1. servis - Gde, Šta, Kada...

prethodna tema - sledeća tema

Mare

Zvao sam pre mesec dana servis u ZR i prvo što su me pitali da li sam taksista ili ne. I cena je, kao fizičko lice, iznosila oko 24000 rsd.

Capriolo

Koji je servisni interval za taksiste ? Pola od onog za ostale ?

kiconix


Veterinar

#813
Rano je za prvi servis, ali takođe mi se ne čeka 30000km za prvu zamenu ulja. Znam da je proizvođač predvideo tako, znam da jako tamno ulje ne znači ništa,
ali ovako želim, za prvi put.
Jednom godišnje (ili 30000km) je predviđena zamena ulja, filtera ulja i gasne faze plina, a na 30000 ide zamena svećica, filtera kabine, čišćenje sistema klime...
Tražio sam u Reno Savi da mi zakažu zamenu ulja i filtera ulja, kao i filtera gasne faze plina. Rečeno je da ne može tako. Što? Zato što to nije prvi servis. Pa?
Pa zbog garancije mora sve. Rekoh da ne mora, da još ni po kilometraži ni vremenu nije vreme za prvi servis. Reče čovek da jeste. Pretvori se razgovor u raspravu.
Na kraju je došao Dragan, verujem da je i dalje šef servisa, i rekao mladiću koji zakazuje susrete da mi zakaže servis. Do sada su taksisti koji voze Joggere na
15000 km često išli u Zrenjanin na prvi servis, pa ću da se raspitam kako su prolazili.
Sve u svemu, probio sam led, može da se radi mimo šablona, a da se ispoštuje servisno uputstvo i zadrži garancija.
U ponedeljak idem na servis, predračun je u prilogu, 15536 dinara ukupno.

Veterinar

Odradjena prva zamena ulja i filtera ulja,
kao i filtera gasne faze plina. Sve uradjeno
po dogovoru, cak je kostalo 1000 dinara
manje u odnosu na profakturu.
Kad sam dosao receno mi je da me nema
na spisku i uradjen je servis uz:"Ajd', ako vi
kazete tako." komentar. Nemam negativan
komentar na bilo sta uradjeno, ali mi se nije
dopalo sto je auto ispred servisa stajao desetak
minuta sa do kraja otvorenim prozorima i kljucevima
u kontakt bravi. Prilicno hrabro, posto su vrata servisa
bila zbog zime zatvorena, a auto, dok sam vrsio
uplatu "na izvol'te". Ne bi bio prvi put da je
auto ukraden ispred nekog servisa, pa je otud
vece moje nerazumevanje. Reno Sava, Beograd.

Zoran

Sam svoj gazda - vazda.

maestral5747

Naš sandero je tek na 3500 km. Prvi servis nakon 30000km ili 2 godine?

bitbit

Koja je cena radnog sata u Reno Sava?

nenad28

Danas sam uradio prvi servis. Proslo godinu dana. Presao 14000 km.
Zamenili mi filter ulja, ulje, filtere kabine i vazduha.
U servisnoj knjizici pise da se filteri vazduha i kabine (8200 din.) menjaju na dve godine ili 30000 km. Znaci zamenili mi bespotrebno. Takodje pise da se TNG filter tecne faze menja na godinu dana. Nisu ga zamenili!
Ko je ovde lud?!

Zoran

Sam svoj gazda - vazda.

Veterinar

Iz mog iskustva, posto svako misli da sve zna, a ocito ne zna, unapred definisati sve.
Izgovoriti recenice poput:"Ako nesto treba mimo toga da se radi, pitajte me, bicu tu, ispred."

Raja

Nenad28 (U vezi filtera )
Bez želje da branim ovlašćene, a već sam i "zaboravio" gde se nalaze, kod nas je vazduh strašno zagađen i leti i zimi tako da i nije neka velika greška.
Hoću reći, ima izvesnog opravdanja. A cena? Sramotno skupo.

Loganovac

Filter vazduha bih (i uvek jesam) menjao svake godine, a što se tiče filtera klime ne bih im dao nikada da menjaju jer košta 500 dinara i zamena je minut, ispred prodavnice bukvalno.
Menjam ga dva puta godišnje, mnogo se lepše živi u kolima...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Capriolo

Citat: nenad28 poslato 01.03.2023. - 20:32
Danas sam uradio prvi servis. Proslo godinu dana. Presao 14000 km.
Zamenili mi filter ulja, ulje, filtere kabine i vazduha.
U servisnoj knjizici pise da se filteri vazduha i kabine (8200 din.) menjaju na dve godine ili 30000 km. Znaci zamenili mi bespotrebno. Takodje pise da se TNG filter tecne faze menja na godinu dana. Nisu ga zamenili!
Ko je ovde lud?!

I, koliko je ukupno koštao takav "redovan" servis ?

Andrix

Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari