Dacija osvežava modele i uvodi novi logo

prethodna tema - sledeća tema

kiconix

Sta je ovo, svi su na tri coska.
Nemam pojma koji je tvoj model, niti sta je tvoja namera.
Pokusavam da kazem da su sad nalepnice pa te rupe ne znam cemu ti znacile.
Al ajd sad.

saša61beograd

Pretpostavljam da kolega hoće da stavi novi znak umesto starog.Pa ga zanima da li će novi (nalepnica) pokriti
postojeće rupe.Sumnjem da neko na forumu zna raspon tih rupa.To se može saznati,potreban je samo šrafciger.
Kao kod majstora ili hirurga,"moram da otvorim,pa ću videti".

SanderoStepway

@ saša61beograd
Upravo to. Hvala što je na još jedan način objašnjeno šta želim da uradim. Naravno da mi se ne isplati da krpim rupe i fabram peta vrata.

@ nik
Hvala na predlogu. To mi nije palo na pamet. Skinuću tapacir i, nadam se, videti te glupe rupe. A možda će se na taj način, barem malo, olakšati skidanje znaka ako bude bilo potrebe. To sam već radio na Jugu. Malo se zagreje, a onda se ispod amblema provuče konac za zube.

Trumpeter

Čekaj bre, jel ta nalepnica stvarno košta 181,52 EUR

:)

nik

Citat: Trumpeter poslato 23.02.2023. - 17:47
Čekaj bre, jel ta nalepnica stvarno košta 181,52 EUR
Kao originalni rezervni deo verovatno.

Po pitanju upotrebe konca za skidanje znaka, ništa od toga. Znak koji imaš nije fiksiran lepljenjem, već čepovima (ispustima) kroz rupe na limarija.
Iste ćeš videti kada skineš tapacir.

SanderoStepway

#50
@ Trumpeter
Da, za tih 5 plastičnih slova treba dati 180EUR. I još oko 100EUR za prednju masku.
https://www.olx.ro/d/oferta/grila-calandru-logo-nou-dacia-sandero-stepway-IDgMsX8.html

@ nik
Hvala na informaciji. Onda je još lakše skinuti je. Samo je gurnuti napolje sa unutrašnje strane. Ali ipak mora da se proveri da nije stavljena neka zaštitna lepljiva traka po ivici znaka kako voda ne bi prodirala do rupa od kojih najlakše dolazi do formiranja rđe.
Čekam malčice lepše vreme, pa da se bacim na posao.

papicdu1


silent

Након 2015. је наступила највећа промена!

Zoran

Promjenama je najlakše oderati kupca.
Nebi se čudio da " izmisle gume za Daciji"
Recimo 182/66 R 14,75 i da cijena bude 500 Eura/ kom.
Sam svoj gazda - vazda.

kiconix


LeNgenda

Zoki karikira, ali setite se dimenzije koju nosi Scenic Mk4, 195/55 R20 95H, pa je bila fora da kad kupiš auto za 500 evra kupiš još jedan komplet guma od dilera, jer nigde drugde nije moglo da se nađe.

Slično, aktuelne Dačije nose 205 60 R16, idiotska dimenzija nasleđena od Clio Mk5, Stepway Mk1 je nosio 195 55 R16, jednako idiotska dimenzija.

Samo je druga generacija imala normalnu, uobičajenu, 205 55 R16.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

MitarMrgulic

Dacia je još mala beba i super uklopljena dimenzijski, u odnosu na Renault, pa i druge marke :)

Kod Dacie iste felge i raspored šarafa od 2004. pa skoro do danas :)

Niste vi vidjeli šta Citroen i ostali maheri rade...ključ za šaraf 13 1/4 "

Goky

Dacia prinuđena da ažurira Sandero, Logan i Jogger
U sklopu sa usaglašavanjem bezbedonosne opreme koje automobili moraju da poseduju na osnovu zahteva EU koji stupaju na snagu od jula Dacia je bila prinuđena da proširi spisak standardne opreme. Ovo proširenje spiska standarne opreme sigurno će uticati i na cenu. Više o tome na linku ispod.

https://autorepublika.com/2024/02/20/dacia-prinudjena-da-azurira-sandero-logan-i-jogger/
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba