Diskovi i Pločice

prethodna tema - sledeća tema

Zoran

Nikad nisam vidio tako lijepo potrošen disk. Baš zanimljivo.
Sam svoj gazda - vazda.

Veterinar

Ovo je drugi.


Capriolo

Dosta jak "zub" na levom disku za tako relativno male kilometre.

Mare

I kod mene slično stanje ali na 84000 km.

U planu imam obradu diskova (bar za ivica da se ukloni) i zamenu pločica narednih desetak dana.

Pločice ovlašćeni/neovlašćeni nisu ispod 50€ i pored Renault original, za sada nude Textár, TWR i ATE.

Andrix

Taman javi koje su cucnule i kakve su.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Loganovac

Čučnuće sve, a kakve su može se pričati tek posle više hiljada kilometara. Meni je recimo Kalif odavno ugradio ATE diskove i pločice, odlično koči i dan-danas, jedino oće ponekad da zacvili. Ali svejedno preporuka.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Andrix

#831
Meni cvile fabricke na 15000 km. Nove se odmah pokazu, cim legnu. Inace na proslom Sanderu majstor mi preporucio Comline, ja uzeo komlet i bile dobre, mekane dok je auto bio kod mene - prodat.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Zoran

I najbolje pločice hoće cvilit poslije vožnje po makadamu.
Sam svoj gazda - vazda.

Lazar@

TRW su mi se ranije ponasale fantasticno na sandera...Jeftina a meka plocica, plus ne prasi puno.Nisu skripale nikad.
3-4 seta sam potrosio bez zamjerke


Sad vozim one "budzene" kocnice tako da ne mogu komentarisat.




Keka

Citat: Veterinar poslato 17.03.2024. - 13:17Iskoristio sam lep slobodan dan za zamenu sezonskih guma. Fabricke plocice su na 54000km i dobre su i pored slabog kocenja motorom i prilicne mase Joggera.





Plocice dobre (tvrde), disk za zamenu.

Po fabrickim podacima nov disk ima debljinu 22mm, minimalna debljina je 19.8mm. Znaci dozvoljeno trosenje 2.2mm ukupno, odnosno 1,1mm po strani.

Drugim recima cim se pojavi ris-pravo u kantu. Nema obrade.

Za utehu, kod punih diskova tolerancija je jos manja-0.7mm po strani.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Raja

Nista tim diskovima ne fali, ja bih to ter'o jos 50000 bez obzira na fabricka uputstva i minimalnu debljinu od 22mm. Prethodni diskovi su menjani na 104k. Mada, da budem iskren, vise od pola te kilometraze je bio "otvoreni put". Koja je debljina diskova bila na zameni, ne znam.

speedo

Comline diskove iskrivio, Delphi pločice cvile, posebno kad su tople....ne preporučujem ni jednu ni drugu marku.
Fabrički set zamijenjen na oko 60.000 km jer su se diskovi potrošili, pločice bile dobre.