Molim savjet za kupovinu polovnog Logana

prethodna tema - sledeća tema

drzarkod

To je karalteristično za Logan...inače tresni mu keš na sto i dobijaš ga i za ispod 5000 km

speedo

Računaj i na propratne troškove, kupoprodajni ugovor (od 10KM naviše, kako gdje), nova saobraćajna (5KM), nove tablice (čini mi se 20KM)...barem 50KM će koštati prevod auta, ako ne i više.

Jelenko

@Sasaborg:Ima li sta novo,jel izvrsena "forenzika"?  :)

sasaborg

Nista se ne desava, cekam da na piku osvane neki laureat za 1000KM sa predenih 10000 :)

Ocekivao sam ostriju 'forenziku' za one slike, ili je auto dobar ili se ljudima ne da komentarisati :)

Kontaktirao sam ovoga, ruzna boja ali ima plin :)
http://www.pik.ba/artikal/11164297/dacia-logan-1-4-mpi/
cini se ok auto, dao bi za 5000, ali cudna istorija, 'neko iz Dragocaja kupio preko neke firme u Sarajevu a ja dobio u kompenzaciji', tako da vjerovatno nista od njega.

Znate li, da li se vozacevo sjediste moze prebaciti iz jednog u drugog Logana? To podesavanja naslona po visini mi se cini odlicno, a tesko cu naci Laureat za normalne pare, pa kontam da nadem nekog havarisanog i kupim sjediste.

speedo

Nekome se boja možda i sviđa, ali ne znam da li ima iko da mu se sviđa ovaj airbag od renoa u volanu...

sasaborg

@speedo odlicno zapazanje, nema sanse ne bih skontao,  vjerovatno je bio u udesu, jbg

Jelenko

Otidji i na auto pijacu u BL,zna se zadesiti lijepih primjeraka ja bio pretprosle sedmice bila 2 logana...

wvojin

Citat: speedo poslato 05.04.2014. - 14:54
Nekome se boja možda i sviđa, ali ne znam da li ima iko da mu se sviđa ovaj airbag od renoa u volanu...
I bravica gepeka je cudna...
U svakom slucaju bih ovog obisao u sirokom luku! :c0:
Dacia Logan 2005, 1.4MPI + LPG,
Dacia Logan 2010, 1.5 dCi

sasaborg

http://www.pik.ba/artikal/11886594/dacia-sandero-1-4-75-ks-kao-novo/

molim komentare na ovog sandera. meni se cini odlican, jos cu pokusati spustiti cijenu. osnovni je paket opreme, ima dva seta guma, zimske i ljetne

takode, da li bi vlasnici istog preporucili kupovinu, kod njih je zabiljezeno manje korozije nego kod logana, koliko sam vidio u onoj 'ruznoj' temi

ako su recenzije pozitivne, dobijate novog clana foruma :)

speedo

Pa ovaj isti moj Sandero. Ovo je ambiance plus paket, ima klimu, podizače, daljinsko i ne treba ti ništa više. Mana mu je što mu se bliži veliki servis, i vremenski i kilometarski, ali djeluje kao dosta dobar auto.

PS
Ja sam skoro svaki dan u Zenici, pa ako ti kako mogu pomoći u vezi ovog crvenog Sandera piši na PP :mahanje:

sasaborg

#85
ne razumijem se bas u te pakete, rece covjek da je nov bio 14300 ili 15300, zaboravih, shvatio sam da je u pitanju osnovni paket.
inace, je li preporucujes auto?

hvala na ponudi, vec sam dogovorio 99% odlazak u Zenicu u cetvrtak, pa ako budes imao vremena, mozemo se upoznati a i da malo zajedno pregledamo auto :)

ima jos godinu dana garancije, tako da je mozda izlisno traziti kvarove, ili ne? sta mi uopste potpada pod garanciju?

malo mi je van budzeta, koliko sam vidio zna podosta potrositi goriva, tako da bih trebao hitno i plin ugraditi, izaci ce to na masala KM:)

jasno da veliki servis slijedi, na taj racun cu mu i skidati cijenu


speedo

To je taj paket....i moj je koštao isto toliko...15300 ili 14300 preko reno finansiranja. Ovaj je kupljen preko reno finansiranja, jer samo uz to je išlo 5 godina garancije, inače je bila trogodišnja garancija. A ne šteti pregledati auto detaljno u svakom slučaju.

Jelenko

Racunaj i registraciju nanovo,jer vozila koja su reg u BIH a ne u RS se ne priznaje.Mi kupili auto u Sarajevu bio reg citavu godinu i morali ponovo registrovati ovde.Mozes traziti povrat registracije mozda oko 150 KM od tog osiguranja gdje je trenutno registrovan.Uglavnom raspitaj se i o tome.sandero je ko lutka..;)

Srecna kupovina ;)

sasaborg

rece mi covjek da je fazon ako su nove table (ove sa dva slova), a jesu, da ostaje ista registracija, valjda je tako

Jelenko

Mozda,i nas auto je imao "dva slova" na tablama pa smo opet morali reg nanovo.Najbolje otici tu u neku osiguravajucu kucu pa se raspitaj nista te ne kosta.