Kupovina nove Dacije

prethodna tema - sledeća tema

zaki

2009. kupio novog Punta, staro za novo + kredit. Znači skoro 12 godina Punto lepo radi, nekoliko manjih kvarova, prešao za 12 godina 45 000 km. Nemojte da se smejete, ja ne izlazim iz kola :). Gradske kratke realacije i ponekad malo duži put do mora. Nemam neki poseban razlog da menjam auto već jednostavno mi je dosadio, a i vreme je da se kupi novi posle 12 godina. Krenem ja tako da gledam ponudu novih automobila i ostanem šokiran činjenicom da ispod 10k e ne postoji ništa novo na tržištu. Prvo pomislim na novog Sandera kad ono, on se neće prodavati na našem tržištu, sledeći je Stepway koji u najeftinijoj verziji košta 11k e. Sa tom cenom sam već izašao iz max budžeta od 10k. a i ta cena je blizu cene novok Klija koji mi je vizuelno mnogo lepši automobil.
I tako ja zapucam do salona da vidim to čudo od stepway-a. Prva impresija, koliko je to veliko vozilo i dilema oko parkiranja u haosu oko moje zgrade. Druga dilema je cenovna politika Dačije da dodatno naplaćuje boju i posebno rezevni točak na šta sam posebno popizdeo, a tek kada sam pročitao šta su naveli u katalogu kao deo standardne opreme, tu sam tek  počeo da se smejem.
ajmo redom, samo neki od bisera
Brzinomer u kilometrima na sat,ajde, kakva pogodnost da neće možda u miljama :)
Fiksni sigurnosni pojasevi napred, čoveče ima pojaseve
Nasloni za glavu na svim sedištima, pa to je obavezno po zakonu
Ručno zatamnjivanje unutrašnjeg retrovizora, genijalno
Grejanje zadnjeg stakla, pa to sam imao na kecu pre 100 godina
Tepih u prtljažnom prostoru, e vala to će biti presudno da se odlučim
Ima toga još ali me mrzi da pišem.
Tako ja fasciniram količinom i bogatstvom standardne opreme razmišljam da li mi je stvarno potreban rezevni točak uz doplatu od 120 ili da li mi stvarno treba vozilo u nekoj boji uz doplatu od 420e.
Razmišljam
:)



kiconix

Moj savet, pre nego nastavis dalje, obidji jos neku auto kucu drugog proizvidjaca.
Nastavices da se smejes i da places.

saša61beograd

Ako ti ne treba veliki auto,ima trenutno na akciji Fiat Panda,mild hybrid za 9.600 evra.Proizvodnja 2021,Made in Itally.Odlično zamišljen hibrid,nov motor,nema turbo,baterija mala,ispod sedišta.Panda,sama po sebi,vrlo solidan auto,po meni najbolji u toj klasi.
Da sad uzimam auto za 10.000,uzeo bih nju.Ne treba mi više veliki auto,a imam problem sa parkiranjem (kad se parkiram,ne mogu da otvorim vrata dovoljno,nego izvodim akrobatiku).Panda široka 164 cm,milina!

Reno/Dačija,a verovatno i mnogi drugi,misle da je prosečni kupac mnogo naivan i poluretardiran.Ceo marketing im je tako postavljen,tako je to odavno.Nije za smejanje i za plakanje, nego za odlaganje kupovine.To ih najviše boli,pa će možda nešto pametno zaključiti.

zaki

Video sam ponudu za tu Pandu, pogledaću je isto kao i Hyundai i10. Sužavam izbor.
Nego, guglujući naletio sam na više mesta da su kupci dačije bili prevareni od distributera-prodavca i da nisu  dobili vozilo koje su uplatili u kešu, isto tako na  ovom forumu ima post čoveka kome su prodali pokvaren  auto pa posle nisu  uspeli da ga poprave i onda jednostavno rekli tuži nas.
Ebote, ako se tako gradi imidž brenda, onda do mog.
:(

Veterinar

Sto se tice rezervnog tocka, kupio bih negde felnu i gumu, (mozda nečiji nekoriscen rezervni točak) pa na taj način ustedeo četrdesetak evra. Neko bi na to gledao sa podsmehom, u smislu - dade toliki novac za auto, pa jajari za par evra, ali uvek treba imati u vidu da je svaki taj evro nas i da apsolutno nema veze koliko smo se "izuli", nego je bitno koliko ce da nam ostane u kući posle tako velike kupovine. Koliko, u dobrim okolnostima, bez uzimanja kredita, prosečna porodica može da uštedi novca mesečno? Verujem da je to sada, nažalost, ispod pedeset evra. Eto prilike da se ne daje teško ustedjen novac.
  Što se tiče boje, isti stav imam. Zato sam kupio belu Daciju. Koliko god da je divan auto u zlatnoj boji, ne želim da im dam 420 evra za funkcionalno nebitnu stvar kao što je boja. Za taj novac cu, na plin, da predjem 8000 km. Zapravo, ti bi mogao da se voziš više od dve godine.  :ne:
  Što se tiče kupovine u salonu, to nisu pravila, nego izuzeci, ali - da, bilo je toga. Ne placas auto unapred, nego daj minimalnu kaparu. Prilikom uplate, kad auto stigne, traži da vidiš SVOJ auto, pre nego što pustiš novac. Naučio sam na nešto teži način.

zaki

Ne placas auto unapred, nego daj minimalnu kaparu. Prilikom uplate, kad auto stigne, traži da vidiš SVOJ auto, pre nego što pustiš novac. Naučio sam na nešto teži način.

E ovo ću zapamtiti, zbog ovakvih saveta sam se i registrovao na ovom forumu.
:ziveli:

dekiv68

Možda je bolja varijanta kupovina Sandera 2 za 8.790 eura https://www.dacia.rs/

zaki

Hteo sam noviji model, do sada za mene je Dacija bio jeftin automobil koji daje mnogo više za uložen novac, a sada je slična sa cenama kao i drugi stim što je to i dalje to "fucking" Dacija.
Ako već navlačim 11k e, onda mogu još i jenu hiljadu pa da sednem u novog klija

Zoran

Dacia više nije jeftina a vjerovatno ni trajna, kao nekada.
Sam svoj gazda - vazda.

dzule

U tvojoj prici, clio IV za 10500 space satl...da se rszumemo, I za men I za mnoge od nas...
Lepsi, a I posle 12 godina ce biti skroz ok...veruj mi, zena vozi clio III....
Mada, opet, I u SAT I u vrelim gumama nahvalise sandera, ali onog of 13500 eura..kao, Best buy....

zaki

#10
Da ne bude zabune, 11k e je za  mene veliki novac, a onda shvatiš da praviš kompromise na sve strane, te ne treba mi stepvej ali jebiga kad se sandero ne prodaje, te ne treba mi recimo senzor za kišu od opreme ali mi treba deljiva klupa ili rezevni točak što moram da  doplatim. Onda pogledam Logana koji je jeftiniji ali ja jednostavno nemam gde da parkiram toliki auto iako mi se mnogo sviđa onaj podrum od njegovog prtljažnika.


Znam, taj klio mi se baš sviđa, čak mislim da je i previše lep tj. upadljiv i primetan. Sećam se kad sam kupio punta nije prošlo ni  mesec dana a neko mi zarezo ključem cellom dužinom, ajde da je neki auto koji izaziva zavist nego punto kojih ima pola parkinga.
:(

zaki

#11
Ma to je egzotika koje ima malo na ulicama i koja u nekoj hibrid varijanti naj jeftiniji košta 12 400 e

ipak pre bi ovo



Kako mi  se sviđa , jubav na prvi pogled. Oliver Dragojević imao jedan refren "A ća je život nego fantazija"
:)

Sad pogledao cenovnik: Life SCe 65    11.490 e

Andrix

Ja kada kada sam kupovao Sandera 2013.g. isto se doplacivao rez.tocak - oko 50 e, pa posto sam pitao da isti vec postoji u izlozbenom autu - zasto doplata ? - dobih ga dzabe.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

bocca

Ma taj klio o kom pričaš nema klimu. Ali imaš klio generejšn za 10500 sa klimom, ako nije demode. I sa boljim motorom.

kiconix

Upravo kucam da je gledao peticu.
Clio 4 (generation)  i dalje je tce za 10490.
Stepwey je ipak druga kategorija vozila.