Sijalice H4 i ostale - ???

prethodna tema - sledeća tema

LeNgenda

OndaK cestitam. Mozda je to neko novo pravilo, ali u AC Markovic krajem novembra 2009. komplet sijalica je nudjen samo na prodaju.

Mislim da na samoj sijalici postoji anti-UV oznaka, ali nisam imao prilike da vidim svojim ocima. Inace, samo takve su preporucene, to sigurno znas, da se plastika fara ne matira. U prvoj ugradnji bi trebalo da su Philips, ja sam prezadovoljan osvetljenjem.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

Gisa

Saznao sam pravu istinu, nisam dobio sijalice vec je cale na neku mutljavinu uzeo iz nekih drugih kola, barem tako kaže. meni su u kolima bile ugradjene navaro ili tako neki naziv, nisam siguran. Na tim starim sam gledao šta piše na sijalici i nigde nema neke oznake koja mi je razumljiva da je anti UV, samo sam na jednom delu našao slovo U šta to znači pitaj boga.

VeDuS

Citat: Gisa poslato 18.03.2010. - 21:45
Jer sam ja istripovao ili se sa kolima dobijaju rezervni set sijalica?
Nisi istripovao.
Kada sam kupovao auto (19 avgust 2009.) dobio sam prsluk,prvu pomoc(stari tip),trougao,uze za vucu,rukavice,i komplet sijalica.
E,sad... komplet sijalica sam poklonio sestri koja vozi 'punta'. Zasto? Zato sto je komplet sadrzao halogenke ali H7 :ranting:. Ko je to kompletirao za 'Daciu" taj je totalni krelac.Proslo je neko vreme i nisam hteo da se zajebavam sa njima oko toga.Ipak dadose nesto.

msecanmo

Citat: VeDuS poslato 20.03.2010. - 19:02
Ko je to kompletirao za 'Daciu" taj je totalni krelac.
Stari da te utješim :place: nisi jedini i kod mene ista stvar,auto kupljen prije 3 mjeseca :banghead: :banghead:

leotar

@msecanmo: hoces reci da si dobio ponesto od ovoga kod kupovine? Pitam jer kod mene na Sanderu jedino sto je doslo je dizalica, kuka za vucu i odvijac. To je to.

Veterinar

Od I-M sam dobio komplet obavezne opreme sa H4 sijalicama za koje nisam znao da li imaju oznaku anti-UV, posto se ista uglavnom nalazi na original pakovanjima. Tu sam dao komsiji, zamenio Narvinom.  :offtopic: Uz obaveznu opremu sam dobio patosnice i original presvlake, tako da sam zadovoljan izasao iz salona.

msecanmo

Citat: leotar poslato 20.03.2010. - 21:36
Pošto mi je auto kasnio sa isporukom tražio sam nešto za uzvrat. Dali su mi komplet prve pomoći ,trokut,uže i te rezervne sijalice.Ali eto i te sijalice nisu za Daciju :banghead:

Urosh85

kako bi meni dobro dosao sad neki klomplet sijalica (imam neke budjave sa buvljaka) ... crkla mi jedna OSRAM "najt brejk" ... tako mi zao, a trajala je ihaaaj ...  :doh:

mladen895

Ima u Metro-u više vrsta Osram sijalica,pa i tih najtniht,a pre neko veče sam na pumpi kupio fore radi Lucas H4 za 210 din i čini mi se da ih radi ista firma kao one Hella iz PRC za 150 din.Sve u svemu za izbegavanje...
Kad se mora,sve  je tesko.

kovdejan

Ja sam negde pročitao, možda čak i u ovom topicu, stvarno ne mogu da se setim a mrzi me sad da tražim, da svaka krštena sijalica tipa Narva, Osram i slično ima antiUV bilo to naglašeno ili ne.

nik

Citat: kovdejan poslato 22.03.2010. - 09:45
..., da svaka krštena sijalica tipa Narva, Osram i slično ima antiUV bilo to naglašeno ili ne.
AMIN :pop:

Boka

Danas crkla desna fabricka osram sijalica i odmah kupljena i zamenjena sijalicom narva 259d na omv. Na eko pumpi ima wurt za 182d i gledao sam ih i izrada je odlicna ali me je odbilo od kupovine sto na deklaraciji pise zemlja porekla Indija sto opet ne mora da znaci da su lose( neko ih je pohvalio na forumu).

Veterinar

Narva, Osram i (jedna) Wurth su kod mene jednako dugo trajale.

Drinski67

Wurt - za 6 mesec crkle 2... stavio Osram, ali na samoj sijalici ne pise nista, za razliku od Wurt na kojima pise "Wurth" i jos nesto (zaboravio)...

Da li su ovo lazne Osram sijalice. Jednu kupio u 27. marta, u kartonskoj kutijici, a drugu na buvljaku u plasticnoj, zalivenoj ambalazi (ova sa buvljaka bila skuplja)...
Logan 1.5DCI, Laureat pack New Edition od 2006
Opel Kadet 1.6D 86' godiste do 2006

Boka

Kod nas nema osram sijalica , vidjao sam ih u metrou u Nisu ali mi nije bilo usput i bile su zapakovane u plasticnim malo vecim kutijicama.