Sijalice H4 i ostale - ???

prethodna tema - sledeća tema

wvojin

#90
Sinoc mi je crkla leva sijalica! Otisao sam do Merkura i kupio 2 Osram SilverStar i danas cu da ih namontiram. Desna koja jos radi ce da zavrsi u gepeku kao prva pomoc jer sam bio zadovoljan kako su svetlele. Posto sam auto uzeo polovan, ne znam sta je bilo u njemu, sad kad ih izvucem cu da saznam.

 
Dacia Logan 2005, 1.4MPI + LPG,
Dacia Logan 2010, 1.5 dCi

Keka

Ugradjivali su Osram (bio kod mene) a kasnije Philips.

Silverstar, koliko dobro sija nocu, toliko ima skracen vek, sto je sa stalnom upotrebom svetala finansijski....neisplativo.

Preporucujem da sledeci put uzmes Osram Daylight (video sam ih u Merkuru).
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


wvojin

#92
Eh sad mi kazes  :bonk:

Neka, bice prilike jos za menjanja i razne druge dorade  :dobro: Hvala za info u svakom slucaju  :hall:

Nesto me zanima, pa ako neko moze da mi da informaciju. Da li su po novom zakonu o saobracaju dovoljne upaljene pozicije, ona mala svetla sa strane koja imamo na nasim cenjenim Dacijama?
Dacia Logan 2005, 1.4MPI + LPG,
Dacia Logan 2010, 1.5 dCi

Loganovac

#93
Nije ovde mesto da o tome pričamo, ali kad već pišem post mogu i da kratko odgovorim. Po novom zakonu obavezno je imati uključena oborena svetla (sa pozicijom, naravno).
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

wvojin

#94
To sam i pretpostavio. Zahvaljujem Loganovcu i zao mi je sto sam otisao u  :offtopic:

Inace, sinoc su isprobane sijalice po mraku. Mogu vam reci da fenomenalno osvetljuju put! Ja sam odusevljen. Naravno ako riknu posle par 1000 km, svakako ubacujem DayLight!
Dacia Logan 2005, 1.4MPI + LPG,
Dacia Logan 2010, 1.5 dCi

Constantin

Nemam vremena da sad čitam ceo topic jer izlazim, ali juče sam primetio da mi je crklo  desno svetlo, pa sam pri odlasku u tempo kupio H4 sijalicu.
Nisam imao izbora pa sam kupio neku Auto-practic (zemlja porekla New Land!!!!).
E sad dve stvari:
1. Sijalica nosi oznaku H4 12V 60/55W, znači ista kao i ona koju sam skinuo, ali se sećam da su mi pri kupovini auta rekli da postoje neke H4sijalice koje mogu da oštete far (da se istopi), ali nemam pojma kakva je ova sijalica koju sam kupio. Ima li neko neki odgovor na ovo?

2. Druga stvar koja mi je takođe neobična, skinem sijalicu i vidim da je to PHILIPS, ali je nešto "tanja" - zato sam i postavio prvo pitanje,
ali onda šok, na drugom faru je osramova sijalica koja pak (gledajući kroz far) je iste debljine kao i ova koju sam kupio.
Sad se pitam da mi nisu zamenili neku sijalicu na prvom servisu, obzirom da mi je ovo prvo menjanje sijalica nakon 19000 km

Boka

    @Constantin:  Ta auto- praktic sijalica nosi oznaku U, znaci uv i moze da posluzi i video sam te sijalice ali mi sa uopste ne svidja zavrsna obrada( deluje totalno jeftino) i mislim da je kineska i ja bih nju ostavio za rezervu. Kod tebe je sigurno fabricka bila osram sijalica i original takvu imas da kupis u Metrou u Nisu. Imas i wurt na eko pumpi i fantasticna izrada i neko ih je hvalio na forumu al onda kupi 2 pa zameni u oba fara.

wvojin

Keko, bio si u pravu!!  :ranting: SilverStar mi je crko posle 5000 km. Stvarno sijaju za medalju,ali ipak... Istina da vozim stalno pod svetlima, ali zamenjene su pre tri meseca i presle svega 5000. Naredne koje cu da probam Osram Light@Day (vidjao sam ih u Interexu u BIH).
Dacia Logan 2005, 1.4MPI + LPG,
Dacia Logan 2010, 1.5 dCi

Keka

Keka je uvek u pravu  :Smiley:

Eko pumpe su toliko skupe da ih treba  :brutal2: pa onda malo  :brutal1:

Pre neki dan se vracam sa terena, crkne nam stop svetlo, stanemo na prvu pumpu (Eko), kod njih sijalica Wurth 12V 21W 186,00 dinara komad  :fiju:

Produzim dalje i na sledecoj pumpi kupim za 73 din 2 komada  :too:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


ppejic

Crkla fabrički ugradjena OSRAM H4 "dnevno svetlo", posle 15kkm.

Svašta sam nalazio po Mercator, pumpama....na kraju na MOL pumpi nađem OSRAM identičnu kao što je bila. Kupio sam dve, jednu zamenio.


Peja

Dragan.vi


ppejic

Izvinite, zaboravio sam napisati.
Osram kao neke 3x duzi zivotni vek 440din
Osram night braker 600+din
Osram zamenska 299din

Peja

Keka

Citat: ppejic poslato 18.08.2010. - 08:10

Osram kao neke 3x duzi zivotni vek 440din


Verovatno Daylight.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


plavuša

ja sam pr koristio osramove najt brejker i jače su i duži je snop i plavlje su od običnih h4 ali mnogo kraće traju , sada sam vratio obične h4 ,

Vihor

Promenio bih sijalice, (jedna crkenzi), stavio bih neku sexy, DayLight ili Nightbreaker, osramove, dali to pije vodu kod  :cap: i plasi me da ne ostetim far jer su od neke plastike, sta mora da pise na kutiji da bih bio siguran da necu da prej*bem far. Dalje, u radnji su mi rekli da su ove gore navedene sijalice vrlo osetljive na visinu napona i da nesme da se predje granica od 14V, a kod mene je po nekim merenjima 14.25V MAX pri vecem gasu. Mislim da sijalica bas moze malo da istrpi ako je napon malko visi?
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.