Molim savjet za kupovinu polovnog Logana

prethodna tema - sledeća tema

speedo

Polisa osiguranje se ne priznaje prilikom prenosa vlasništva iz jednog u drugi entitet. Morat ćeš kod sebe uplatiti nanovo ostatak osiguranja, polisa je 230 KM, računaj 11 mjeseci...negdje cca. 210 KM. Plus kupoprodajni ugovor, nova saobraćajna... Najbolje da se raspitaš u nekoj agenciji za registraciju vozila, tu kod sebe.

sasaborg

ok, svakako cu kontaktirati covjeka kod koga redovno registrujem

Zoran

Mislim da tu nebi trebalo biti problema. Beganoviće i ja poznajem, oni igraju na duže staze i postoje bar 24 godine, jer sam 1990. godine prvi put navratio kod njih.Želim ti sretnu kupovinu. Mada svakako trebaš temeljito pregledati auto radi svoje savjesti.
Sam svoj gazda - vazda.

wvojin

Do velikog servisa ima još, u zavisnosti koliko se vozi, bar jedno godinu dana, možda malo manje. Registracija još 11 meseci... Auto još u garanciji, odlično izgleda, fina oprema, za 4000€ mislim da vredi. Jeste možda u startu malo više ulaganja nego što si planirao, ali imaš maltene nov auto.
Dacia Logan 2005, 1.4MPI + LPG,
Dacia Logan 2010, 1.5 dCi

boxit

Ako pazariš ovog crvendaća - da promeniš naslov ove teme pa u zdravlju & sreći da ga voziš  :dance: :)
Na slikama izgleda stvarno tip - top, kilometraža je "taman razrađen"   :hihi1: ako se uklopiš finansijski i pregled ne nađe ništa problematično, nema tu nekog mudrovanja.....  :write:

Zoran

Vidi sa njima kada dodje vrijeme velikog servisa da ti daju ruke gratis a da kupiš dijelove kod njih ili neku sličnu varijantu...
Sam svoj gazda - vazda.

sasaborg

malo mi je podaleko zenica za servisiranje

speedo


sasaborg

ali je poskup, boca zauzima pola gepeka, i zamisljam da je ljubuski preko pola svijeta:)

wvojin

Vidiš da Zenica nije toliko daleko  :whistling:
Dacia Logan 2005, 1.4MPI + LPG,
Dacia Logan 2010, 1.5 dCi

sasaborg

#100
uglavnom, fazon je da osiguranje stvarno ne vazi u drugom entitetu, ali valjda kad se odjavljuje auto, moze se traziti povrat od osiguravajuce kuce, tako da cu pokusati to da prelomim sa prodavcem. svakako, sljeduju mi probne tablice, to je jos jedno 50ak KM
podaci iz cjb banjaluka

kontam da kupim, i dok je u garanciji vozim na benzin, vidim kako mi lezi, a kad istekne ili ugradivati plin ili prodavati.

evo da podijelim dilemu, sandero/logan dobri za rmbacenje po planini, vise trose, dosta pouzdani, malo skuplji za odrzavanje, vise prostora u kabini/gepeku, malo neudobna sjedista.
punto manje trosi, jeftini dijelovi, udobnija sjedista, manje prostora, za pripaziti po planini, prilicno pouzdan ali zna imati musica

o, sveti duse autoindustrije, pokazi mi put :D

p.s. kako je moguce da na autu nije raden veliki servis kad su istekle 4 godine a jos je pod garancijom?

kiconix

Nešto se u ovoj postavci zadatka ne slaže.
Glupo je pričati ali ću samo da napomenem, Punto i Sandero a pogotovo Logan nisu u istoj klasi vozila. TAČKA.

Loganovac

Prijatelju, ja toliko nisam razmišljao ni kad sam se ženio! 
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

sasaborg

 nadam se da hoces da kazes da si dobro prosao sa malo razmisljanja :)

postavka zadatka je naci ekonomican gradski auto koji moze podnijeti izlete po losim putevima, klasa mi nije bitna

Loganovac

#104
Hoću da kažem da već mesec dana razglabamo o tome uz brdo informacija i stavova za i protiv, a nismo mrdnuli od početka ni pedalj...
Na kraju krajeva, kupuješ auto, pa ako nije to to možeš i da ga menjaš, ne trebaju ti sudije i advokati, ne deli se imovina, nećeš sa njim imati dece...

Drugo, Punto i loši putevi  :c0:

(o sedištima smo već pričali, ali o udobnosti nema šta da se priča)

P.S. Da se ne bi shvatilo pogrešno, nisam protiv rasprave u ovoj temi, smatram samo da bi trebalo malo da napredujemo i da pomognemo čoveku da se već jednom presabere i odluči. Uostalom, kad je već takva "klackalica" između ova dva auta, kupiš najbolje na šta naletiš, što bi se reklo - tie break, peti set...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.