simboli na instrument tabli

prethodna tema - sledeća tema

Vukša

Odnedavno sam vlasnik logana 1.4 preference, za sada zadovoljan mašinom, nadam se da ce tako i dalje biti :) Logan je iz 2008.
Na instrument tabli pored svih signalnih lampica nemam onu za servo, iako ga vozilo ima!  :hm:
Malo sam istraživao forum, ali sam uspeo samo naći topic vezan za problem sa signalnom lampicom "stop" mada sam tu naišao na korisne slike -dve verzije table sa i bez tog znaka (kod mene tu stoji oznaka za "prisustvo vode u filteru..."
Takođe sam video ovakvu tablu i na slikama nekih drugih benzinaca...
Može neko objašnjenje, iskustvo ostalih forumaša...  :ces:
pozdrav!

zac

Moj Logan 2007, takodje ima signal za lampicu serva ali nikada nije radila...mislim da to nije ni prikljuceno.

vujanovgoran

Koliko znam, ne mora da znaci da je tacno, signalna lampica za servo radi samo kod vozila sa elektro servo pumpom.
Dizla je dizla
i opet dizla!!!

zac

Tacno, tako je...zaboravio sam..znaci kod DCI svetli. :dobro:

Vukša

Aha, znači to je normalno izdanje? :)
Malo me je zbunilo jer sam ranije imao fabiju, kod koje mi je jednom zablokirao servo i lampica je odmah zasvetlela (a to pokretanje volana je nešto slično okretanju FAP-a) pa kontam kakav će ovde signal izbaciti ako zablokira?
E sad, još malo pojašnjenja: elektro servo?...a onda ovo što imamo u našim automobilima je ...? (napomena- nisam bas sklon automobilskoj tehnici, pa pitam i "prostija" pitanja :)

Loganovac

...hidraulični servo sistem sa mehaničkom servo pumpom. Dizlo ima opet hidraulični servo, ali sa elektromotorom gonjenom pumpom. Ful električni servo (a prema mojim saznanjima toga nema u Dačijama) nema hidrauliku već elektromotor direktno pomaže upravljanju.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Ayrton

Citat: žac poslato 19.05.2014. - 20:16
..znaci kod DCI svetli...
Kod mene ne svetli a imam "elektro"-hidraulični servo.
Kod DCI-ja bez klime, servo je "običan" hidraulični.
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

vujanovgoran

Kod dci sa klimom je hidraulicna servo pumpa sa elektro pogonom, i kod njega treba da svetli lampica kada je upaljen kontakt i u voznji ako dodje do problema. Tako mi je bilo kod prve Logana, a tako mi je i kod drugog Logana II. Dci bez klime imaju mehanicku servo pumpu, kao i svi benzinci (bar koliko sam ja upoznat).
Dizla je dizla
i opet dizla!!!

Veterinar

Tako sam mislio i ja, dok nisam cuo kako zuji pumpa u mnogim Stepvejima 1.6 napravljenim u toku i nakon 2010. godine.  :ne:

Mislim da je Stepway MikijaBgd jedan od takvih.  :ne:

miki-bgd

Ja mislim da nemam tu lampicu, a da zuji ko sto kaze mladozenja  :hihi1: , zuji. Zuji konstantno, a kad se okrece volan malo glasnije.

Vihor

kad dam kontakt pali se samo ona za grejac i ulje, kad se ugasi za grejac palim makinu i gasi se ona za ulje. U toku vožnje bez upaljenih signalnih sijalicka.(hvala bogu). Pumpa se čuje, kod motanja u mest (što izbegavam) cuje se jace što mislim da je i normalno
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

Keka

A ona za akumulator, pa one za airbagove, ABS, check engine, rucnu...? :laugh1:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!