Dacia Sandero - Dodatna oprema

prethodna tema - sledeća tema

hemicar

Ja sam kupio direktno u servisu patosnice. Od neke tanke gume su. Mnogo se razlikuju od ovih na slikama (skoro da ni ne lice). Platio sam ih oko 2500 din. Na njima cak pise Sandero.

Meni su OK, samo neznam koliko su izdrzljive (bas je tanka pastika).

Keka

Rupe na vozacevoj kadici sluze da se zakaci za kopce u tepihu, da ne bi klizala.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


david

To sam pretpostavio ali kako kad zimi sednes pa uneses vodu ili sneg u kola jel moze tu da procuri voda u patos?

brave

#33
To nisu rupe u klasicnom smislu vec neka vrsta vakuum dugmadi (kopce) koja sprecavaju vozacevu podnicu da klizi i ne postoji bojazan da ce
eventualno nakupljena vode da procuri iz kadice.

Loganovac

Kod mene nema nikakvog vakuuma već su to nešto kao "drikeri" sa prstenom od "čička" sa donje strane koji dodatno sprečava klizanje kad klikne driker, "lepi" se za tepih. Nije baš nemoguće da procuri, ali nije se nikada desilo.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

david

Uzeo sam patosnice u Spideru i strava su a cepove nemaju ali sam zalepio gumene podliske i resio problem...

david

Patosnice su strava i necete se kajati, pokrivaju sve po dubini, sirini i visini za 3600 a salju i postom cak ima i guma za most pozadi...

Goky

Kada sam pitao za mrežicu za  prtljažnik rekli su mi da original košta 2.000 i kusur dinara. U metrou sam našao mrežicu za oko 700 din...
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Vihor

Citat: Goky poslato 30.03.2010. - 17:17
Kada sam pitao za mrežicu za  prtljažnik rekli su mi da original košta 2.000 i kusur dinara. U metrou sam našao mrežicu za oko 700 din...

kakva je to mrezica i gde ide a bogami, i cemu sluzi?
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

leotar

@Vihor: mreza (mrezica) ide u gepek kod Sandera. Imaju 4 "mostica" na podu gepeka, u coskovima, za koje se zakaci ta mreza, a ispod nje se stavi stvari koje bi inace letjele unaokolo. Najidealnije je kada je ta mreza rastegljiva, pa se moze vise stvari baciti pod istu (ili ucvrstiti istom). E zato bih i ja volio da vidim slike. Goky, ako mozes postavi koju fotku. Ako je u redu ta tvoja, iz Metroa, da odmah javim kumu u BGD da mi pazati jednu.

Vihor

Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

david

Dobra ideja, kad vozim nesto manje sve mi leti po gepeku koliki je  :hihi:

leotar

Mozda bi i moglo, sa malo DIY, tj. uraditi mjesta u coskovima gdje bi se mreza kacila. Ne bi trebalo da bude nesto komplikovano jer je mreza uglavnom za manje (lakse) terete. E, sad... ako mislite napuniti Logan do vrha, onda vam ni armaturna mreza ne bi pomogla  :lau:

Goky

Evo i slika crnim kvadratima na prvoj slici sam označio te prstenove u gepeku na koje se kači mrežica. Prstenovi su pomični tako da se lepo obore u ravni poda.
Na drugoj slici je mrežica a na trećoj možete da vidite kako mrežica ima lastih koji lepo pričvrsti teret...

Kao što sam napisao origi košta oko 2.200 din. a ova iz Metroa (češki proizvod) oko 750 din.
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba