Dacija osvežava modele i uvodi novi logo

prethodna tema - sledeća tema

Capriolo

Je li neko imao prilike da negde vidi opcioni panoramski krov za Sandero Stepway?
Je li to šiber ili baš panorama krov ( a ako je to drugo, da li je fiksan, jednodelni, ili je dvodelni i na otvaranje )?
Roletna, koji tip? Sa ručnim pomeranjem ili elektropokretna?

rubiroza

Vrlo malo informacija je dato u vezi panoramskog krova. U suštini, to je običan šiber. Pogledaj sledeći snimak posle druge minute:

Capriolo


rubiroza

Koliko bi mogao da košta rebranding? Da li neko zna koliko košta vozačev airbag i prednja maska, tj. gril? Pretpostavljam da ništa nije menjano i da ide šraf na šraf.

@ papicdu1
Kava si negativna iskustva imao s obzirom da kažeš da bi trebali da reše bugove?

nik

Citat: rubiroza poslato 15.11.2022. - 13:28
Koliko bi mogao da košta rebranding?

Mislim da bi ovo bio veoma skup poduhvat. Novi delovi, fabrički, nema još aftermarket. Pored prednje maske, novi znak i hrom lajsne. Za Sandero II je samo aftermarket gril bez znaka i lajsni 50-90 eur.
Vozačev airbag za S2 polovan 150-200eur.
Na to dodati zamenu zadnjeg znaka (u najmanju ruku gitovanje rupa i farbanje vrata).
Skup sport.

SanderoStepway

Da li je neko skidao zadnji znak sa novog Sandera? Kako znak izgleda sa zadnje strane, tj. gde su tačno pinovi koji ulaze u karoseriju? Da li je moguće da se te rupe pokriju novim logom?

kiconix

Mislim da su na novim modelima nalepnice.

SanderoStepway

#37


Nisu nalepnice. 3D slova su u pitanju. Debljina slova je oko 3-4 mm.

Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

SanderoStepway

Lepi se na farbu, kao i bilo koja druga oznaka koja postoji na vozilu. Pogledaj sličice:
https://www.lzparts.de/dacia/dacia-new-logo-schriftzug-duster-sandero-jogger

Hajde da se vratimo na moje početno pitanje. Kako izgleda znak sa zadnje strane na novom Sanderu, tj. gde su tačno pinovi koji ulaze u karoseriju i na kojem su rastojanju?

kiconix

Nema ljutis ali ovo jesu nalepnice i nemaju te pinove.

SanderoStepway

#41
Naravno da se ne ljutim. Interesuje me samo da li nalepnice pokrivaju rupe ili ne.
Da li bilo jasnije prilažem sliku. Kako izgledaju 5a vrata Sandera bez ovog znaka? Da li su izbušene 2 ili 4 rupe?

kiconix

Koliko sam pogledao, pre redizajna je bio stari znak, sad je ova nalepnica.
Mislim da sada tih rupa nema.

SanderoStepway

#43
Ok, nismo sigurni, ali smatramo da na novom modelu nema tih rupa. Interesuje me model koji ima stari logo i koji 100% ima rupe. Kako tu izgleda položaj tih rupa.

nik

Druže, imaš taj model. Skini tapacir sa 5. vrata i videćeš raspored rupa.
Kao što napisah ranije, nema još aftermarket ponude delova niti nezvaničnih kataloga delova za treću generaciju Dačija.
Možeš i da se raspitaš u ovl. servisu za broj dela, pa da izguglaš sliku na netu (mada mislim da ćeš teško dobiti info od ovlašćenih, to kriju kao zmija noge).

Ajd' pa javi šta si uradio.