Ugradnja Zedera

prethodna tema - sledeća tema

snob

E, da, zaboravih da dodam, Zeder isključivo na Starom sajmištu, kod Hit auta. Samo taj je bio odobren od strane Hita i sa njim su mi ispoštovali sva prava.

mrprofy

Tamo su i meni ugradili...

mrsp

#17
Pre neki dan sam potegao pitanje Zedera sa prijateljima jer planiram da ga ugradim. I neki su mi savetovali da to ne radim jer su provalili kako da ga otključaju ili ti otvore  :whistling:
Pa sad mene zanima da li je neko čuo nešto slično?

Aleks

Cisto sumnjam da su provalili Zeder. :ces: A i da jesu, ti koji znaju da otljucaju Zeder sigurno ne kradu Dacije! :wave:

saša61beograd

Ako je Zeder "provaljen",u šta sumnjam,ne verujem da će se lopovi baviti njime kad na hiljade Dačija nema ni Zeder,ni bilo šta drugo.Zeder nije nikakvo čudo,već malo bolja i jača brava za čije obijanje treba mnogo vremena,alata,znanja,snage,a kome se to isplati?

neskafa

Citat: mrsp poslato 24.07.2011. - 16:08
Pre neki dan sam potegao pitanje Zedera sa prijateljima jer planiram da ga ugradim.
Da li ti je Sandero u garanciji?
When we are born, we cry that we are come to this great stage of fools.

MajorSoul

Prazne price da su provalili zeder.
Ako ti je auto u garanciji mozes da je izgubis ako ugradis zeder jer su oni u dilu sa onim sapa sistemom.
:wind:
..need more buttons..

mrsp

#22
Jeste još uvek u garanciji i znam da je gubim ako ugradim Zeder. Razmišljam da ga ugradim po isteku garancije, pa rekoh da proverim ove informacije koje sam čuo.
I meni je zvučalo kao prazna priča da su ga provalili, ali rekoh da proverim da nije neko čuo nešto slično. Hvala na komentarima :respect:

VeljkoMDservis

#23
ponudili mi da stavim neku "šapu" za sigurnost pošto zeder poništava garanciju (nešto oko letve volana), a "kandža" mi je mnogo džombasta (imao sam je ranije)
E sad, i ovo se montira na letvu volana (pa ne vidim neku razliku u odnosu na zeder), ali tvrde da ne gubim garanciju (priznaje/preporučuje Reanult).
Jel ima neko iskustva sa ovim (nije baš ni jeftino, mislim da rekoše 240EUR) ?
Nešto moram da stavim...


Hvala unapred i pozdrav svima.

P.S. neko reče da će mi u gepek stati i aparati a ne samo alat - to je već optimizam pošto popravljam CT (skenere)  :conf:

@VeljkoMDservis:
4. Koristite funkciju Foruma: "Pretraga" tj. "Search" pre započinjanja nove Teme tj. Topica jer je velika verovatnoća da je o onome što Vas interesuje već pisano.


deki59

#24
Ja sam ugradio "sapu". Imaces, ako je ugradis jedan kljuc vise na privesku. Zakljucava letvu volana i ja sto sam citao, pouzdana je.


Strogo je zabranjeno:

4. Citiranje prethodnog posta u celini.

saša61beograd

Zeder i Šapa ne zaključavaju letvu volana,već vratilo volana!
Vratilo je deo od volana do letve (koja je u motorskom prostoru).Majstori ovaj deo (zajedno sa delom goji ga vezuje za školjku) zovu "puška".

deki59

#26

OK, vratilo upravljaca, pogresno sam se izrazio :too:

Logan1.4MPI

#27
Da li neko ima, planira da ugradi ili je imao ZEDER?
Znam da ne vozimo preskupe aute, ali situacija sa kradjom je sve gora pa sam razmsiljao o ovome. Zivim pored slovenackog autoputa A1 (i A2) na popularnom "ringu" u Ljubljani i ovde je prava atrakcija ukrasti bilo koji auto, jer je zgrada odmah pored autoputa, a istim se stize do Italije, Austrije, Hrvatske za jako kratko vreme.

http://screencast.com/t/9uAzCsbjTiHN

Da li znate cenu u, recimo, Novom Sadu i gde je najbolje ugraditi?

@ Logan1.4MPI  4. Koristite funkciju Foruma: "Pretraga" tj. "Search" pre započinjanja nove Teme tj. Topica jer je velika verovatnoća da je o onome što Vas interesuje već pisano.

@ mladja73  koristio sam pretragu sa: ZEDER, zeder, Zeder... i nije mi nista prikazao,  bilo mi je cudno ali eto, pozdrav

kiconix

Zato što nisi koristio kako treba.
Ukucaj zeder na početnoj (home) stranici, iznenadićeš se.

VeDuS

Imam ugradjen 'sapa' sistem oko 4 godine.Nemam pojma koliko je pouzdan jer mi na srecu do sada nisu obijali auto a prosao sam sa njim dosta kilometara i po inostranstvu.Smatram da su i Zeder i 'sapa' jednako pouzdane i da je stvar i u psiholoskom momentu.Neverovatno koliko ona mala nalepnica moze da znaci.Sa 'sapom' dobijas jos jedan kljuc na ciju primenu se naviknes posle 10-tak zakljucavanja (u pocetku sam jedva pronalazio otvor za kljuc-sada to ide automatski.
Uvek ima i ono ali... ako je neko resio da ga uzme... mada je sigurno da ce se jako pomuciti osim ako ga ne natovari na prikolicu...
Al' da ne prizivamo... ugradi i mirnije ces spavati.Mozda ce ti ga obiti ali tesko da ce ga oterati sto i jeste filozofija oba sistema zastite.
Pozdrav :ziveli: