1. servis - Gde, Šta, Kada...

prethodna tema - sledeća tema

peras

#315
Odrađen prvi servis kod "AC Krunić" - Niš na 10.000km. Cena 10.500 RSD (ulje, filter ulja, šajbna, filter vazduha, filter kabinskog prostora + rad)
Ulje Elf na moje insistiranje a poučen iskustvom Pejića,  (u ponudi je jos i Motrio i Wurth) ali iako u uputstvu piše 4l za motor 1.5 dCi, majstori sipali 4.5L (da se nadje) :agr: Juče kad sam izvadio šipku poludeo sam 1cm preko oznake MAX. :badmood: Ispustio sam pola litra i sad je na na samom MAX
Prijavljeno trešenje prilikom kretanja (ponekad) - Odgovor: "Vozi tako pa ćemo videti"
Prijavljeno povremeno kuckanje na leru - Bez odgovora
Prijavljeno da kvačilo tj lamela visoko hvata - Odgovor: Ne može da se šteluje (hidro) ali će se samo vremenom spustiti (koliko je meni poznato vremenom ide obrnuto hvata više a ne niže).
Tražena izolacija el.servo pumpe - Ne znaju o tome, ljuti na RNS što nisu obavešteni, (ja sam pokazao dopis kojim sam kontaktirao RNS i gde oni odobravaju ugradnju izolacije) rečeno da će naručiti izolaciju i obavestiti me kad je moguće istu ugraditi.

Moram da kažem da sam malo razočaran jer nisu ni probnu vožnju obavili jednostavno su rekli vozi pa ako bude problema dođi.

Dobra stvar je da sam dobio nalog u kome stoji sve što sam prijavio pa ako zaškripi (valjda neće) ne mogu da kažu da nisam prijavio te kvarove.

Trenutno nemam račun sa sobom kasnije ću da postavim koliko je šta koštalo, poređenja radi.

Sir Oliver

#316
Skupo nešto...   :ces:

Evo pa uporedi, da ne bude da džabe hvalimo čika Živu.
Razlika nije mala + nisu mi naplatili podlošku...   :hihi1:
I drink to make other people more interesting.

peras

evo racuna, duzi racun odavno u servisu nisam dobio

zac

 :ha: Kada gledam ovo, veoma mi je drago sto ne idem po servisima.  :lazy:

ex-user

#319
huh, ko sada da procita 22 strane?  :ha:

idem na prvi servis za mesec dana, koliko sam shvatio Ziva u Pancevu je uglavnom najjeftiniji i najhvaljeniji kada je Bgd podrucje u pitanju, ali mrzi me da idem do tamo... u kompresoru su mi rekli da je cena prvog servisa oko 7500 ako auto nema filter klime, tj oko 10.000 ako ima... kako sada da otkrijem da li ima ili nema?  :hihi:

i jel to ok cena u poredjenju sa ostalima? (u pitanju je 1.4 blackline)
bla bla bla

zac

#320
Otkud tol`ka razlika, pa nije valjda da filter klime valjaju za 2500 din.   :ha:

Sto se tice Kompresora, ja sam imao lose iskustvo sa njima. Na prvom servisu su mi sipali oko 300g motornog ulja vise, a ja budala verujem u majstora, i ne pogledam pri izlasku iz servisa nivo ulja.  :bonk:  Posle par stotina kilometara probije mi semering radilice i zamasti zubcasti kais. Tada sam se zarekao da moj auto servisi vise nece videti.
Posle odradjenog servisa obavezno prekontrolisite nivoe svih tecnosti! 
:to:

ivan-bgd

Probaj kod Save na Mirijevskom bulevaru :ces:

krle

#322
Citat: ex-user poslato 03.04.2012. - 16:40

u kompresoru su mi rekli da je cena prvog servisa oko 7500 ako auto nema filter klime, tj oko 10.000 ako ima... kako sada da otkrijem da li ima ili nema?  :hihi:



Mislim da Blackline ima polen filter. Pogedaj iz smera suvozačevih nogu, trebalo bi da vidiš ovo :

sibelius

ja preporucujem Zivu u pancevu
ja koliko sutra idem da odradim redovan servis koji kosta  6450 din.
sto se tice polen filtera ni u ludilu ga nemoj menjati u sevisu . ne budi lenj,prosetaj se po gradu  i kupi filter i sam ga promeni ,posao od cca 30 sekundi. moja ti je preporuka da ga kupis u kit komercu. kosta je poslednji put oko800 dinara.

ivan-bgd

Jes '  pa da izgubi garanciju :glare:

shole

Danas uradjen servis na 14.500 km u Kompresoru.Ukupno sa sve popustom(kartica lojalnosti,10% usluge,5% dijelovi) cijena 8996din. Prava sitnica!  :fiju: Na primjedbu o cijeni,kažu skočio EUR.  :ljut:
Evo po stavkama:
ELF competition sti 10w40  3,5l x 583.39    2041,87
zaptivka motora                                       166,73
uložak filtera klime                                  2130.25
filter vazduha logan-thalia                        1458,33
filter ulja                                               1159,69
servisne usluge                1,5 x 1359,40     2039,04

Nadam se da su bar sve original RENAULT dijelovi kad ovoliko koštaju.  :ne:
                     

ivan-bgd

Prepoloviš račun i to je prava cena :ranting:

Dachos

Previsoka cena. I sve to za garanciju koju tesko mozes da ostvaris..Al dobro..Nije mi jasno otkud 3,5 l ulja, to mi nesto mnogo...Drugo filter klime 2130 din, pravo dranje. I naravno radni sati.. ceo servis traje 30-45 min. Uzgred i kod Zive je servis sa promenom filtera klime 8400 din.

Keka

Sa se nisu setili da stave Motrio?  :palica:

Taj filter vazduha sam pre neki dan u AC MArkovic platio 850 din, a no name filter klime oko 700 din.

O ulju i podlosci necu vise da trubim.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


oliver83

filter ulja      1159,69
:fiju: