Problemi sa akumulatorom

prethodna tema - sledeća tema

Zoran

Uzeo bi unimer (koji stoji u kaseti), upalio neki potrošač (svjetla) te izmjerio napon direktno na stubićima. Ako ne valja odmah kupovina a ako valja tražiš odmah loš spoj (klema ...)
Sam svoj gazda - vazda.

gio

Update od jutros: upalio bez problema. Ne daje bilo kakve znakove da mu se nešto dešavalo (to verovatno znači da će uskoro da rikne definitivno  :place: ). Kasnije ću da se prihvatim unimera pa da vidimo kakav mu je "ekg".
Ako ne valja uzeću svakako novi akumulator nego me jedno pitanje proganja: da li da uzimam istog kapaciteta (video sam npr Varta Blue 52Ah 470A za oko 6100 sa 3 god. garancije) ili da pazarim nešto većeg kapaciteta (vidim neke kolege sa foruma na Loganu 1.4 imaju akumulatore od 60 i više Ah)?

Boka

Vec sam pisao na ovu temu da mi je na loganu jos fabricki rombat, 2004 god, al i podatak koji i ja nisam video do sad da je kapaciteta 60ah, a 1.6 mi je logan.

chelik015

Sutra idem da kupim akumulator. Resio sam da uzmem Proatomic 56A koji kosta 5243 din u AP Sportu. Samo da jos ne bude bajat i ako je garancija stvarno 30 meseci.

zac

@chelik015

Cije je proizvodnje taj akumulator?  A da li je bajat, mozes sam pogledati prilikom kupovine, negde na akumulatoru mora biti utisnut datum proizvodnje.   :wave:

chelik015

Valjda su češki. Što jel ih još neko pravi?

zac

Ne znam, nego jednostavno nisam znao ko ih proizvodi.
Hvala.

chelik015

Slucajno sam naisao na sledeci link http://www.batterycentar.rs/odaberi-tip-akumulatora/putnicki-program/?man_id=139
Kad unesem marku vozila i snagu motora u kW kalkulator mi izbaci da mi treba akumulator od 55 Ah maksimalno.
Posto je moj fabricki akumulator 70Ah a sluzio je nesto vise od 3 godine palo mi je na pamet da je neko mozda u auto kuci gde sam kupio kola izvadio svoj akumulator ili od svog prijatelja i stavio kod mene u auto.
Od koliko Ah je fabricki akumulator u Loganu 1.4 MPI? Da nije kod mene od Logana dizelasa?

zac

Druze, ne znaci to da je 55 Ah max. vec da fabrika preporucuje. Sve zavisi i od potrosaca u autu, ja recimo imam alarm i dojavu na tel. i sve to vuce struju. Desavalo mi se prosle zime da kad mi auto stoji 4-5 dana, da mi se aku.. isprazni, znaci meni treba jaci, i planiram kad mi crkne ovaj fabricki da stavim jaci, mozda bas od 70 Ah. Od viska kapaciteta ne boli glava.  :wave:

krle

Citat: chelik015 poslato 16.10.2011. - 19:29

Od koliko Ah je fabricki akumulator u Loganu 1.4 MPI? Da nije kod mene od Logana dizelasa?
Kod mene je bio od 60 Ah, a fabrika ugrađuje i od 70Ah.

Fotografije Logana 1.4 Preference +  (sa klimom) sa sajma:




Aleks

Alarm ne bi trebalo da troši struju, jedino ako se ne aktivira. Jedini potrošač je led dioda, ali je to zanemarljivo.

zac

#116
Da ali ja imam samonapajajucu sirenu i samonapajajucu dojavu, oba uredjaja imaju zasebne akumulatore koji su malog kapaciteta pa samim tim na hladnoci vrlo brzo se prazne, a zatim automatski dopunjavaju iz glavnog akumulatora. To je razlog zbog cega mi treba jaci akumulator.

DejanNS

i meni je tako iznenada otisao akum. u trecoj godini... savet je da ne ukljucujete svetla ili ne otvarate prozore bar dok ne startujete motor...
a meni se taj nemili dogadjaj desio na parkingu u ns (parking sa rampama zatvorenog tipa) pa sam morao da platim nekom taksisti da udje na parking i startuje ga kablovima al nije hteo nista vise da ga castim (novosadjani dobri ljudi) :)
Inace jako neprijatna situacija nije mi se nikad nista slicno dogodilo na drugim automobilima, ali sam brzo skontao sta je u pitanju pa mi je bilo lakse :)

chelik015

Nazovem jutros Battery centar ( http://www.akumulatori.rs/ ) i covek mi kaze da za daciu logan ne uzimam nikako Proatomic ili Balck Horse zbog punjenja alternatora koje je kod logana nesto od 14 do 44 neznam cega. Kaze da uzmem Tudor 53 koji kosta 7000 din. Kaze ako uzmem neki jeftiniji nece mi trajati duze od 6 meseci i niko mi nece priznati garanciju.  :ha:

glavonja3

Moj 1.4 MPI ima 40ah RomBat akumulator.