Veliki servis

prethodna tema - sledeća tema

Gde ste uradili veliki servis?

U ovlascenom servisu
60 (37%)
U neovlascenom servisu
63 (38.9%)
U privatnoj reziji
31 (19.1%)
Nema potrebe
8 (4.9%)

Ukupno glasova: 162

saša61beograd

#840
Meni je neverovatna (sumnjiva) cena ovog seta za zupčenje,pa čak i da je veleprodajna cena u pitanju.Pa samo vodena pumpa SKF košta oko 5000 din.Proveri ti to malo bolje,ti se bar razumeš u te stvari.A ako je sve to ok,onda otvori i nama taj kanal za kupovinu,i ja bih to rado kupio po toj ceni!
Ja bih dodao još 300-400 dinara pa kupio neki drugi (bolji ?) PK kaiš nego što je ovaj HUT (nikad čuo).
Pogledaj zemlju porekla SKF delova;da nije u pitanju neka "zanimljiva geografija" (Kina,Argentina,Indija i sl.).Opravdano ili ne,ja polako gubim poverenje u ono što se nekad smatralo najboljim auto delovima.Možda paranoišem,ali ja bih izbegao neke izvikane i popularne brendove kad je veliki servis u pitanju,a i uopšte (SKF,Valeo,Bosch).Naročito u ovoj državi i po niskim cenama.

Turbo

Ako je HUT skracenica od Hutchinson ondak to uopste nije los kais.

Loganovac

Opet rebusi, evo nam nove zajebancije!  :badmood:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Turbo


zac

Sale skracenica HUT je Hutchinson , Turbo je dobro rastumacio...  :to:

Pogledacu delove pre kupovine, naravno, i ako je sve ok..prem da cu se kosultovati i sa vama. Videcu da slikam delove. A  kanal ce se otvoriti, to jest on vec postoji, kao sto rekoh uzimao sam vec delove od tog coveka..   :wave:

Loganovac...nema zajebancije!  :baeh:

saša61beograd

Citat: Loganovac poslato 06.09.2015. - 10:25
Opet rebusi, evo nam nove zajebancije!  :badmood:
Na žalost,tako je.Što više guglam u potrazi za rešenjem,sve više tonem u rebus.Ko zaista zna istinu?Pomišljao sam da se obratim najvećim autoritetima u zemlji,predsedniku,premijeru i patrijarhu.Prvoj dvojici ne verujem,a patrijarha me sramota da uznemiravam ovim banalnostima.Prema tome,računam na kolege sa foruma,pomagajte!

Turbo

Ako tako nastavis stvarno ces poludeti.
Odes lepo kod Krstevskog on ti uradi veliki servis,da ti garanciju i vozi misko.

zac

#847
Neko rece da SKF nema set sa pumpom..ima, i ja takav kupujem..

https://media.rexbo.net/50/t/pdf/zahnriemensatz-skf-vkma06003-2.pdf

Aleks

Citat: žac poslato 05.09.2015. - 18:14
Ja cu se odluciti za ovu varijantu, ipak mi je usteda oko 3500 dinara..  :cul:


Dodas jos malo i taman da platis majstora.

zac

I??? Taman posla da dam da mi neko brcka oko auto...  :conf: :help:

saša61beograd

Danas sam odvojio sat vremena da obiđem prodavnice u potrazi za delovima za veliki servis i evo izveštaja.
Hit Auto:Originalna Reno pumpa za vodu oko 11.000 din.Motrio pumpa 7620 din.Originalni set zupčastog oko 15.000 din,Motrio set 13.800.

EuroAuto:Gates zupčasti +SKF španer 3.800.SKF pumpa 5.000. PK kaiš Gates 1120,roler 2.160,španer 7856,sve SKF.Imaju i Gates španer PK kaiša za 6.900.Takođe imaju i Saleri pumpu za vodu,nisam pitao za cenu,kažu da nisu imali reklamacija.Pogledao sam kutiju i samu pumpu i nigde ne piše Made in Italu,samo na deklaraciji uvoznika piše zemlja porekla Italija.

Gazela komerc:set zupčastog SKF 3660,Ruville set 4.570. Španer PK kaiša Ruville 7.100, a SKF 7.700,pumpa za vodu Bugati (!) 3.100.Itd...

Nije bilo vremena za razgovor o zemlji porekla delova,niti sam uspeo da nešto sam vidim.Ja sam kapitulirao u naporima da izbegnem kineske delove i staviću ono što mi preporuče u AS Krstevski (kao što su to uradili mnogi ne forumu).Nadam se da će bar nešto od toga biti iz stare dobre Evrope i da ću se sa time bez problema kotrljati sledećih 60.000 km.

