Koji radio/mp3

prethodna tema - sledeća tema

dekiv68

Solidno. Jače pojačalo moraju da prate i jači potrošači (zvučnici).
Pitanje i za ovo od 40W dal možeš da ga odvrneš do kraja.

Loganovac

Kolega, pojačalo se nikad ne odvrće do kraja.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Lazar@

#317
Imam pioneerove zvucnike sa skretnicama i visokotoncima, izolaciju u vratima, tako da mogu da istrpe...Ali sto kaze Loganovac ni radio ni pojacalo nikad ne treba odvrtati na 100%


Ostao sam zatecen koja razlika.
Nista nisam dobio u glasnoci(jer je proslo pojacalo bilo jace), ali kvalitet zvuka jednostavno ne moze da se poredi.
Kao da sam sve promijenio, pa i auto.
Dobio sam ono sto je uvijek falilo, srednji tonovi, detalji u vokalima,  stereo separacija, topao zvuk.
Odusevljen sam, kao rols rojs.

A samo cu napisati da sam pojacalo platio punih 20e

Tako da sve preporuke ako naletite po oglasima na ove starije Alpine, pravih 30-40w je apsolutno dovoljno za  koncert u kolima. (mozda ne za sub, ali za vrata i prejako)

dekiv68


MitarMrgulic

Sad me Lazarov opis podsjeti, da su recenzije prije dosta godina, dosta hvalile one Lancia Lybre, što se tiče stereo-uredjaja i kvalitete zvuka u kolima...

Sta ti je Italijan, elektronika i mehanika mogu štopati, ali umjetnost ne :):)

Loganovac

Jednostavno, štopa talijansko, a umjetnost je američka.  :laugh1:

Staviš Alpine i JBL i nema glava da te boli. Poznato je da američka vrata dihtuju u p*zdu materinu!  :lol1:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

speedo

Ispočetka sam imao JVC plejer u Sanderu - veoma solidan, međutim nakon njega stavim Alpine i razlika u kvaliteti zvuka je bila odmah primjetna. Ista četiri zvučnika, Sony i JVC 13-ice u vratima.

lv2307_

Pozdrav ljudi, da ne otvaram novu temu kad vec ima ova, naime kupio sam neki kineski MP5 plejer (radio sa ekranom koji ima bluetooth i video playback), prvo sam ga spojio na iso konektor i dok je auto ugasen radi okej, ali cim se auto upali i da i najmanji gas, on pocne da brljavi (resetuje se, pali rikverc kameru(iako ista jos uvek nije ni povezana), ulazi gde hoce). Posle toga sam gledao semu radia, prespajao zice po toj semi i ponovo isto. Posle toga sam zvao drugara koji ima Pezo 307 i bocnuli smo uredjaj kod njega i gle cuda, radi bez problema, bez ikakvih adaptera i sranja.

nik

Merio napon punjenja kada motor radi?
To mi ovako pada prvo na pamet. Takođe, vodi računa da kod naše instalacije je crveni provodnik stalni plus, a žuti plus posle kontakta. Kod tih kineza je obrnuto.

Loganovac

#324
Skoro sam zamenio fabrički Blaupunkt Pioneer-om sa BT, ženi u Punto ugradio Alpine  opet sa BT. Mada sam uvek preferirao Alpine u odnosu na Pioneer, odlučile su odlične tonske kontrole na Pioneeru, trinaestokanalni ekvilajzer, trostepeni Loudness i dvostepeni Dynamic bass. Na Alpini samo bass, middle, treble, doduše parametarski. Oba su 4x55W (onih kineskih), ali bar na Alpini pošteno piše da je 4x22W RMS. Sa ranije ugrađenim JBL zvučnicima Pioneer izuva. Zadovoljan. BT funkcioniše besprekorno na oba.

BTW  mislim da sam proveravao instrumentom i ako me pamćenje služi, iznenadio sam se da baš na žutoj imam stalni napon a crvena je sa ključa, ili se varam???  :ces:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Lazar@

#325
Provjeri i minus, odnosno masu.
Pioneer sam morao dodatno da uzmeljim  kad sam na njega nakacio pojacala, jer je slao zvuk serva i turbine do zvucnika.


@Loganovac
Za novce za koje se prodaje, Pioneer ima neprevazidjen EQ i generalno kontrolu zvuka.
High pass filter, Low Pass filter, Sub control, Sub phase, balance, fader Eq sa 13 kanala, i onda jos par njihovih opcija za digitalno prociscavanje losih mp3 fajlova.
Alpine ima nesto cistiji zvuk i malcice jaca "pojacala"
Pioneer isto uglavnom od 4x15 do 4x22w rms...
Postoji i nova High Power serija gdje su poduplani mosfeti, i izbaca 4x45w rms.

lv2307_

Pa ako je kod nas crvena stalni plus onda bi trebalo da bude plug and play bez ikakvih prepravki zato sto su po šemi radia 12v accessory i 12v constant na istom mestu kao na mom euro dzeku? Evo kako izgleda šema radia. Sad se brinem da ovo nije neki ozbiljniji problem sa elektronikom mog auta.

Šema koja je na radiu; https://ibb.co/93JLSty

Loganovac

Citat: nik poslato 13.06.2021. - 18:52
Merio napon punjenja kada motor radi?

Za tvoje simptome ovo je pitanje broj 1. Jer ako ti je otišao regler na alternatoru možda napon punjenja prešiša onih 14.4-14.6V pa Kinez zabrljavi totalno. Nema tu nikakve druge elektronike na autu koja bi imala uticaj. Znači unimer u ruke i meri napon na akumulatoru dok motor radi.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

lv2307_

Merio napon akumulatora sa svim upaljenim potrosacima, davao gas i nije prelazio 14,4v. Opet da napomenem da je uredjaj ispravan, radi u drugom autu.

Loganovac

A bez potrošača?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.