Sijalice H4 i ostale - ???

prethodna tema - sledeća tema

kiconix

Nema tu nikakvog djona.
Ja samo tvrdim da jos nisam naisao na led sijalice koje ne zaslepljuju.
Sto samo po sebi dovodi do toga da je to jako nebezbedno.
I dalje ne vidim razlog zasto bi neko karabudzio odlicna svetla na Daciji.  :ne:

nik

Citat: Dansiland poslato 19.10.2019. - 16:14
Kakve si ti Led sijalice stavio i da li si zadovoljan njima?

Zanovio sam slike u ranijim postovima. Kako izgledaju H4 LED sijalice imaš ovde (na slici dole levo), a kako svetle ovde.

Do sada sam zadovoljan upotrebom, traži us**no mnogo podešavanja kada se postavljaju, ali meni, za skoro tri godine, niko nije blicao u saobraćaju.

Dansiland

Hvala Nik!  :ziveli:
Potrazicu takve kad su vec proverena varijanta... od ovih nema 'leba definitivno.

lovac

Citat: Bata83 poslato 19.10.2019. - 17:23
bez auto nivelacije nije to to

Nisam stručan u ovoj oblasti, šta znači auto nivelacija?

MitarMrgulic

Vozim se nedavno sa višedecenijskim profi vozačem, koji je uglavnom od neke '86. na mercedesima limuzinske klase...Kako se vozimo kroz vrleti Bosne, kaže mi da ono čime nije zadovoljan kod Mercedesa su farovi, da je vozio mnogo modela i ni na jednom nisu nešto ekstra dobro riješeni, eto da mi sa Dacijama nismo najgori :)

Lekac

Kako vam se čine ove su sijalice mislim na jačinu i snop svetla? U pitanju su LED sijalice. Kratko i dugo svetlo.
Lukavi ljudi preziru nauku, prosti joj se dive, a mudri se njome koriste!

Lift je najbezbednije prevozno sredstvo na svetu!!!

kiconix

Mislim da bi trebalo ukinuti led sijalice ukoliko nisu fabricki i farovi i sijalice.
Osim sto je vazno da ti vidis bolje, mnogo je vaznije da ne smetas nikom.
Na zalost, ja jos nisam naisao na auto koji ima aftermarket sijalice koje mi ne smetaju kad se mimoilazimo ili kad je auto iza mene.
PS. Uzasno mi smetaju (nerviraju) u oba slucaja.

Loganovac

Na prvi pogled izglefaju dobro, ali prava stvar bi bila da imaš uporedne fotke originalnih H4 sijalica na istom mestu, jer mi ostatak zida izgleda prilično osvetljen iako je jasna crta sa oborenim svetlima. Što se tiče mojih iskustava, često mi jako smetaju oborena svetla iz led projektora neke besnare sa kojom se mimoilazim, s obzirom na klasu pretpostavljam da su fabrički ali ko to zna je li, a imam odlično iskustvo sa ugradnjom kineskih aftermarket led-ova od oko 50 eur sa ebay-a u stojadina, vrlo sam zadovoljan i dan-danas kad se s njim mimoilazim.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Lazar@

Citat: Lekac poslato 13.02.2020. - 22:32
Kako vam se čine ove su sijalice mislim na jačinu i snop svetla? U pitanju su LED sijalice. Kratko i dugo svetlo.
Evo kako izgleda kod mene...
Doduse ja imam led sociva, a ne klasicne sijalice



astmario

Izgleda kao da ce oslepeti svako ko ti ide u susret.

Lazar@

Citat: astmario poslato 15.02.2020. - 08:20
Izgleda kao da ce oslepeti svako ko ti ide u susret.
Ja ova svijetla vozim evo pola godine.
Cut off linija je jasno definisana i preko nje nema nikakve svjetlosti, za razliku od obicnih led sijalica bez sociva.
Prosao sam tehnicki pregled bez ikakvih problema i opomena, i na mjernim aparatima zaslepljenja nema.
Vozio sam pola EU, jos mi niko nije zablicao da mu smetaju farovi.

A lumena ima na pretek...Auto izgleda kao azdaja kad dolazi u susret, ili kad se pogleda u retrovizor iza.


nik

Evo da se i ja pohvalim novim LED H4 sijalicama.

Posle  iskustava člana Lazar@ i prikazanih fotki naručih još u aprilu par ovih sa Aliexpress-a po tadašnjoj ceni od 33 EUR sa poštarinom (sada je poštarina mnogo veća jer većina šalje samo UPS-om, DHL-om i sl. za Srbiju zbog sranja sa našom Poštom) i posle skoro 4 meseca stigoše


Sijalice van kutije (jbg ne slikah sa balastima, ima slika na sajtu Alija  :c:)


Kao i kod Lazara problem sa ošljarskim premazom termoprovodnom pastom


Skinute pločice sa LED čipovima i propisno stavljena pasta i na navoje hladnjaka


Pre nego što sam ih postavio u farove uslikao sam situaciju sa halogenim i starim LED

Leva halogena


Leva halogena, desna LED stara


Leva halogena, desno LED nova - kratko svetlo...


... i dugo svetlo


Obe LED nove, podešeno kratko svetlo


Slike su pravljene u javnoj poluotvorenoj garaži na 5m od zida.

Montirana nova LED


Prvi utisci:
Pozitivno:
- Izražena linija odvajanja (cut off), nema zaslepljivanja u "mračnoj" zoni. Ovo je ispitano čučanjem i sedenjem ispred auta iz mnogo uglova, vožnjom drugim autom ususret. Pošto je bio dan, u vožnji ususret, u hladovini se jedva nazire da farovi uopšte rade;
- Nije toliko izraženo na slikama, ali intenzitet svetla u osvetljenim zonama znatno jači i ujednačeniji (kratka svetla) u odnosu na halogene i stare LED sijalice.

Negativno:
- Pošto su hladnjaci sijalice sa ventilatorom, moraće guma koja pokriva otvor sa zadnje strane fara još da se "kroji";
- Relativno uzak snop kratkog svetla, videćemo večeras da li je problem pri skretanju i u krivinama zbog toga.

Sve u svemu, ja zadovoljan, ako budu trajale kao i ove stare (pu, pu, pu, da ne ureknem)  :woo-hoo:


Loganovac

Čestitam, nesvojsteno dobar cutoff za LED

1) Čini mi se da ćeš morati da prevežeš da LED oborenog svetla radi i sa dugačkim inače imaćeš mrak tridesetak metara ispred auta, ima inverzni cutoff
2) Kaka su ona tri basamaka na oborenom svetlu? Kanda si malo podigao desni far?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

nik

Radi i LED kratkog svetlo, samo je intenzitet dugih veći pa kamera na telefonu prilagodila podešavanja. Vidi se polukrug kratkog ispod snopa dugog svetla. Najlakše se uoči kada se uporedi sa slikom samo kratkog svetla.

Basamaci  :Smiley: su namerno izvedeni spuštanjem levog fara, dok ne probam u saobraćaju noćom, dal' nekom smeta. Ako budu pozitivna iskustva, će se poravna sa nivoom desnog.  :dobro:

Keka

Pardoniram, nisam pratio na casu, kako radi i kratko i dugo zajedno kad ima samo jedan izvor? Obicno takve sijalice menjaju poziciju izvora svetla.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!