Tecnost za stakla

prethodna tema - sledeća tema

bitbit

Ne bacajte pare za tečnosti na pumpama, cene su im otišle u pm.
Ima u Lidlu kao što reče Goky, a još jeftinije ima u Uradi Sam, 5L 479 din., a kad je akcija bude i 429 din.

https://uradi-sam.rs/tecnosti/tecnost-za-vetrobrane-5l-20-c.html#

Zoran

Zimsku tečnost za stakla kupujem
u oktobru za cijelu zimu.
Naime 1987. Su bile astronomske cijene. Jedan litar tečnosti
je koštao koliko 8 litara benzina. Te godine sam vidio
svakakvih bezuspješnih inovacija.
Sam svoj gazda - vazda.

silent

И ја купујем те боце од 5 литара течности у Линди или Темпу, ово из Темпа прави неки домаћи произвођач из Ковина, чини ми се. Сасвим ок, користим је без проблема годинама. Стварно су сулуде цене по пумпама.

speedo

Koristim Vitrex i kupujem na pumpama Petrola, slovenačkog. Uzmem onaj na razblaživanje, pa umjesto pola pola do -17°C, stavim 60% destilovane vode. Radi OK.
Ranije sam i ljetni Vitrex koristio, imaju sa lijepim mirisom jorgovana, ali kako je korona i smanjena kilometraža pretekne mi ovog zimskog preko čitave godine.

Raja

Juče samo što se nisam šlogirao. Svratim na BS Gasprom da kupim tečnost za brisače a cena kao da je
sveta vodica, 600 kintaća pakovanje u nekoj kesi čini mi se od tri litre. Znam da ima i skuplje ali
ima i mnogo jeftinije.

Loganovac

Iz ličnog iskustva, na tome ne treba štedeti. Sipao sam letos neko sr*nje iz Rode, samo razmazuje vodu po staklu, još je gore nego da nisi uopšte ni prskao. Tečnost koju sam kupovao recimo na OMV čisti za medalju, bez ikakvih ostataka ili tragova, ali su svaku meru preterali sa cenom. Ovih dana, ako ne baš danas, trebalo bi da svratim da proverim da li su se malo opametili pa da dolijem.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

glavonja3

Ja sam uzeo tu iz OMV-a, jer je u tom trenutku bila jeftinija od NIS-ove po litri. One po prodavnicama siroke potrosnje nisam ni gledao a da ulazim u autoprodavnice i pitam za tecnost nisam imao vremena.

Meni se OMV-ova odlicno pokazala, iako zimska, koristim je cele godine s tim sto leti je razredim sa destilovanom vodom.

Veterinar

Imao sam neku Metroovu tecnost kupljenu pre dve godine. Bila je ostala trecina od kraja prošle zime i sada sam to sipao u posudu u autu. Na Skodi postoji sitna mrezica koja sprecava upadanje prljavstine na kojoj je ostalo puno taloga u formi tamnoplavih krpica. Dakle, ne treba dugo cuvati te tecnosti.

speedo

Ove zime cijene su baš skočile...petrolova tečnost koju sam inače kupovao je poskupila skoro za duplo.

Ovdje u Fisu pronađem neku domaću, u Laktašima se pravi, 5€ za 5 litara i ne sadrži metanol, a ionako me brizgaljke za šajbu zezaju.

Mare

Meni sipaju na servisu. :)
Nema problema, ne ledi.

silent

Ја купујем у Лидлу или Темпу 5 литара око 400 динара, и сасвим је ок, домаћа производња.

Loganovac

Dobra informacija, Međutim,  :worthless:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

nik


Zoran

Vratili ste me u januar 1988. Na Spačvi sam kupio litar rečnosti za brisače i bila je skuplja od 3 litra benzina, koliko me pamet služi.
Sam svoj gazda - vazda.

Keka

Citat: Raja poslato 07.12.2023. - 08:58Juče samo što se nisam šlogirao. Svratim na BS Gasprom da kupim tečnost za brisače a cena kao da je
sveta vodica, 600 kintaća pakovanje u nekoj kesi čini mi se od tri litre. Znam da ima i skuplje ali
ima i mnogo jeftinije.

Uzeo prosle godine, posto Sonaxa nema nigde, odlicna je. Medjutim zapala me akcija da drugu dobijem u pola cene, a mesavina je bila -30 pa joj pre sipanja dodam 2 litre demi vode, tako da izadje stvarno povoljno.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!