Android Auto apk

prethodna tema - sledeća tema

Tibor021

Citat: Andrix poslato 19.08.2023. - 19:33HERE WeGo radi i preko Android Auto.

Samo kad bi izbacilo precicu za tu app na auto navu...Bolje mi je Gmap, jer u Srbiji mi je upaljen net i pokazuje mi zastoje i kasnjenja na ruti. Asve manje i koristim Igo World.
Settings- pa Android Auto/Use the app in Android Auto (poslednja stavka) uključiti.

Ako je uključen net i Here pokazuje zastoje na ruti (ukoliko nije uključena opcija da koristi offline mape).

Ipak i ja koristim Google maps (i online u Srbiji i offline van granica) jer sa Here imam par negativnih iskustava. Pre puta osvežim sačuvane offline mape, tako da uvek imam najnovije stanje. Uz to, Google mape se automatski prebacuju sa online na offline mape, za razliku od Here.

Ovog leta po prvi put nisam koristio svoju namensku Igo navigaciju i nije mi nedostajala :-).

nedicm

Citat: Goky poslato 17.08.2023. - 15:16Stepway koji sam kupio pre nešto više od mesec dana ipak nije došao sa MediaNav već sa Media Display. Pored toga što nema navigaciju Media Display nema ni bežično povezivanje sa telefonom (nema Wi Fi moduo) već da bi se koristio Android auto (Aple Car Play) povezivanje mora biti kablom. Na početku prodaje Confort paket je imao i drugi USB priključak u srednjoj konzoli koji je doduše služio samo za punjenje uređaja a onaj pored instrument table je bio i za punjenje i za prenos podataka. Trenutno kod nas automobili stižu sa Media Display tj. bez navigacije i imaju samo jedan USB port pored Media Display-a. Ono što je bitno reći je i da taj USB port ne podržava USB hub pa ne možete istovremeno priključiti mobilni za Android auto ili Aple car play i flešku sa muzikom.
Ja sam do sad probao dva puta Android auto i sve je radilo kako treba, kabl je bio normalne dužine (1m, kupljen preko AliExpressa).
U planu mi je da uradim softwerski upgrade i da otključam tj. dodam navigaciju. Već sam našao tutorijal sa svim potrebnim fajlovima koje je izbacio neki rumun.

Ako bude uspešan update, obavezno podelil postupak sa nama, čak i po cenu nadoknade. Hvala unapred

Loganovac

Na ovom forumu nadoknada može da bude samo u naturi - recimo piće na nekom sledećem okupljanju ili slično.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

nedicm

Naravno.
Bojim se samo da nisu napravili ograničenje u hardverskom smislu. Da nisu ugradili npr antenu, gps modul i sl, pre svega, pretpostavljam da je to potrebno proveriti. Ako je sve tu, onda verujem da je softverski priča ide glatko..

Goky

GPS moduo i antena su ugrađeni, WiFi moduo nije...
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

nedicm

Ako je tako, onda samo softverski update dodaje navigaciju.
Wifi modul je svakako, ako dobro razumem, samo za bežično povezivanje mobilnog telefona.

svrle

Citat: Goky poslato 22.08.2023. - 12:28GPS moduo i antena su ugrađeni, WiFi moduo nije...

Kako znas da je GPS ugradjen? Da li to negde pise, moze da se vidi ili nekako proveri ...

Veterinar


Goky

Ne piše ali gledajući klip sa uputstvom gde se, Media Displayu, softverski dodaje navigacija i koja nakon toga radi zaključujem da je GPS moduo sa antenom već ugrađan.

Mislim da je to moguće proveriti preko Micom Managera.
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

svrle


nedicm

Citat: Yaris poslato 17.08.2023. - 18:19U Dacia Sandero Stepway grupi na FaceBook-u je taj rumun koji zna kako da Media Display postane MediaNav. On preporučuje da, kada se to radi, na video vezi budeš u kontaktu sa njim. Verovatno može lako da se brikuje multimedija.
Može li neki link ka detalji, kontakt, uputstvo? Hvala

Yaris


Goky

Ja se još  ne odlučujemo da odradim upgrade jer je neko prijavio mali Big "nakon vraćanja na home screen ne može se vratiti na mapu. Jedino rešenje je da se otkaže tekuća ruta i da se ponovo kreira ista".
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

nedicm


Goky

Da li neko može da mi kaže kako da kada mi je aktivan Android auto isključim Google voice typing (kad otvorim aplikaciju za telefon na Media Display nije mi aktivana tastatura već trebam glasom da zadam koga ću zvati).
Gčedao sam neka uputstva ali mi ne polazi za rukom.
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba