1. servis - Gde, Šta, Kada...

prethodna tema - sledeća tema

KizaHood


Zoran

Sam svoj gazda - vazda.

KizaHood

Pa, tacno mi je oduvalo 20% od ukupne godisnje ustede ostvarene na razlici u ceni plina i benzina.

Zoran

Vala su ga pretjerali svi sa zavlačenjem ruke u džep plinaša ( proizvođači, serviseri, država).
Prešao sam 500 000 km na TNG dok je plinski uređaj bio 200 DEM. Ovo mi je baš suludo.
Sam svoj gazda - vazda.

srdjoni

Prvi servis za Dustera ecoG, kod Stojanova, NS - ulje, čep kartera, filter ulja, polen filter - 15.466,66, od toga ruke su 3000 (1,5 radni sat). Zakazivanje, usluga, ljubaznost i profesionalnost - sve besprekorno. Procena istog servisa kod Sekulića, gde smo kupili auto, bila je 22.000, pa smo proverili kod konkurencije. Zadovoljni :)
Homesick for a place you've never been...

kiconix


srdjoni

Citat: kiconix poslato 23.05.2022. - 14:52
To je samo za benzin?

To je kompletan prvi servis za Dustera (Eco G, 2021.). Uz to smo imali besplatnu proveru sistema ubrizgavanja gasa, jer je u toku neka kompanijska kampanja.
Homesick for a place you've never been...

dekiv68

Jel su ti menjali filter tečne ili gasovite faze plina?

srdjoni

Citat: dekiv68 poslato 23.05.2022. - 15:18
Jel su ti menjali filter tečne ili gasovite faze plina?

Ajd da pojasnim :) Ja sam glupi korisnik - kupio prošle godine auto, prešao 12000 km, ove godine radio prvi servis. Od dva ovlašćena servisa, odabrao povoljniji, uradili i naplatili to što je napisano. Pretpostavljam da su sve ostalo isproveravali.

Da li je pod pomenutu besplatnu promociju potpao i deo kontrole gasne instalacije, da li je trebalo još nešto da urade, nemam pojma, ali sam sada miran godinu dana. U servisnu prvi servis upisan, autom prezadovoljan od prvog dana, odnosom ljudi u servisu i cenom - takođe.
Homesick for a place you've never been...

kiconix

Moj savet ti je da proveris zahvate koji rade na servisima.
Iz iskustva znam da rade razlicite stvari.
Ako ti nije problem, slikaj racun sa servisa.
Bojim se da toliko kosta servis bez plina, a da je u drugom servisu zaracunat i srevis plinske instalacije.

srdjoni

Citat: kiconix poslato 23.05.2022. - 22:15
Bojim se da toliko kosta servis bez plina, a da je u drugom servisu zaracunat i srevis plinske instalacije.

Nazvao sam servis i dobio potvrdu da jeste tako planirano, da se, zbog male kilometraže, gasni filter zameni na drugom servisu.
Homesick for a place you've never been...

Loganovac

A da li su ostali servisi pitali za kilometražu pre nego što su ti dali cenu malog servisa?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

kiconix

Sigurno da ne.
Racunaj na sledecem onu vecu cifru.

srdjoni

#778


Ok, biće sigurno veća. Al sam ovu godinu skinuo s vrata :)
Homesick for a place you've never been...

sokoll

Isplati se potegnuti iz BG do NS a razliku u ceni pojesti i popiti negde na petrovaradinu recimo (nikad bio)