. To je naistrašnij kontrol i ide i kod vas u Srbii. Ja mislim da instalacije su dobre i rade, i motori su pouzdani. Kupio i ja plin iz vaše stanice i nisam primetio nikakva diferencija, sve je bilo u redu. I bio je i jeftinje kod nas.
Molim vas ako znate koliko košta filtere Landi Renzo- a u Srbii, obe.

jasho

Malo je teže za nabaviti jer nije da može da se uzme u svakoj od prodavnica, predpostavljam da je cena od 5e pa naviše zavisno do propusnosti membane tj. kvalteta i prizvođača, da li je aftermark,  od servisa kada se i gde to menja sa sve dijagnostikom ti je od 20 eura kao kod mene za Landi pa do nekih 40 eura za BRC, sve zavisi od uređaja i majstora koji radi servis, a i konkurencije.

bleumineral

#128
Puno hvala. Ovde su 8-9 evra tećno faza i 30 evra gasovita faza za moi Landi renca

Keka

Aha...300.000 km nije menjao svecice....ni filtere....

Ovakve krajnje neprofesionalne i nekorektne, nadasve pogresne "preporuke" treba izbegavati.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


step.SU

Da malo osvezimo temu nama plinadjzijama :D
Trebalo bi ovih dana, posto je legla plata, da obavim servis plina. Ima u mom mestu bas jedan ovlasceni za ugradnju i servis, ali je on dosta skuplji, pa me zanima, zna li neko da li ima negde u blizoj okolini, negde do NSa, dakle do 100km od Subotice da ima neki dobar, a jeftin servis? :ne:
CITIUS - ALTIUS - FORTIUS

bocca

Nemam predstavu sta je to skupo a sta ne ali ja sam u Vrbasu pre neki dan odradio servis " kod Milovića". Ako se ne varam bilo je 1400 din još dobio i gotovinski za firmu. Ako ti je interesantno proveriću cifru.

step.SU

Ovde mi je ovaj trazio 4500, cini mi se za dva filtera i podesavanje. Ne znam sta se radi kod servisa, jer nikad ranije nisam vozio na plin, ali mi je ovo delovalo malo mnogo. Posto dosta km prelazim, izaslo bi mi dva puta godisnje servis plina, koje kad saberem izidju pola sume od registracije...  :ha:

Hajde molim te, ako ti nije tesko, prosledi bar broj telefona, ili adresu gde se nalazi taj servis, svakako idem cesto za Sombor, pa bih onda produzio tamo.
CITIUS - ALTIUS - FORTIUS

Loganovac

Ako se ne varam, servis se radi na 20.000km. Dakle nije rezon dva puta godišnj već na koliko littara goriva i koliko si uštedeo na gorivu između dva servisa. Naravno da treba tražiti jeftinije, ali ne na račun kvaliteta.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Keka

Sami delovi za servis plinskog uredjaja su smesno jeftini, filter tecne faze je oko 120 din, filter gasne faze je oko 250 din. http://cbcprodavnica.com/

Zamenu filtera moze da obavi svaki priuceni majstor koji je ikad video autogas, a koliko ce uzeti za ruke-zavisi od njega.

Stelovanja se u principu ne rade, ako sve radi kako treba, ali nije lose prikaciti se na racunar i ocitati parametre. Ovo ni jedan ozbiljan servis ne bi trebao da naplacuje, kad vec naplati zamenu filtera.

Od servisa za preporuku u blizini Subotice jedini mi pada na pamet Pera u Tavankutu. Za cenu moras da zoves.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!