Solenza, uopšteno i konkretna iskustva?

prethodna tema - sledeća tema

bojanakov

Pozdrav drugari!

Ovo mi je prvi topic i post na ovom forum (ne racunajući predstavljanje).

Kao osoba sa velikom željom za što bržom kupovinom svog prvog auta, a pritom veoma skromnih mogućnosti, u poslednje vreme sam se fokusirao na Daciu iz više razloga (lični afinitet prema takvoj filozofiji auto-industrije, pozitivnih iskustava više ljudi, posebno sa Loganom, odličan odnos cena - kvalitet, primarnost niskih troškova i kvaliteta u odnosu na estetiku, udobnost......)

Ideja mi je da pojurim neki stariji - jevtiniji model, po svemu sudeći Solenza, ali nisam siguran koliko je to generalno, pametan izbor. Jer kao što znamo, navedeni model se znatno redje sreće na našim ulicama i gotovo da nemam nikakvih konkretnih iskustvenih informacija drugih ljudi.

U principu sam za varijantu benzin + plin, ali može i diesel ako je u pitanju dovoljno ekonomična varijanta motora.

Dobrodošla su sva iskustva i sugestije, na kojima unapred zahvaljujem!

Pre svega, interesuje me činjenice vezane za troskove eksploatacije Solenze (potrosnja u obe varijante), cene i dostupnost rezervnih delova i servisa, ali i sve drugo što bi moglo da interesuje potencijalnog kupca tog auta kao što sam ja.

Pozdravi!!!

DarioGTI

Ja imam SuperNovu, model prije Solenze, sa motorom 1.4 MPi koji se i danas ugraduje u Logana/Sandera pa cu ti prenjeti neka svoja iskustva, buduci da se radi o maltene istom autu...

Rezervne djelove, npr letva volana(bez spona, bez serva oko 130eura), stup volana(100eura), mozes naci u bilo kojem Dacia salonu, druge dijelove tipa krajnici spone, manžete, ležajevi, dijelove motora (npr termostat, kuciste termostata, svjecice...) trazis po modelu Clio 1.4 8V jer ce se puno lakse naci u katalogu.

npr krajnik spone pase od R4,R5,R6, i košta oko 7eura (FORMparts), zatim lezajevi kotača pašu od takoder starijih Reno-a tipa R11, ležajevi amortizera pašu Pežoa 106ice... Uglavnom, ja sam nalazio sve djelove koje sam trazio, za neke sam cekao malo vise(dok se naruce), vecinu sam nasao tj kupio odmah, dakle ima ih na lageru u trgovini....   :to:

Auto kao auto je sasvim OK, ako ne patis od nekog komfora, ergonomije i slicnog. Doduse, jaci modeli Solenze, sa centralim/daljinskim su znali imati problema sa istim uredjajima, ali to su dosta rijetki slucajevi(znam samo za 1 takav slucaj, od oca mog kolege).

Kod kupovine, obrati paznju na rubnjake kotača, posebno zadnje rubnjake, i  na krajeve pragova.

Nadam se da sam malo pomogao!


Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

Vlada71

#2
Ja imam Solenzu iz 2004.(benzinac) i posle 6 godina sam prezadovoljan njome. Nema nesto puno dodatne opreme, ali me je sluzila perfektno. Putovao sam 5 puta do Grcke i nazad i sasvim je udobna i za duza putovanja. Sva servisiranja sam radio kod Zive u Pancevu i nakon isteka garancije. Sad razmisljam da je prodam i pazarim novog Sandera (jedini razlog je klima koju nemam u Solenzi), pa ako si zainteresovan da je vidis mozemo se dogovoriti. Mozes pogledati i moj oglas na http://www.polovniautomobili.com/oglas580294/dacia_solenza_confort_14_mpi/

dejanz

Da li se kod solenze obara zadnja klupa ili je isto kao kod logana ?

