GPS praćenje vozila

prethodna tema - sledeća tema

szs

#15
Većina ovih modernijih uredjaja (kao ovaj moj) ima mogućnost i sms i geo fence i speed limit i praćenje preko sajta i daljinsko gašenje motora. Šta ko voli i treba...to uključi.
99% radi 3 band, naravno ako vaša sim kartica podržava
Ne može da se proveri stanje kredita! Ili čekaš da se isprazni ili dopunjavaš na slepo svakih deset meseci ili koliko je već kod tvog provajdera
Ovaj koji ja koristim pamti sam bez ikakvog podešavanja poslednju vidljivost sa satelitom. Primer: Udjem u Delta City i parkiram u podrumu. Na sms ću dobiti poziciju gde sam ušao u podzemnu garažu. Naravno da ne locira pod zilion tona armiranog betona.  :ne:
Ako uspe da nadje i cell id predajnika u blizini VRLO ČESTO daje i malo približniju poziciju tj pokazuje da je auto u garaži.
Nažalost ne svuda.
Imam kod kuće jedan GPRS (bez GSM modula) i to kod nas na našim mrežama ne radi svuda jer nema tzv registrovane cell id lokacije kako bi napravio triangulaciju prema jačini signala.
Citat: VaskezNS poslato 11.11.2018. - 09:51
koliko struje troši to sokoćalo..pretpostavljam ne mnogo, ali da ne iscedi ak ako se vozilo ne koristi duže vreme, odnosno da li možda ima neki "sleep" mode, kao auto-kamere, pa da se uključuje samo pri startovanju motora..
Ima sleep mode. Nešto oko 7mA mereno na samom uredjaju kada sam imao problem sa akumulatorom. Dakle bez problema bar 2-3 godine stajanja  :Smiley:
Backup baterija mu omogućava oko jedan dan komunikacije i kada se razdvoji akmulator.

Ovo je samo kineska zezalica kako reče Vihor. Pravi trackeri imaju prikačen OBD2, monitoring prekoračenja zadatog limita obrtaja i panik tastere i registrovanje promene nivoa goriva i... ali to košta  :ne:
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

Vihor

Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

Loganovac

Pa jel voziš sa otvorenom haubom, mislim zbog optičke vidljivosti?  :laugh1:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Vihor

Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

Andrix

Lepo, sada mu menjaj mesto, bar da se ne vidi na prvi pogled
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

lovac

Kako to čudo prolazi na tehničkom pregledu, po novim pravilima?  :rtfm:
Da li treba tražiti atest od mašinskog fakulteta, da bi moglo biti legalno prikačeno na vozilo?  :conf:

Loganovac

Naravno, ni mobilni ne sme da se unese u kola bez atesta.  :lau:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Andrix

Ako ga vide moz biti svasta, a ja cu tek da vidim sa mojim aftermarket meracem temp.motora koji sam stavio...
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Veterinar

Verujem da te stvari nece zanimati nikoga.  :ne:

Vihor

Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.