Prošle godine u Nemačkoj prodato 85.000 Dacia

prethodna tema - sledeća tema

Munze

Rumunija je minule godine isporučila Nemačkoj oko 85.000 automobila "logan" i "sandero" koje izrađuje kompanija "Dačija", a oko 5.000 tih jeftinih automobila Nemci su direktno nabavili u Rumuniji.

Vozila koja proizvodi "Dačija", koja posluje u okviru francuske grupacije "Reno", lane su se našla među najprodavanijim u Nemačkoj, a računa se da će u 2010. godini toj zemlji biti isporučeno 55.000 vozila iz rumunske fabrike, bez obzira što je vlada u Berlinu ukinula mere podsticanja nabavke novih automobila, prenela je rumunska agencija Ađerpres.

Nemačka je postala najveće tržište za prodaju rumunske "Dačije", dok se na drugom mestu našla Francuska, gde je 2009. godine isporučeno 65.000 automobila.

U odnosu na 2008. godinu, kada je u Evropi prodato oko 184.000 "Dačija", u 2009. godini je isporučeno gotovo za trećinu više - skoro 238.000 jedinica.

Udeo prodaje rumuske kompanije na evropskom tržištu porasato je sa 1,3 na 1,6 odsto u 2009. godini, prema podacima Udruženja evropskih proizvođača autmobila (ACEA) objavljenim prošle sedmice.

Vozila "Dačija" se na evropskim listama nalaze na prvom mestu među automobilima sa najmanjim troškovima za održavanje i popravke, sa 130 evra godišnje. Za vozila "Mazde" sa troši 229 evra, a za "Ford" 230 evra.

Rumunska firma lansiraće ovog proleća automobil "daster", a 2011. godine taj model će se proizvoditi u fabrikama "Renoa" u Brazilu i u Rusiji. "Daster" je šesti automobil iz linije "Dačija", posle "sandera", "logana", "logana MCV", "logana van" i pik-ap "logana".

Autor : Tanjug.rs

LeNgenda

 :kolo:

I ko kaze da mi ne idemo u korak sa svetom?!  :huh:
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

david


Deki

Baš je fino što je i zvanično potvrđeno ono što MI već znamo - Dačija je prva liga !!!
Svi smo mi deca. Jedina razlika je u našim igračkama.....

Deda

Od 300000 vlasnika , ja imam jos 3,5 godine da placam svakog meseca ratu za mog Logana...
Jos kad bi imao primalnja koa Nemac??? :P
Nek ide zivot...ide i vreme...