Navlaka volana

prethodna tema - sledeća tema

glavonja3

Odustao sam od oblaganja volana, jer mi je to previse novca i cimanja za sadasnju vrednost kola (osnovni paket, 12 godina, presao 190 hiljada). Medjutim kupio sam na Aliju "gace" za volan. To se navuce na volan, neka perforirana tkanina je u pitanju, sivkasta. Odlicna je kada je vruce, volan moze da gori ali dok navlaku diran pod dlanovima je prijatno.

VaskezNS

Pa za jednostavno rešenje, za 5 min montaže i još manje evra je tu pa biraj:

http://gumatic.com/proizvodi/obloge-volana/

Ovo je mesto za sLogan ;-)

Veterinar

U Lav autu sam kupio koznu navlaku za zenin auto koja je koštala oko hiljadu dinara, a za svoj auto neku skromniju, ali ne i jeftinu (mislim da sam oko 800 dinara platio). Zenina je cela kozna, moja neki vestacki dobar materijal. Zenin "volan" namazem kremom za ruke povremeno, kao nova je navlaka, ali auto je prešao par hiljade kilometara otkad je kod nje. Moja pokazuje početne znake habanja, veoma slabo izražene, posle 50000 km.

gav.sa

Nije reklama nego pitanje: U KV sam našao lika koji će da mi presvuče volan sa kožom. E sad traži da mu skinem volan i odnesem a on će da mi vrati kada ga uradi (1-2 dana). Gledao sam na YT kako skidaju volan ali nešto nisam baš siguran. Ima li neko link gde bih mogao da detaljno poledam kako se skuda volan.

silent

Коначно сам се наканио да монтирам навлаку за волан која ми је стигла са АлиЕкспреса још зимус (2.5е, поштарина бесплатна). Тражи времена да се лепо затегне и прошије, али је одлично легла и волан је далеко пријатнији на додир и одлично лежи у рукама.








kiconix

Izgleda odlicno.  :aplause:

Zoran

Sam svoj gazda - vazda.

MitarMrgulic

Meni se na Meganeu, ova plastika volana, tako izlizala, kao da je auto prešao 300 000 + km.

Nekako im je to izgleda slaba tačka....

Šta mi preporučujete od ovih navlaka koje se mogu kupiti po prodavnicama auto-dijelova, ne bih sad da nešto naručujem preko interneta i sl.

shole

Odeš u Visoko i presvučeš volan kožom. Znam da su tamo radili presvlačenje i mislim da nije mnogo skupo. Raspitaj se. Po meni, najelegantnije rešenje. Ja sam na prethodnom
sanderu presvukao volan i potpuno drugačiji osjećaj pod rukom.

MitarMrgulic

Da, cuo sam da ima nekoliko ljudi koji to rade u Visokom (koža i krzno su njihov zanat u tom gradiću :))

Ne znam, je li mi koža opcija, više možda neko platno ili sl. (ne znam kako će koža izlgledati u plastično / gumenom kokpitu Meganea  :ces:

shole

Pa kako izgleda fabrički kožni volan :Smiley:
Potraži ,mislim da je kolega speedo radio na svom sanderu a imaju i moje slike. Može samo bolje na meganu da izgleda nego na sanderu. A inače koža nije sjajna nego mat kad se tek stavi...

speedo

Jeste, ja sam to radio u Visokom i evo nakon 8 i po godina sam i dalje veoma zadovoljan. Koštalo me je 70 maraka (što će reći 35€). Mitre, ako želiš, mogu ti poslati na PP kontakt ovog majstora za presvlačenje volana.
Volan postane malčice deblji presvučen, što meni odgovara. Ispočetka je koža mat boje, kasnije se usjaji upotrebom....ne znam za Megane, ali je meni je baš pogodio nijansu sive sa ostatkom kokpita u Sanderu.

Aleks

Citat: silent poslato 05.05.2021. - 20:25
Коначно сам се наканио да монтирам навлаку за волан која ми је стигла са АлиЕкспреса још зимус (2.5е, поштарина бесплатна). Тражи времена да се лепо затегне и прошије, али је одлично легла и волан је далеко пријатнији на додир и одлично лежи у рукама.








Meni gura evo već četvrtu godinu. Malo se oštetila od prstena na levoj ruci pa sam naručio drugu. Ovog puta nije od perforiranog materijala već je glatka.