Poliranje farova

prethodna tema - sledeća tema

DrJekyll

Zanima me gde sve u Beogradu i po kojoj ceni može da se uradi poliranje farova i da li neko ima iskustva sa nekim majstorima...dobra/loša?
Imam i pitanje...koliko je to dobro za farove i da li im se smanjuje "vek trajanja", tj da li im smeta na neki način i koliko puta može da se to radi.


P.S.
Nije za mene nego za kuma koji vozi Fabiju :bonk:
Mi smo probali to sami sa pastom za zube i sa rastvorom limuntus/voda i nismo se nešto proslavili...naravno radili smo običnom vatom.
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

nenad28

Radio je moj kolega poliranje. Glass Service na Auto komandi.
Kostalo ga je 3000 dinara i izgledali su mu farovi kao novi. Losa stvar je sto je to kratkog daha. Vec posle par meseci pocinju da imaju onu zuckastu boju, kao pre poliranja.

DrJekyll

Ja sam viđao skoro neke ponude za 1000 din, ali ne znam kako rade.
Čudi me da je posle samo par meseci počelo da žućkavi...da nije tu neki problem lošeg rada ili možda nekih hemikalija prilikom poliranja koje su dovele do toga?
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

staracstol

Verovatnije zuckavi jer je plastika osla u (psovka). To poliranje nije resenje vec odlaganje zamene.

rele

#4
Poliranje po fazama:

-smirglanje,u zavisnosti od ostecenja ide i pocetna smirgla


kod ovakvog stanja farova je neophodno poceti sa smirglom 500 pa na dalje 800,1000,1200,1500,2000,2500,3000 i eventualno ko ima i 4000,naravno sve su vodene.

Posle smirglanja a pre poliranje to izgleda ovako



Posle poliranja i zastite sintetickim voskom izgleda ovako



Za poliranje se koriste 3M paste(ili neke druge) kao za boju,namenjene su za masinsko poliranje ali uz malo strpljenja moze da se postigne dosta dobar rezultat.
U B.G-u i N.S-u mogu paste da se uzmu i na grame pa onda i nije tako preterano skupo.

Za zastitu nakon zavrsenog procesa se koristi sinteticki vosak(ima u.v zastitu) ili neka jeftinija varijanta iz supermarketa tipa K2 vosak... pa posle svakog drugog pranja mazanje.

Vidjao sam i primere da su ljudi lakirali farove bezbojnim lakom i posle izvesnog vremena izgledaju katastrofalno ali nisam nasao objasnjenje zasto(mozda zato sto lak ide na izuzetno glatku povrsinu,ili zato sto je u pitanju plastika a ne baza??

Uz kvalitetno pranje farova tj vozila i povremeno voskiranje,stanje posle poliranja moze jako dugo da traje.

U skorije vreme treba da mi stigne izuzetno tanka prozirna folija sa u.v zastitom koja je namenjena bas za lepljenje na farove.


Citat: DrJekyll poslato 21.07.2012. - 02:06
Ja sam viđao skoro neke ponude za 1000 din, ali ne znam kako rade.
Čudi me da je posle samo par meseci počelo da žućkavi...da nije tu neki problem lošeg rada ili možda nekih hemikalija prilikom poliranja koje su dovele do toga?

Mene samo smirgla i abralon( 4000 disk za smirglanje) za jedno poliranje izadju 1000din.
www.detailing-serbia.com
prvi detailing forum u Srbiji,dobrodosli!!!

DrJekyll

Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

rele

Evo i jedna zanimljiva stvar za mene,popravljanje posle kvalitetnog rada samozvanih 'majstora' :help:koji nemaju pojma sta je poliranje,sta voskiranje a posebno sta je dobra priprema :gun:





















www.detailing-serbia.com
prvi detailing forum u Srbiji,dobrodosli!!!

Andrix

#7
Kolega mi je bio kod nekog tipa u Zelezniku, za punta mu je uzeo 1000/po faru, a odradio perfektno
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Jovanovicdra

Vodena šmirgla granulacije od 500 do 4000.
Posle toga ide polir pasta za akrilate a ima ih Galenika.
Lakiranje se vrši bezbojim lakom za plastiku koji se koristi i za farbanje oklopa motora.
Trpi udare insekata, promene na tamperaturim nema smicanja na podlozi.


Lazar@

Dok cekam da stignu sijalice malo osvjezih farove...

Kupio sam  Sonax rucni set za "reparaciju/poliranje" farova, 9.99e, dodje sve sto treba(ne treba nikakva alatka dodatna).
Dosta smirlgle vodobrusne 2500 i 3000, pasta za poliranje sa dva sundjera(jedan po faru) i dvije kesice sealanta(zastita koja se maze zadnja)
Lagano se mogu ispostovati 2 vozila sa jednim pakovanjem.





Na auto su polirani farovi prvi put 2016 godine "profesionalno".
Bukvalno su ljuske opadale sa farova, smirlglaolo se 40 minuta sto sa masinom sto rucno...Od tad je proslo 3 ipo godine, auto sam prao po perionicama, nisam voskirao farove, vozio gomile raznih sijalica sto xenon sto led u rasponu od 18w do 100w. Sve to ima svoje, farovi su opet pozuceli...


Evo rezultata, ja prezadovoljan s obzirom da je sve rucno, trebalo mi je oko sat i dvadeset za oba fara:













szs

Alal vera  :aplause:
Super izgleda
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

Raja

Za te pare ovde rade jedan far. Isplati se.

speedo


lovac

Ja sam ručno ispolirao haubu  - onako na brzaka, sa Turtle wax. Ispalo je odlično.

Spremam se ovih dana da malo dohvatim i farove. Malo sa guglao po netu; najbolja (najčešća) preporuka je malo grublja pasta za zube, i dosta trljanja...

Lazar@

#14