50 godina Dačije

prethodna tema - sledeća tema

Vladan P

Zajedno smo skupa !

Loganovac

50. je rođendan samo imena. Za mene Dacia postoji tek od X90 platforme (prvog Logana), odnosno od 2004. Dakle nije pred penzijom već otprilike završava osnovnu školu.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

MitarMrgulic

#2
Ma dobro, istorija i tradicija se ne može izbrisati :)

Doduše, Dacia je ozbiljno auto, otprilike od prve generacije Logana, kao što je to i Škoda od prve Fabije, nekad 2000-te god.

Bože mili, kako ljudsko mišljenje i razmišljanje evoluira.... Tamo nekad 2008. godine, zatrebalo meni diesel auto zbog velike kilometraže, stana, posla, obaveza, nabere se oko 15-20 hiljada km godišnje.

I tako, izbrojim ja oko 13 000 KM (6600 eura), za Seat Cordoba TDI , 1,9 66 kW, koji je tad imao cca 7 god. (2000/01 godina) i 160 000 km na satu. Dok sam registrovao, uradio v. servis, ugradio zeder, stavio dvije gume prednje, izašlo je to na 14 000 KM, odnosno oko 7100 eura.

Tada mi jedan čovjek govorio, da razmislim o novom autu, jer taj iznos je već solidan osnov za novo.

Ja nisam htio dodatnih kredita i sl. pa rekoh čovjeku (inače iskusnijem majstoru), da za te pare ima samo Dacija, a da je sve ostalo novo oko 20 000 KM + na više, što nisam mogao dobaciti.

Doduše, tad je Logan bio tek 2-3 godine na cesti, nisu se znali njegovi kvaliteti i mane, da sam tad znao da će Logani prelaziti pod 400 -500 hiljada KM i da su vlasnici zadovoljni, odmah bi ga kupio.

Btw, sjeća li se neko koliko je bio Logan 1,5 dci, sa nekom osrednjom opremom, kao danas ambience?

Ayrton

Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

MitarMrgulic

Heh, eto, za cca 1000 eur, mogao sam imati novo auto, sa garancijom, a ovako, dao sam na tu Cordobu, za oko 3 godine, koliko je bila u mom vlasništvu, pa sigurno oko 700 eur, na razna održavanja, mimo redovnih servisa....rikavao mi jedan elektronski podizač prozora, centralna brava (općenito, klima i elektronika su boljke u autima vw grupacije starim 7+ godina), kočnice komplet prednje, zadnje, auspuh vario i još nekih sitnica... ovi vitalni dijelovi, motor, ovjes itd. nisu, ruku na srce, auto je bilo dosta utegnuto i kad je prodato, sa 230 000 km na satu.

Kolika je bila garancija na nove Logane, tamo 2006-07?

Gledam ove slike iz fabrike u Pitestiju, ovi modeli kroz historiju, baš bih volio otići i vidjeti, a koliko smo pisali o Daciji, bilo bi ok da nam fabrika ponudi posjetu i faktory tour, uz prigodne suvenire...

Nismo mi na kraj svijeta, a bitne ćemo im mušterije biti mi sa Balkana u narednom periodu :)

Veterinar

Dve godine garancije su imali. Mislim da je Ambiance dci kostao 8500 evra, a ambiance pack 9100.  :ziveli:

shole

Mislim da su 2007 davali 3god. garancije.

Loganovac

Ja ne mislim nego znam koliko sam 2007. dobio (garancije  :laugh1: ) - 3 godine.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Veterinar

 :ne:  Ja sam kupio auto 2006. pa je drugačije bilo. Od tada je Dacia postala nesto sasvim drugo. Uglavnom mislim u pozitivnom smislu. Svi zalimo za 1.4 i 1.6 motorima, ali to je neminovnost.  :ne:

samsung

Logan ambiance 1.5dci nov platio krajem 2006.godine 8200e garancija bila 2 godine....
pozdrav iz St.Pazove