Za utehu,prošle godine sam kupio Boš usisivač na kome krupnim slovima piše Made in Germany.A u supermarketu na konzervi paradajiza piše Made in Italy i još ponosno pišu da je unutra isključivo paradajiz iz Italije.Znači da to "Made in" ima neku važnost.Osim kad su u pitanju vitalni delovi za automobil.

zac

#851
Sacekaj Sasa malo sa kupovinom..ili sreda ili cetvrtak stize mi set zubcastog sa pumpom SKF za 7700 ...sacekaj da vidim delove..pa onda razmisljaj  ..a to je za 1100 din jeftinije nego to u EuroAutu...znaci ne znam zasto vam je bila cena sumnjiva..covek mi daje po VPceni.. a to je tih 7700

zac

#852
Stigli  danas delovi za vel.servis..pa kao sto obecah...  :wave:
Set placen 7700 din  garancija 60 000 km

- Vodenu pumpu SKF VKPC 86415 DOT 2015. made in Italy.
- Dihtung vodene pumpe
- Natezac (roler) zubcastog kaisa SKF BBL 9501 made in Argentina.
- Zubcasti kais SKF TB 06001 96x17 made in EU

Evo i slike kompleta....













Molim za misljenje ...   :ziveli:

saša61beograd

Zamenio sam kaiševe, prateće delove i antifriz.Uradio sam to u servisu Krstevski po preporuci nekolicine sa foruma i nakon dobrog utiska koji su ostavili na mene kada sam proletos kod njih menjao diskove i još neke sitnice.Cena rada i delova je ukupno 20.000 din,a trajalo je oko 3 sata.Par dana ranije dogovorili smo se kada da dođem i šta će biti ugrađeno.A ugrađeno je sledeće:
-zupčasti kaiš Dayco high tenacity.Unapređen je u odnosu na standardni Dayco,koga zanimaju detalji neka čita na internetu,meni deluje vrlo ok, inače je Made in Italy.
-španer zupčastog SNR France.
-pumpa za vodu Sil Saleri Italy.Dvoumio sam se da uzmem SKF,ali su mi u servisu preporučili ovu.Košta oko 5.000 din. kao i SKF,što je više od Valeo,Metelli,Bugati i sličnih.Ovaj Saleri kaže da pravi "premium water pumps",a šta to znači,ne znam.Neka izdrži 60.000km,meni dovoljno.
-PK kaiš Hutchinson,France.
-Španer PK kaiša nije promenjen,promenjena su samo oba rolera,nisam zapamtio proizvođača.U servisu su mi rekli da je na mojoj kilometrži to sasvim dovoljno.To sam prihvatio sa radošću jer kompletan španer košta 4-8.000 din.
-antifriz Glaceol RX tip D,kupio lično u Kompresoru,oko 800 din.litar koncetrata.

Stari delovi su bili u dobrom stanju.Kaiševi su prešli 63.000 km,a ostalo 98.000km.Pumpa nije puštala,inače na njoj osim što piše Renault,piše i "Form",što mi liči na logo nekog proizvođača.Možda je to rešenje misteruje ko proizvodi originalne Reno pumpe (nikad čuo za taj "Form",niti sam negde video da se prodaju).
Zupčasti je bio Renault/Gates,po meni, kao nov,bez i najmanje pukotine na sebi.PK kaiš (Renault/Hutchinson) deluje malo umorno,sa pukotinicama na žlj*bovima,ali bez većih oštećenja.
Španeri se vrte,toliko umem da procenim njihovo stanje.Osim što španer zupčastog (Koyo) ima mali aksijalni luft.

U servisu Krstevski sve je bilo više nego korektno i računam na njih i ubuduće.A preko mosta na Adi stižem do njh za 4 minuta!

 

zac

#854
Bogami zestoka cena,  :ces:  Kazes da PK spaner nije menjan...ja moj set, bez spanera PK, platio 7700 + 900 PK kais =  8600 ...znaci za ruke deru 11 400 ..mogao si jos jedan veliki servis da uradis...  :rtfm:

Drugo, ti vozis auto bez klime, kao i ja...isti model... nije mi jasno ovo sto si napisao?

Citat: saša61beograd poslato 25.09.2015. - 15:50
-Španer PK kaiša nije promenjen,promenjena su samo oba rolera,nisam zapamtio proizvođača.U servisu su mi rekli da je na mojoj kilometrži to sasvim dovoljno.To sam prihvatio sa radošću jer kompletan španer košta 4-8.000 din.

Koja DVA rolera su menjali a nisu spaner  :huh: ..  Tvoj auto ima jedan roler-spaner (roler sa ekscentrom) za zubcasti kais i jeda spaner sa rolerom za PK kais.... sta su oni tebi menjali???  i koji kompletan spaner kosta 8 000 ???  :ces:

Nista mi se tu ne uklapa, od cene pa do delova...opasno su te slagali..  :ne: