Krovni kofer

prethodna tema - sledeća tema

navolim

Izvinjavam se ako ovo nije upit za ovu podtemu (nisam znao gdje je najbolje da postavim upit): moze li neko da mi preporuci krovni kofer za Logana 1.5dci (imam original krovne nosace). Interesuje me model, cifra, kod kog prodavca je kupljen ... pocetkom jula putujem za Grcku, pa razmatram nabavku krovnog kofera ...

Pozdrav

Munze

Evo cene sa dacia.rs original za Logan MCV, ne znam da li je isto i za Logan. :ne:

Krovni kofer Touring line 380 litara (160 x 85 x 40 cm) (77 11 236 846)  303 evra

navolim

Hvala ti na brzom odgovoru ... sta mislis (ili, mozda znas) isplati li se pokusato saznati da li je taj kofer nesto jeftiniji u Rumuniji, recimo? Primjera radi, ako je jeftinije, da li se isplati otici do Temisvara i pazariti kofer? ili se to ne isplati?

Izvini na 'dosadi', ali rekoh najbolje da pripitam na ovom forumu, da ne lutam ...

Pozdrav

Munze

Iskreno ne bih znao, možda će znati neko od članova. Moguće je da je jeftinije, alii trebalo videti još koliko iznosi carina i razne dažbine.
Da sam na tvom mestu video bih i na osnovu kataloškog broja koja je cena u BiH. Tamo su i nove Dacie jeftinije nego kod nas + da se raspitaš da li kofer podleže povraćaju pdv-a :hihi1:
Ima dosta članova iz BiH, neko bi mogao da ti pogleda koja je cena :ne:

navolim

Hvala jos jednom na odgovoru ...

Eto, dragi forumasi iz BiH ili RS, molim vas za informaciju o cijeni krovnih kofera kod vas ... pozeljno neko mjesto blizu granice, recimo Bijeljina ...

Pozdrav

nik

#5
Ne razmišljaj o originalu ili Rumuniji.

Bilo je tih kofera u Metrou npr cene reda 5-6 hiljada dinara pa na više, a može da se uzme bilo koji univerzalni koji ima mogućnost pomeranja žabica za kačenje na nosače.

Proguglaj ili ako imaš vremena procunjaj malo (Metro,Merkur, buvljaci i sl.) i naći ćeš sigurno nešto mnogo povoljnije. Za 300 EUR možeš da pazariš prikolicu. :bonk:

Boka

Nik ti je sve rekao. Imas u metrou 3 modela, najeftiniji ( mislim da je 310l ) kosta oko 8000rsd.

navolim

Citat: nik poslato 08.06.2010. - 13:20
Ne razmišljaj o originalu ili Rumuniji.

Bilo je tih kofera u Metrou npr cene reda 5-6 hiljada dinara pa na više, a može da se uzme bilo koji univerzalni koji ima mogućnost pomeranja žabica za kačenje na nosače.

Proguglaj ili ako imaš vremena procunjaj malo (Metro,Merkur, buvljaci i sl.) i naći ćeš sigurno nešto mnogo povoljnije. Za 300 EUR možeš da pazariš prikolicu. :bonk:

Hvala ... imam karticu Metroa, oticicu do tamo ... mnogo mi je da dam 300E, pa trazim da prodjem jeftinije ... na koje buvljake mislis: Pancevo, NBg, ...?

Pozdrav

Loganovac

Ja sam (doduše još 2007) kupio dobar italijanski kofer na OTC N.Beograd kod nekog tipa iz Jakova.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

wvojin

Citat: Munze poslato 08.06.2010. - 11:52
Da sam na tvom mestu video bih i na osnovu kataloškog broja koja je cena u BiH. Tamo su i nove Dacie jeftinije nego kod nas + da se raspitaš da li kofer podleže povraćaju pdv-a :hihi1:
Devojka mi je iz BIH tako da sam se ja za sebe nesto raspitivao. Svaka suma preko 100 evrica je podlozna vracanju PDV-a. Moras robu da kupis na pasos, na carini ti popune formular koji dobijes u prodavnici (uz fiskalni racun) a onda kada se naredni put vratis u BIH (u roku od godinu dana) imas prava na povrat PDV-a. Procedura je izuzetno komplikovana, pogotovu ako ne ides cesce tamo. Slazem se sa kolegama sa foruma da je Metro najbolje opcija i da ovde treba da pogledas da nadjes nesto.
Dacia Logan 2005, 1.4MPI + LPG,
Dacia Logan 2010, 1.5 dCi

navolim

Citat: Boka poslato 08.06.2010. - 18:13
Nik ti je sve rekao. Imas u metrou 3 modela, najeftiniji ( mislim da je 310l ) kosta oko 8000rsd.

Bio sam u Metro-u ... ima samo jedan model, ali prodavac nije znao da mi kaze da li se uz kofer dobija pribor , koji je neophodan za fiksiranje na krovne nosace? Ako ima neko ko je kupovao krovni kofer u Metro-u, da li moze da napise da li se pribor za montazu na krovne nosace dobija uz kofer ili se kupuje posebno (i gdje da ga kupim i sta da trazim)? Da li su krovni koferi univerzalni ili treba da naglasim da je za Logana? Da li je rastojanje krovnih nosaca univerzalno ili treba i na to da obratim paznju?

Zahvalan sam za svaku pomoc (odgovor) ...

nik

U toj situaciji se otpakuje kutija i pogleda šta ima unutra, ne očekuj ništa impozantno, uglavnom se radi o četiri kompleta profilisanih nosača (uglavnom oblika slova U) sa šrafovima i šelnama.
Po pitanju naglašavanja da je za Logana takođe mislim da nema velike pomoći (ja kada sam gledao uglavnom nije pominjana Dačija na spiskovima vozila za koje odgovara, što opet uglavnom ne znači da ne može da se upasuje). Većina krovnih kofera se pravi tako da odgovara za više od-do rastojanja (ekonomski je neisplativo proizvoditi nešto da "pasuje" samo jednom modelu).
Uzmi lepo metar u šake, izmeri rastojanje između krovnih nosača na autu i sa tim podatkom pravac u prodavnicu.

Loganovac

Većina kofera koje sam video (a to je slučaj i sa mojim koferom) imaju mogućnost prilagođavanja položaju poprečnih krovnih nosača. Postoji čitav red označenih otvora (raster) i ti jednostavno odabereš odgovarajuće parove i bušilicom provrtiš plastiku. Nažalost, ako misliš da kofer postavljaš i na neki drugi auto, velika je verovatnoća da ćeš morati da bušiš druge otovore, osim u slučaju da su poprečni nosači postavljeni na fabričke uzdužne, kod MCV-a na primer, jer se onda njihov položaj može prilagoditi već postavljenim "klanfama" na koferu, pa ne treba bušiti nove rupe.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

navolim

#13


Danas sam bio u Metrou, 'pazario' kofer i montirao ga. Hvala ti, kao i forumasu Nik-u, na savjetima u vezi montaze (sve je kao sto ste napisali). Uzeo sam model od 320 l - sad nesto razmisljam da li sam trebao uzeti onaj veci (od 400 i nesto litara - mada mi se na licu mjesta ucinio prevelik). Model od 320L je nepunih 9000 dinara. Montaza nije neka 'nauka', ali sam ipak pozvao komsiju 'u pomoc' - da bi mi drzao drugu stranu poklopca, dok sam montirao, kako da ih nazovem, 'makaze' za podizanje poklopca. Prodavac rece da je nosivost oko 45 kg.

Hvala svima koji su mi sugerisali Metro - ipak je to najbolja (najjeftinija) varijanta ...

Pozdrav

wvojin

Kad budes stigao, okaci i neke slicice da vidimo kako izgleda. Za te pare, dobra kupovina. Da te sluzi  :dobro:
Dacia Logan 2005, 1.4MPI + LPG,
Dacia Logan 2010, 1.5 dCi