1. servis - Gde, Šta, Kada...

prethodna tema - sledeća tema

saša61beograd

Zamena filtera je laka i prikazana na Forumu više puta.Izvadi ga,pogledaj,proceni...Svakako kupi nov (po Forumu ili katalogu proizvođača),bitno je da znaš da ga sam promeniš.To sigurno ne utiče na garanciju.I ubuduće na servisu naglasi da ti ga ne menjaju (kad već to radiš sam) mnogo je jeftinije.
Preporučujem filter nekog poznatog,proverenog proizvođača:Purflux,Mann,Cleanfilter...neka dopuni ko zna još.

mladja73

Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

ex-user

Ok, filter ima za (samo) 800 din, ako nije komplikovano zamenio bih ga sam, ali ne mogu da nadjem to uputstvo na forumu?  :badmood:
Pretražio sam http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=71.0, nisam našao kako se menja, a  sad čak sumnjam da li uopšte imam taj filter klime ili ne, jer mnogi navode da ga i nemaju (fabrički)? :ces:

p.s. da li je možda zamena kao ovde: http://www.youtube.com/watch?v=1KTRHpmopqg
bla bla bla

zac


Keka

Mozda nema filter klime. Sumnjam da neko iz dobrote nece da uzme 2000 za taj glupavi filter. Koliko se secam, servisni interval za ovaj filter je 20.000 km.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


ex-user

Ima filter klime, rešena "misterija"  :to:
Nalazi se baš kao na youtube prilogu koji sam postavio, samo nije beli poklopac već crni. Vadi se i vraća vrlo jednostavno, nešto što bi i moja prababa a ne baba mogla da uradi, potrebno je 30-60 sekundi. I za to uzimaju 2000 din :fiju:  Na netu sam našao cenu od 800+335din za isti. Ovaj moj je posle godinu dana i 7000km malo pocrneo, i ispalo je dosta sitnog lišća i malo prašine kada sam ga izvadio. On izgleda nije sastavni deo pomenutog originalnog dacia paketa, tj nije obavezan za (prvi) servis, pa ga nisu ni menjali, ali nije strašno, samo su mi uštedeli koju stotinu dinara. Hvala svima na odgovorima i savetima.  :wink:
bla bla bla

zac

 :to:

Citat: ex-user poslato 29.04.2012. - 13:23
On izgleda nije sastavni deo pomenutog originalnog dacia paketa, tj nije obavezan za (prvi) servis, pa ga nisu ni menjali...

Naravno, on je nebitan za auto, namenjen je putnicima.... a oni nisu pod garancijom.   :whistling:

sasa petrovic

Interesujeme da li na 20.000 km i cetiri godine starosti raditi veliki servis.

zac

Ja sam uradio na 40 000 i pet godina starosti, jos mi je kajis bio mastan od motornog ulja zadnjih 35 000 km.
Pa i pored toga mi je zubcasti kajis bio u extra stanju... ali sam ga zamenio, kad sam ga vec skidao.
Mislim da posle 20 000 i cetiri godine ne moras jos razmisljati o velikom servisu.   :ne:

speedo

Ali u servisnoj piše veliki servis na 60.000km ili 4 godine starosti.


No, da se vratimo na temu. Friško urađen prvi servis - Sandero 1.4, kilometraža 6561km

Slika računa (cijene su u KM):



Autocentar Ovnak Vitez...momci za svaku preporuku, brzo, korektno, bez zamjerki. Jesu mi htjeli sipati 10w 40 ulje (elf - 8KM/litar), ali ja sam insistirao na 5w 40 (elf 12KM/litar) što su poslušali bez problema. Došao sam bez prethodne najave, ali su me primili odmah i odradili servis za nepunih pola sata. Sljedeći servis za godinu dana ili na 20.000km. Godina dana sa Sanderom bez ikakvih problema. Iznimno zadovoljan i autom i servisom. :woo-hoo:

Keka

Ruke 11 KM ....kada ce ove nase derikoze doci u tu fazu?  :conf:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Zoran

Svaka čast jeftino si prošao. Tek su počeli raditi pa dosta jeftino rade? sudim po broju fiskalnog računa :ne:.
Sam svoj gazda - vazda.

speedo

Počeli su negdje početkom trećeg mjeseca, tj. otvorili Reno-Nissan-Dacia salon i servis.

Zapravo, i nije jeftino nego sasvim normalno.
Ostali servisi naplaćuju sat rada 20KM+PDV, a i ulje je nerazumno duplo skuplje nego inače (7KM po litri više). Ovi samo imaju normalne cijene ulja (kao i u svim maloprodajama nevezanim za mrežu ovlaštenih servisa) i naplaćuju pola sata rada za taj osnovni servis, ulje + filter ulja. Takav pristup će im sigurno donijeti i više posla i više zarade.

kapsid

Dragi forumaši,
pošto nemam puno iskustva sa navedenim problemom htio bih Vašu pomoć.
Živim u Banjaluci,Sandero 1,4 posjedujem,prešao 9200 Km za godinu dana,vrijeme za prvi servis-godina da.E sad ima u blizini 4 različita servisa i išao sam se raspitati,o cijeni i šta rade na prvom servisu,pa evo detalja(cijene u KM pribiližno 2Km 1 euro naravno):
1.Servis broj 1:Cijena prvog servisa 155 KM kaže uključuje ulje,filtar,pločicu podložnu,filter zraka i filter klime,kažu mora sve da se uradi na prvom servisu.Udaljeni su  50 km od mene to spominjem zbog činjenice koliko bi goriva morao potrošiti. :gun:
2.Druga kuća-servis,kažu samo ulje i filter i pločica,105KM,kažu ne treba mijenjati filtere.(i druga kuća je 50 kilometara udaljena) :badmood:
3.Treća kuća-servis,135 KM,je cijena ali kažu ako se bude sve mijenjalo,ako procijene da filter zraka i klime nisu zaprljani onda ih neće mijenjati(zatekli me) :cekicem:.
4.Četvrta kuća-servis 55 maraka ulje,filter i ta pločica,kažu filter zraka i klime na 20000 kilometara. :baeh:

Napominjem da su svi ovlašteni servisi,a svi pričaju svoju priču.
Molim za svajet čim prije.
Unaprijed hvala
Kapsid :whistling:
Ne može somun bez najmanje četiri kifle da balansira!

speedo

Vodi računa da nude različito ulje koje ima različite cijene:
Elf 10w 40, i elf 5w 40, te motrio 5w40 i motrio 10w 40.
Do tebe je koje ćeš izabrati. elf 10w 40 su meni nudili po 8KM/litar, a elf 5w 40 po 12KM/litar.


Ja sam prešao manje kilometara i o filterima zraka i klime nisam ni razmišljao. Vjerovatno ću ih sam zamijeniti kada dođe vrijeme, tj. kilometri za to.