ugradnja 2 din android radija

prethodna tema - sledeća tema

papicdu1

pozdrav ljudi, uzeo bi s aliexpressa Podofo 2 din android radio,jeftino 25e. Imam još od starog auta Mac audio pojačalo, dvokanalno 2x70w i Kenwodove elipsa zvučnike,njih bih stavio na zadnju policu.Muči me gdje uzeti struju za radio i pojačalo, vidim na šemi radija da treba živu struju sa akumulatora i ključa,jel ima tko da objasni pošto nisam otvarao ništa od te plastike na autu,hvala unaprijed

nik

Druže, da bi dobio iole precizan savet moraš da napišeš šta sada imaš u autu (koji nivo opreme imaš, u predstavljanju nisi naveo, a baš nešto sumnjam da će neko da gleda svih tvojih 120 postova da bi otkrio).

Pretpostavljam da nemaš multimediju/navigaciju jer niko normalan ne bi ubacivao kinesko g**no umesto iste. Problem sa trećom generacijom Dačija je da još uvek nema nešto posebno raspoložive (čitaj piratske) literature po netu (VISU u ovom slučaju).
Modeli sa radiom bez multimedije imaju onu opciju upravljanja radiom putem aplikacije, ali gde se tačno fizički nalazi radio  :ne: , tako da bi tu morala da padne pretraga kabine (čitaj kupusanje table).

Ako već ugradjuješ poseban uredjaj, bolja je opcija da izvučeš nove vodove napajanja i šta već još traži novi uredjaj (stalni i plus posle kontakta, pozicija, brzina,...) nego da juriš postojeći radio.

Što se tiče samog uredjaja koji pominješ, sa pojačalom možda i bude neke vajde. Samostalno kvalitet zvuka je najčešće blagi očaj. Takodje, ono što zameraju tim kineskim low-cost multimedijama je relativno kratak rok trajanja i što se greju kao furuna (treba instalirati dodatno hladjenje). Ovo govorim jer sam i sam svojevremeno se vodio mišlju da ugradim nešto slično, ali moj zaključak je da sve ispod 200 EUR na Aliexpresu je nesigurno po pitanju krajnjeg ishoda i neisplativo.

Što se tiče pojačala, ne preporučujem kačenje na postojeću instalaciju. Mada zavisi i od same snage, ali kada se ugradjuje pojačalo, generalno pravilo je da se vuče novo napajanje sa akumulatora.

I za kraj, zvučnici na pojačalu na pomičnoj polici, sviraće, ali će i da vibrira kao djavo.

papicdu1

hvala na iscrpnom odgovoru,čitajući mi se čini da ništa ne treba ni menjati,pošto nemam novaca za bolje a upitno je spajanje stare skalamerije,makar je u pandi odlično sviralo

papicdu1

došao radio,isprobao i radi dosta dobro preko pojačala.Pošto je prostor kod upaljača dosta uzak ,izvadio bih taj dio jer vidim da se lagano miče ali kako ga izvuči?Jel netko to radio? Sandero 2021, mali panel na kojem stoji upaljač,hvala unaprijed

Goky

Postupak skidanja konzole sa upaljačem možeš videti linku ispod
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

papicdu1


Goky

Nema na čemu. Nadam se da će koristiti.
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

papicdu1

nadam se da hoće, još neki nosač napraviti za radio, povući žice za radio i pojačalo.Jel možda znate gdje provući žice do akumulatora?Na Pandi sam našao par rupa gdje se moglo provući,vjerovatno ima i tu.

Zoran

Iznad papuče kvačila ima gumeni čep, ja sam kroz njega provukao.
Sam svoj gazda - vazda.

papicdu1


papicdu1

Citat: Zoran poslato 19.11.2023. - 22:44Iznad papuče kvačila ima gumeni čep, ja sam kroz njega provukao.
to mislite veliki gumeni čep, oko 10cm,?Kroz njega ide veliki snop žica

Zoran

Jeste.
Ja sam probušio taj čep pored tih žica i kroz tu rupu provukao svoje žice.
 Ima da se naklečiš ali može se odraditi.
Sam svoj gazda - vazda.

papicdu1