skidanje naslona zadnjeg sedišta

prethodna tema - sledeća tema

Tchitcha

S vremena na vreme imam potrebu da prevezem veće (preciznije: duže) komade pločastog materjala (čitaj univera). Npr. dimenzije 160cm x 50cm ili 200 cm x 60cm...
Da li neko od vas često ili ponekad skida naslon zadnjeg sediša zbog prenosa tereta i u opšte da li je moguće skidati i vraćati naslon zadnjeg sedišta kao da je to neki rutinski i redovan posao?

Krovni nosač nije u priči jer univer ne sme da se okvasi od kiše.

pozdrav
Tchitcha

sibelius

kad podignes sedalni deo, odmah ispod donje ivice naslona imas  cini mi se dva ili tri srafa.njih odvijes a onda naslon lagano podignes jedno 5-10 cm da bi oslobodio zabice sa zadnje strane naslona.
ceo posao plafon 6 minuta

saša61beograd

Sedište i naslon su prilično "sunđerasti" pa bi se čestim skidanjem sigurno,kad-tad nešto sjeb...pokvarilo.Jednostavno nije predviđeno za to.I zadnji pojasevi smetaju baš onako lepo.

Keka

Sedalni deo se skida bez alata, naslon drze dole dva srafa a gore zabice. Ono sto moze da smeta jeste metalna poprecna greda izmedju naslona i prtljaznika.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Tchitcha

Hvala na informacijama. Odradio sam sve po uputstvu...prvo se donji sedalni deo zadnjeg sedišta podigne, zatim se odvrnu dva srafa ( ključ 13) i podizanjem na gore skida se naslon zadnjeg sedišta.
Kada se ovako namesti u auto se može staviti ploča dužine oko 160cm Ja sam nosio dužine 2m, malo je virila iz gepeka al sve ok.

Mislim da se poprečni lim koji se nalazi iza zadnjeg sedišta ne treba skidati jer mi se čini da je on element koji učvršćuje školjku, pa zato to nisam dirao.
Tchitcha