Vlada71


bojanakov

Zahvaljujem na dosadasnjim odgovorima, i iscekujem naredne!   :aplause:
Citat: Vlada71 poslato 12.10.2010. - 00:47
Ja imam Solenzu iz 2004.(benzinac) i posle 6 godina sam prezadovoljan njome. Nema nesto puno dodatne opreme, ali me je sluzila perfektno. Putovao sam 5 puta do Grcke i nazad i sasvim je udobna i za duza putovanja. Sva servisiranja sam radio kod Zive u Pancevu i nakon isteka garancije. Sad razmisljam da je prodam i pazarim novog Sandera (jedini razlog je klima koju nemam u Solenzi), pa ako si zainteresovan da je vidis mozemo se dogovoriti. Mozes pogledati i moj oglas na http://www.polovniautomobili.com/oglas580294/dacia_solenza_confort_14_mpi/
Vlado, hvala na ponudi. Video sam tvoj oglas cim se pojavio, na prvu se vidi da ti je automobil dobar, ali na zalost u ovom trenutku nisam u finansijskoj mogucnosti da pazarim, vec ce se to desiti tek kroz nekoliko meseci (nadam se ne vise od 1 god), pa ako ponuda ostane aktuelna...  :to:

Ostale clanove bih zamolio da malo detaljnije, poput Daria (kome se ovim putem srdacno zahvaljujem!) iznesu cinjenice i detalje oko eksploatacije svog auta (kvarovi, servisi, potrosnja, delovi...)


bojanakov

Da li je moguce da nemamo vise vlasnika Solenze, tj bar onih koji bi rekli neku rec na tu temu??!??  :hm:

Veterinar


kiconix

Ocigledno da sa Solenzama nema problema  :whistling:

bojanakov

Citat: kiconix poslato 23.11.2010. - 17:38
Ocigledno da sa Solenzama nema problema  :whistling:

Izgleda da je tako. Bar na osnovu par do sada obavljenih razgovora sa Bg taxistima. Svi su vozili dizel varijantu, i jedini veci trosak/kvar im je bio na diesel pumpi na 250.000 / 300.000 km... Opsti utisak - ZADOVOLJNI LJUDI, a vozila izgledaju jako dobro, obzirom da su ``od rodjenja`` taxi i to u domacim uslovima...  :respect:

Takodje bitna stvar: Potrosnja po gradu oko 6l, uz opasku da je auto tromkast, sto se apsolutno da ocekivati...

Nikako da ulovim nekog benzinca-plinca u toj prici.   :ces:

ex-user

Malo da pokrenem temu: postoji par aktuelnih oglasa za Solenze, 1.4, prešle relativno malo (70-80.000), za 2000€. Čini mi se malo, pa me interesuju iskustva, da li ima začkoljica, tj da li su Solenze dosta lošije uradjene od Logana i Sandera, pa im je zato cena niska?
bla bla bla

saša61beograd

Ako ti se čini da je cena mala,pametnim pregovaranjem probaj da ubediš prodavca da ti uzme više.Budi uporan i uspećeš!
Šalu na stranu,vrlo zanimljiva cena,kada znamo da je Solenca mehanički kao Log/Sandero -znači solidna,i više nego solidna.
Ima mnogo mekše vešanje od Log/Sandero,ali je sklona koroziji.Još ako se ubode neuništivi atmosverski dizel od 1,9l može biti zanimljiva kupovina.

alen

ja imam solenzu 1.4  mpi benzinca i zadovoljan sam njime , dobro ide , malo trosi (5,5-6 l moja potrosnja) udobna je , nehrda , jedino malo na vratima di je boja otpala al za to sam ja kriv , a 1.9 d motor ja osobno nebi uzeo (bucan je , trom , a i dizel mi se nesvida opcenito)  solenza ko auto je ok auto  :friends:
Dacia Solenza 1.4 8v MPI 75 ks 112 nm + jh3