Zimske gume

prethodna tema - sledeća tema

Lazar@

Napadao i kod nas u PG
Sinoc bili malo da se zezamo, sta ako vam kazem da Stepway s miselinom krene iz mjesta po ledu, gdje suzuki samuraj 4x4 redukovan sa velikim kramponkama slajfuje i klizi unazad...

Pet puta ga je izbacalo u jarke pored puta dok ja prodjem normalno pored njega :D

Fora je sto su kramponi ogromni, a guma nema "lamele" u sari kao prava zimska...I onda jednostavno nema za sta da uhvati i kliza kao na ljetnjim


Andrix

I nije ga bas redukovao, deca ko deca.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Lazar@

dobro, ovdje je samo zadnji pogon ukljucen zbog zezanja :zloca:

ali kad je doslo stani-pani, ni redukovan nije mogao da krene

Erazmo

O Michelin Alpine sam legende slušao - još od prve verzije.  :hall:

jasho

Odlična prve tri sezone, od četvrte pazi kako voziš, a od pete menjaj ako ti je do bezbednosti.

Daniel

To važi skoro pa za svaku gumu. Izvikanu fuldu KM3 mogu da dam kevi da posadi muškatle.
5-ta sezona. Kilometraža smešna.
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

Loganovac

Bogami, večeras sam se slatko navozao po brdu, sneg taman napadao jedno 6-7cm, neočišćeno i nesoljeno sa 9 godina starom "izvikanom" KM3. Kein problem. Videćemo sutra uveče da li ću moći da iznesem opremu za svirku, nagib oko 15% dužine nekih 20m, neočišćeno... Danas sam dva i po sata čistio avliju i smetove oko kapije za sutra, džaba...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Aleksabgd

Fulda KM3,druga zima. Utisak izvanredan !

Andrix

Wintera 5 sezona, mala ukupna km, ali ide lepo posnegu, mada mi malo otvrdnula.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Daniel

Drugi set od 4 gume KM3 kupljen isti dan pre 5 godina. Vzen samo zimi. Stanje-plastika.
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

Loganovac

Pusti plsstiku  kako ide po snegu i ledi? Ja sam se juče lepo izvozao, ali sam za svaku sigurnost pred veče stavio lance da ne bih imao situaciju sa kolima punim opreme. Smeg je bio jedno 15cm, ćale raščistio plto isred kuće pa napravio snežne barijere od po metra. Kako mi je bilo muka da vozim auto oun opreme u rikverc pa kroz kapiju pa opet u rikverc sve uzbrdo po snegu od 20cm, pregazim lancima pomenute barijere i okrenem auto. Grtal'ca, ali prava!  :laugh1:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

speedo

Ja sam dosta zadovoljan ponašanjem mojih Pirelli zimskih guma. Ovo im je osma sezona i vožene su samo sezonski. Nisu baš kao nove, prevenstveno jer lakše prokližu na ledu (ali opet led je led), ali probaćemo i narednu sezonu sa njima.

Zoran

Moje Apollo dobro smrde na gumu. To mi se ne sviđa.
Sam svoj gazda - vazda.

cika mili

Kleber Krisalp, druga polovina 2011. Vožene sezonski, šare ima. Mislio sam ih baciti prije 2 godine, al sve danas ću, sutra ću, i još su tu.

MitarMrgulic

Kod mene na Meganu, gume Dayton, zimske, kupljene pred zimu 2012.

Do sada, a ovo im je 7 zima, prešle oko 50 000 km, otprilike 7500 km po sezoni.

Imaju cca 4 mm šare, što je kod nas zakonski minimum, pa sam ih namontirao za ovu zimu, na proljeće ih mislim rashodovati, što zbog starosti od 7+ godina, kao i zbog kilometraže od oko 55 000 km.

Auto se ponaša ok i ima dobra vozna svojstva, ne proklizava, krene sa svakog mjesta gdje sam stao :)