Šta je ovo (Dacia Dokker Van)

prethodna tema - sledeća tema

Zorandokkervan

Pozdrav,

Pre oko mesec dana smo kao firma kupili Dokker.
Utiske ću napisati uskoro, u principu su pozitivni.

Ali već se pojavio prvi, tj dva sitna problema. Ne znamo šta je jedna "stvar" i ne znamo koje su oznake felni a firma od koje smo kupili auto, ne želi da nam kaže, nego traži da zakažemo servis, da bi nam odgovorili na dva prosta pitanja. (stvarno nemam komentar...).

Pa da pitam vas, da li neko zna šta je "ovo"?
Čemu služi i kako se aktivira, nalazi se u desnom gornjem uglu šoferšajbne tj na mestu spajanja neba i šoferšajbne.

Ayrton

Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

LeNgenda

Ovako izgledaju ultrazvučni senzori za detekciju upada u kabinu, tj. ostaviš prozor, neko gurne ruku da otvori vrata iznutra, a ovi senzori to vide i uključuju alarm.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

Lazar@

Mogu biti dvije stvari:
Ukoliko vozilo ima aftermarket muziku, moze biti mikrofon za bluetooth za telefon.Takav sam dobio uz svoj Pioneer ali ga nisam povezivao.


Moze biti ultrazvucni senzor(a najvise i lici na to, zbog pozicije) kao sto rece kolega.
Spojen je na alarm i sluzi za detekciju provale

Andrix

ultraz.senzor,kamera ili vas gazda snima/prisluskuje :conf:
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

dzule

to je senzor pokreta za alarm, ja imam sa obe strane, reaguje na pokret i aktivira alarm... probaj da sednes u auto, i da ga zakljucas preko kljuca, odmah ce svirati, u roku od 1 minuta mislim, ako ne i manje. takodje, ako ostavis otvoren prozor, reagovace na pokret..menen ponekad zezaju bube koje ulete, ili ako mi se otkaci zastita za soferku, ona srebrna pa padne dole, omah arlauce... ne brini, alarm je... felne bi trebalo da imaju oznaku, otidji do vulkanizera, oni znaju gde da gledaju

Zoran

Oznake su kod šarafe ili po obodu
Sam svoj gazda - vazda.

zzechner_sk

Citat: Zorandokkervan poslato 29.10.2020. - 01:29
Pa da pitam vas, da li neko zna šta je "ovo"?
Čemu služi i kako se aktivira, nalazi se u desnom gornjem uglu šoferšajbne tj na mestu spajanja neba i šoferšajbne.

Običan Cobra autoalarm. Ja sam ga naručio prilikom određivanja dodatne opreme, no moja prodavačica mi nije rekla da se ne ugrađuje tvornički nego u servisu prije isporuke, pa sam dobio poseban privjesak (alarm nije povezan s ključem). Koristio sam ga nekoliko puta i ne koristim ga više uopće...

Srdačan pozdrav,
Zoran
2023. moj vjerni Logan MCV otisao u dobre ruke, a zamijenio ga je Suzuki S-Cross Premium