Zemlja u blatobranu...

prethodna tema - sledeća tema

kovdejan

Znam da je bila tema na starom forumu, ali moram još jednom da je pokrenem. Juče sam bio u selu i kad sam prao kola vidim zeleni se nešto u levom blatobranu. Rekoh upala neka trava. Kad sam malo bolje pogledao vidim da je nikla neka neidentifikovana biljka visine jedno 5cm i to na sloju zemlje od prilike isto tako debelom. Tako vam je to kad poverite pranje vozila perionicama preko čitave zime i većeg dela jeseni...

Elem, da ne otvaram novu temu. Gde naći jeftinije prednje zavesice od onih originalnih ali da nisu one sa buvljaka koje pretstavljaju obično parče gume izrezano u pravougaoni oblik? 

Munze

Ja nemam ovih problema. :-)1 Možeš li da fotografišeš taj deo gde ti se skuplja zemlja.

kovdejan

Uslikaću ovih dana pa ću poslati... ;)

Loganovac

Mislim da se to teško može desiti ako pri svakom pranju vozila ispiraš kritično mesto peračem pod pritiskom. Treba gađati mesto spoja one zaštitne plastike i blatobrana, i od pozadi (kad otvoriš vrata) otvor blatobrana i žljeb prema sajtni, gde se sva ova voda i cedi.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Daniel

To ovako izgleda



Dovoljno za jednu saksiju sobnog cveca

The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

krle

 Tako je bilo i kod mene. Pranje ne pomaže. Prvo se mora očistiti, a posle prati redovono kao što kaže Loganovac.

Daniel

Citat: krle poslato 04.05.2009. - 10:42
Tako je bilo i kod mene. Pranje ne pomaže. Prvo se mora očistiti, a posle prati redovono kao što kaže Loganovac.

Upravo sam to hteo napisati. Pranje nece pomoci, dok se ne ocisti. Nakon toga redovna pranja resavaju stvar.
Samo me cudi da je ovog bilo u levom blatobranu a u desnom ni grama. :hm:
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

krle

 Oprezno i strpljivo pri skidanju malih  kopči .

kovdejan

Upravo je to to... :) Dakle nema potrebe da slikam. Krivo mi je samo što nisam imao foto aparat pri ruci da uslikam biljku kako se šepuri. :) A mogao sam i jadnu biljku da izvadim i poštedim joj život tako što bih je presadio negde, jadna, ipak je bila borac kad je nikla na navedenom mestu. :(

Elem, nisam skidao plastiku, ali sam uspeo sve da sperem mlazom vode. Malo sam odgurnuo plastiku prstom od blatobrana da bih napravio otvor gde da izađe blato sa vodom. U svakom slučaju, znam ja da kada se pere tu ne može da se skupi ništa. Dok sam ja prao nije ni bilo takvih pojava jer sam redovno mlazom vode spirao navedno mesto sa zadnje strane kad otvorim vrata. Problem je u tome što su mi kola od jesenas prali samo u autoperionicama... Aljkavost na delu....

I još jednom, dajte ko je kupovao zavesice neka kaže gde. Ko je kupovao u Rumuniji nek da savet kako i mi ostali da dođemo na isti način do njih... :)

P.S. Daniele, čini mi se da si ti pisao na starom forumu da si kupovao zavesice u Rumuniji ;) Daj malo više informacija :)

Daniel

Nisam kupovao u Rumuniji, ove su oridjinal.
A sto se tice zabica, tu obratite paznju, ja sam zeznuo dve prilikom skidanja. Srecom, to skidanje je bilo praceno postavljanjem zavesica uz koje idu nove zabice.
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

kovdejan

A reci mi samo još nešto. Jesu li te zavesice savitljive ili krute? Da li mogu da se saviju prilikom penjanja na ivičnjake pogotovo u rikverc kada na udar prvo dolazi zavesica pa tek onda točak?

Daniel

Ajde da kzemo da jesu. Nisu ni skroz savitnjive, ali ni krute. Par puta sam zakacio ivicnjak i ne vidim nikakve posledice...nisam ih slomio, iscupao zabice.....
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

kovdejan

OK, hvala. A koliko si ih platio i gde? Ovde u BGu po servisima traže 35€ čini mi se. Ako ne nađem neko alternativno rešenje koje solidno izgleda najverovatnije ću ih kupiti ovih dana...

Daniel

The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

ppejic

Ja sam kupio kopije,. Nisu kao originalni, prednji se mogu korektno montirati, zadnji zahtevaju budzenje, ali nisu oni neophodni.
U pakovanju su i prednji i zadnji, kosta 25E

Imam i dalje kontak od tog lika iz Zajecara koji mi je nabavio, pa ako mi dozvoli prosledicu zainteresovanima.

Peja